bigamija...

Nemam pojma... Isus reche tako... pa da se pridrzavamo... vishe bih volela da sam zivotinja... eno, obozavam machke... a svaka svaku... i to je ok... kod nas je to ku*vanje... i ako prevarim, osecam se mnogo loshe... Nametnuta osecanja, zar ne? Ne znam... bilo bi lakshe da je to dozvoljeno... a shta ako bi nam to dosadilo? Kuda dalje? Vishe droge i gluposti? I don't know...
 
Citiram sebe sa neke prastare teme. :lol:
Primitivni (i stariji, ali takođje prirodni) nagoni navode na poligamiju, ali emocije, ljubav, svest, moral navode na monogamiju, pa tu nastaje neki konflikt...
I onda šta ispadne ispadne. ;-)
Monogamija nije u prirodi čoveka, već je to društveno prihvaćeni obrazac koji postoji prvenstveno radi održanja porodice.
I ona je, pre svega, voljni čin.
Hoću da kažem, mi odlučimo da budemo verni.
E sad to nekom traje večno, što je ređe, a nekom ne... :|
 
Nemam pojma... Isus reche tako... pa da se pridrzavamo... vishe bih volela da sam zivotinja... eno, obozavam machke... a svaka svaku... i to je ok... kod nas je to ku*vanje... i ako prevarim, osecam se mnogo loshe... Nametnuta osecanja, zar ne? Ne znam... bilo bi lakshe da je to dozvoljeno... a shta ako bi nam to dosadilo? Kuda dalje? Vishe droge i gluposti? I don't know...

Ma jok... ne mislim na to...
Nego bukvalno, na dva braka, dve veze u mom slučaju...
Znaš, jednog voliš na jedan, drugog na drugi način...
Sa obojicom deliš neku prošlost..
Zašto se opredeliti...
Eto, to mi nije jasno...
Moje srce de dovoljno veliko za obojicu:)
 
Ja ovako na to gledam... Ako ja imam drugog, fer bi bilo da i on ima drugu, a posto sam ja sebicna i zelim sve samo za sebe, onda tu nema mesta za drugu, a da bih bila fer prema njemu...ni za drugog.
Monogamija rulz...:lol:;)
 
Tako sam neshto i mislila... :)
A oni nas ograniche, pa se moramo odluchiti na jednog... pa potisnemo, ugasimo, ubijemo ljubav prema drugom... A mislila sam, ako bi bilo "dozvoljeno" imati vishe njih, da ih sve volimo, da li bismo ih tada voleli? Shta kada se svi zasite takve ljubavi? Moze li se zasititi toga?
 
Zenska monogamija (moniandrija) treba muskarcu da garantuje da je dete oko koga se trudi i skapava njegovo, muska (monoginija) zeni da garantuje da ce se muskarac ceo posvetiti i sve svoje resurse ulaziti samo u nju i njen nakot... ovaj, porod.

Prema tome, monogamiju svako bira zbog onog drugog, a inace je coveku sigurno najlepse sa sto zena.
 
kad nadjesh jednog/jednu "pravu":confused: onda se "zaljubish":confused: ko tetreb i ne vidish nishta oko sebe i monogamija je jedino reshenje tog trenutka
sve ostalo je suprotno od toga i nisi tetreb,pa se razmisli koliko stvarno nekoga volish ako su ti osetjanja split!
 
to je rekla crkva.......... svet je jedna sirotinja......i teško da je neko imao da hrani i sebe ploos ženu...i decu.....i staramajku i dedu.........a kamoli još jednu ženu, pa to sve u dooplikatu......
 

Back
Top