DA LI SU NASA OCEKIVANJA PREVELIKA?

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
37.315
Da li su nasa ovcekivanja prevelika od partnera?
Trazimo li previse ili ne dobijamo koliko trazimo?
Da li su naša očekivanja u vezi u redu?
Ova pitanja su me uvek mučila..
Kako da znamo dajemo li previše?
Prosto jesu li naša očekivanja prevelika ako tražimo
onoliko koliko dajemo?
Da li ste sigurni?
 
Da li su nasa ovcekivanja prevelika od partnera?
Trazimo li previse ili ne dobijamo koliko trazimo?
Da li su naša očekivanja u vezi u redu?
Ova pitanja su me uvek mučila..
Kako da znamo dajemo li previše?
Prosto jesu li naša očekivanja prevelika ako tražimo
onoliko koliko dajemo?
Da li ste sigurni?

............sve je dobro dok se ne zaljubimo ,a kad se zaljubimo ode sve niz potok .......
 
ljubav jeste nesto bezgranicno, ali to ne znaci da sav taj beskraj treba prosuti pred prvog muskog stvora. taj beskraj treba ceniti. ako znamo koliko vredi, necemo ga tek tako rasipati. emocije su najdragoceniji deo svih nas, i naravno da treba ocekivati onoliko koliko dajemo. ali u tom slucaju, treba naci osobu koja je u stanju da nas beskraj prati istim tolikim beskrajem. u suprotnom, desi se fenomen "neuzvracene ljubavi".
 
Prvo ne pise uopste psiholog..
Drugo postavio sa, ti dobro pitanje na koje si mi dala naivan odgovor..

Odgovor je iskren i naivan. A to da li je nacin na koji dolazim do toga da me decko ne ostavi naivan o tome nisam nista napisala. A uostalom to je visa matematika za one koji ovo citaju a glupi su. A za vukodlake nije ni potrebno da objasjavam takve stvari, mi se razumemo po intuiciji, telepatski, i mnogo je slatko kad nas neko slusa kako opusteno pricamo bez objasnjavanja.
 
Da li su nasa ovcekivanja prevelika od partnera?
Trazimo li previse ili ne dobijamo koliko trazimo?
Da li su naša očekivanja u vezi u redu?
Ova pitanja su me uvek mučila..
Kako da znamo dajemo li previše?
Prosto jesu li naša očekivanja prevelika ako tražimo
onoliko koliko dajemo?
Da li ste sigurni?

Prvo treba definisati sta mi to DAJEMO, ljubav, pare, paznju, svoje slobodno vreme....?

Onda, kako izracunati sta koliko vredi:
1. parfem = celog meseca izlazim samo sa tobom u grad
2. pravim ti drustvo na dosadnoj slavi = moras sa mnom u shoping
....
Banalizujem, u stvari hocu da kazem da ne postoji mogucnost merenja davanja, jer ljudi razlicito dozivljavaju necije davanje, za nekoga je to prosto normalna stvar, neko ocekuje da druga strana zbog toga " padne u nesvest ", treci misle da je premalo pa se osecaju nedovoljno voljenim...

Ovi nesporazumi se najlakse prevazidju kada se partneri dobro poznaju, pa mogu da predvide reakcije koje ce izazvati ne/davanje.
 

Back
Top