FBiH PRED KOLAPSOM

Hmmmm..
nema mjesta cudjenju..
Sticajem oklnosti u vrijeme donosenja presude bio sam u Federaciji BiH...
Po komentarima komsija stvar je trebala da izgleda ovako..

Srbija ce biti osudjena za genocid i agresiju a komsije ce da dugo, dugo godina uzivaju u blagodetima tog sudskog procesa troseci pare koje Srbija ima da im daje, pa ih bolo k**** da li ce da bude posla ili ne..

E kad je presuda pala i shvatili da od para NEMA NISTA... mnogo njih nije htjelo da mi kaze ni zdravo ni merhaba, a kamoli sta drugo..

Nije zlato sve sto sija, pa ni svaka haska presuda nije na teret Srba..

Valja sad raditi, ali tesko se navici da se mora da radi..
 
tu si se zajebo muslim-loveru.

obnovljene su neke dzamije koje su tokom 92-95 lansirane u orbitu da dodju sto pre/lakse do alaha. novih dzamija nema. niti ce ih biti.

"drumovi ce pozelet turaka, al turaka nigde biti nece"! :mrgreen:
pa to nesto i racunam ovi idioti iz SDS razrusise sve dzamije a sada opet u svakoj istocnobosanskoj selendri nicu nove u koje niko ni ne ide ,mislim koji su ih qurac onda i rusili i ispadali divljaci bez veze kad su opet na istom :-?
 
pa to nesto i racunam ovi idioti iz SDS razrusise sve dzamije a sada opet u svakoj istocnobosanskoj selendri nicu nove u koje niko ni ne ide ,mislim koji su ih qurac onda i rusili i ispadali divljaci bez veze kad su opet na istom :-?

dzamija je porusena da bi onim balijama koji su tu pre ziveli bilo pokazano da im tu vise mesta nema. vecina ih je tu poruku dobro shvatila.
 
dzamija je porusena da bi onim balijama koji su tu pre ziveli bilo pokazano da im tu vise mesta nema. vecina ih je tu poruku dobro shvatila.
aha znaci oni siptarski divljaci na Kosovu su se par godina kasnije su se samo ugledali na srpske heroje Rasa&Ratka i njihove cause ,pa porusise crkve da pokazu Srbima da im nema meste dole i tamo je vecina Srba dobro shvatila poruku kako kazes :? stvarno su vam metode divne da se zakitite sa njima ,posle se bune kad im kazu da su balkanska stoka .:roll:
 
te dzamije su za Srbe u BIH simbol turske okupacije , terora , srpskih suza i krvi koje su prolivene pod njima . Stoga su iste kao simbol tog zla morale biti uklonjene . Drugo nisu raso&ratko naredjivali tako nesto nego je sam narod to radio na sopstvenu inicijativu.
 
aha znaci oni siptarski divljaci na Kosovu su se par godina kasnije su se samo ugledali na srpske heroje Rasa&Ratka i njihove cause ,pa porusise crkve da pokazu Srbima da im nema meste dole i tamo je vecina Srba dobro shvatila poruku kako kazes :? stvarno su vam metode divne da se zakitite sa njima ,posle se bune kad im kazu da su balkanska stoka .:roll:

Kao prvo vecina pravoslavnih crkvi van RS je porusena tokom rata pa su zbog toga porusene i dzamije u RS. Ne slazem se sa rusenjem verskih objekata, ali srbi u RS su vratili istom merom, dok je u Srbiji situacija drugacija i tamo se ruse samo srpske pravoslavne crkve...zalosno, ne samo to, vec i to da zalis dzamije, da ti je godra sto se nove uzdizu itd. Jadan si ti i onaj ko te napravio i okotio.
 
Problem sa federacijom muslimansko hrvatskom je u tome sto nema industrijske potencijle..a i sav novac koji dobiju iz hrvatske i islamskih zemalja trose na plate u drzavnim institucijama..posto su i u federalnoj komponenti vojske i policiji federacije plate bile nesto vece...dok Republika Srpska ima industrijske potencijale...plate i penzije rastu shodno industrijskom rastu..i imaju realno pokrice..industrija se oporavlja privatizacijom..jos sam da se uvede vise reda u maloj privredi.prodavnice, kafici, dragstori i sl...jer je tu kontrola slaba i ljudi rade bas za male plate...
 
upravo tako zatocena. svetolik je daleko od tih muslimana, a ja blizu 20 km od njih pa znam kakva je to bagra. e sad problem je sto on misli da on zna nesto , mesto da veruje onima koji sa tom nekrsti imaju visevekovnog iskustva.
 
