precice na tastaturi

Gost
Zanimaju me neke osnovne precice na tastaturi,da bih mogao bez misa da se komotno krecem po kompu.Neke znam ali ne znam bas sve. Znaci precice tipa:prelazak iz jednog otvorenog prozora u drugi,korak napred (otvaranje foldera pa npr.otvaranje subfoldera i fajlova u tom folderu...),korak nazad (vracanje u prethodni folder)i sl. Umara me stalno setanje mis-tastatura i nekad se sve mnogo brze moze uciniti ako se koristi samo jedno.
Hvala
 
Pa pregledaj padajuci Menu programa u kojem te interesuju precice ili uzmi knjigu "Multimedija" od Predraga Jovanovica (350 din) u njoj su ti objasnjene vecina precica koje koristi prosecan korisnik u radu sa tekstom
www.masterclass.co.yu
A ako ti treba nesto vise imam knjigu Win 98 do kraja u njoj su objasnjene sve zive precice koje postoje i ne postoje. Pisci su Ed Bot i Ron Person.
Ima koliko ja znam i knjiga XP od njih dvojice, pa pretpostavljam da je i u njoj to objasnjeno (ovo samo pretpostavljam jer nemam tu knjigu)

A evo nekih osnovnih
CTRL+A - Select all
CTRL+U - Clear all
CTRL+X - Cut
CTRL+C - Copy
CTRL+V - Paste
CTRL+Z - Undo
CTRL+Y - Redo
CTRL+O - Open

Taster "Tab" ili "Tabulator" ti koristi da preskaces sa jedne opcije na drugu u datom prozoru.
Alt ti obelezava prvu opciju u padajucem Meniju (u najvecem broju slucajeva FILE).

To je ono sto mi je trenutno palo na mozak i ono sto najvise koristim, a za ostale uzmi navedenu knjigu ili sacekaj ostale mozda ce imati zivaca da kuckaju
 
Кулиража:
Pa pregledaj padajuci Menu programa u kojem te interesuju precice ili uzmi knjigu "Multimedija" od Predraga Jovanovica (350 din) u njoj su ti objasnjene vecina precica koje koristi prosecan korisnik u radu sa tekstom
www.masterclass.co.yu
A ako ti treba nesto vise imam knjigu Win 98 do kraja u njoj su objasnjene sve zive precice koje postoje i ne postoje. Pisci su Ed Bot i Ron Person.
Ima koliko ja znam i knjiga XP od njih dvojice, pa pretpostavljam da je i u njoj to objasnjeno (ovo samo pretpostavljam jer nemam tu knjigu)

A evo nekih osnovnih
CTRL+A - Select all
CTRL+U - Clear all
CTRL+X - Cut
CTRL+C - Copy
CTRL+V - Paste
CTRL+Z - Undo
CTRL+Y - Redo
CTRL+O - Open

Taster "Tab" ili "Tabulator" ti koristi da preskaces sa jedne opcije na drugu u datom prozoru.
Alt ti obelezava prvu opciju u padajucem Meniju (u najvecem broju slucajeva FILE).

To je ono sto mi je trenutno palo na mozak i ono sto najvise koristim, a za ostale uzmi navedenu knjigu ili sacekaj ostale mozda ce imati zivaca da kuckaju
Evo ti jos neke
CTRL+U underline
CTRL+I Italic
CTRL+F find
CTRL+G goto
CTRL+H replace....
 

Back
Top