Kao prvo vecina pravoslavnih crkvi van RS je porusena tokom rata pa su zbog toga porusene i dzamije u RS. Ne slazem se sa rusenjem verskih objekata, ali srbi u RS su vratili istom merom, dok je u Srbiji situacija drugacija i tamo se ruse samo srpske pravoslavne crkve...zalosno, ne samo to, vec i to da zalis dzamije, da ti je godra sto se nove uzdizu itd. Jadan si ti i onaj ko te napravio i okotio.
Jadan ti tata baustelac sto te napravio tako glupa ,gde si ti video da mi je drago zbog dizanja dzamija govance gastabajetrsko ? uostalom sta ima da mi bude drago ili da budem tuzan zbog verskih objekata druge religije ,ni za ove nase pravoslavne me nije mnogo briga dal se grade nove ili ne, ionako zvrje prazne kod nas ,a nemam pametnija posla nego da brinem za muslimanske .
I sto pises Srbi malim slovom srbine veliki ?
 
Kako ne delite puna Istocna Bosna (RS) novih dzamija ?:lol:

Evo gde ti je godra ljakse jedan...nabacio osmeh od uva do uva...papcino jedna.

Smesan si sa tim "baustelac, gastos" forama cobane, a ujedno kad vec znas gde sam sto koristis nemacku terminologiju shabane jedan. Nemoj bre da si nervozan pred praznike, sam te pitao ako hoces neku humanitarnu pomoc da ti udelimo, a ti odbio, kao glumis i ti srbina, nesto ponos ovo ono ;) Ajde ljakse, pali sad...place stado za tobom. :D
 
Kad vec ne dijelimo novac od pomoci islamskih zemalja zasto mislis da cemo dijeliti probleme nastale prekomjernim trošenjem tog ali i ostalog novca na vjerske objekte i finansiranje par vodecih porodica u FBIH?
Nisam mislio da je Srpska direktno povezana sa problemom, ali živimo u istoj zemlji, zar ne? Osetilo bi se to i na nama.

dzamija je porusena da bi onim balijama koji su tu pre ziveli bilo pokazano da im tu vise mesta nema. vecina ih je tu poruku dobro shvatila.
Stvarno više ne znam šta da ti kažem. Moli se Bogu da ti pomogne, ako već veruješ u njega.

aha znaci oni siptarski divljaci na Kosovu su se par godina kasnije su se samo ugledali na srpske heroje Rasa&Ratka i njihove cause ,pa porusise crkve da pokazu Srbima da im nema meste dole i tamo je vecina Srba dobro shvatila poruku kako kazes :? stvarno su vam metode divne da se zakitite sa njima ,posle se bune kad im kazu da su balkanska stoka .:roll:
Uopšte se nemoj truditi. Pričati nešto Jerry-ju je kao pričati jednoj osrednje inteligentnoj bukvi.

upravo tako zatocena. svetolik je daleko od tih muslimana, a ja blizu 20 km od njih pa znam kakva je to bagra. e sad problem je sto on misli da on zna nesto , mesto da veruje onima koji sa tom nekrsti imaju visevekovnog iskustva.

I ja sam blizu 16 km. Čudo ja nikad nisam upoznao te zle muslimane koji nose noževe za pojasom i imaju pogled koji automatski prepoznaje Srbe. Naprotiv svim ljudima koje upoznam u Sarajevu odmah kažem da sam sa Pala i do sad nisam imao problema. Štaviše, upoznao sam ljude koje danas smatram velikim prijateljima. Čudno, ha?
Rušenje verskih objekata je za svaku osudu, ali isto tako je i za svaku osudu izgradnja novih u tako bolesno brzom ritmu, da čovek ne može da poveruje. Crkve i Džamije niču kao pečurke. Kome to služi? Bogu? Čoveku? Državi? Ili sve bogatijim i bezobraznijim sveštenicima i episkopima koji žive u luksuzu i zaboravljaju poentu onoga što uče ljude?!
 
pa sto zivis na palama, sto nisi u alipasinom polju ili na kosevu ako su ti bosnjaci tako dobri drugari? sta trazis u "cetnickom uporistu" , Palama?

Pale nisu četničke, Pale su srpske. Četnici su borci iz drugog svetskog rata, a narod se zove Srbi. Četnici su imali svoju ulogu u drugom ratu, a svako pominjanje četnika u kontekstu kasnijih ratova samo je služilo i služi za pljuvanje njihove slike
Ja volim svoje Pale, ja sam na Palama rođen, odrastao i živeo i svašta proživeo. Volim svoj narod, volim što sam Srbin. Razlika između mene i tebe je ta što meni, uprkos svemu, mozak nije zatrovan mržnjom (a bio je, dok nisam shvatio neke stvari u životu), ali, kao što rekoh, tebi je to nemoguće objasniti...
 
Ma jah, to su divni ljudi. Insani.

Plaho vole cetnike sa Pala.

Ne znam u čemu je poenta ovoga? Nije valjda da i ti posatraš stvari crno-belo? Ima budala na svim stranama naravno. Ipak, najviše se divim ljudima sa obe strane koji su uspeli da se oslobode mržnje uprkos svojim žrtvama.
Ja ti samo pričam svoja iskustva. Živo me zaboli srednji ud da li mi veruješ ili ne.
 

Back
Top