Mini val

Poruka
4.413
Razmisljam o tome da uradim mini val pa se mislim da li da radim obican ili spiralni. Medjutim ne znam kako taj spiralni izgleda, znam na sta se kosa navija ali nigde ne mogu da nadjem sliku spiralnog. I htela bih krupnije lokne, kao na ovoj slici
. Dakle imate li neku sliku spiralnog i ako znate neki dobar salon koji radi mini val da ne zavrsim sa sprzenom kosom. Hvala unapred.
 
Pa koliko ja znam, svaki mini val je napocetku malo skupljen, dok se lokne ne opuste. MOgu da ti kazem, cestitke za hrabrost, ja to ne bi smela da stalim...
 
Razmisljam o tome da uradim mini val pa se mislim da li da radim obican ili spiralni. Medjutim ne znam kako taj spiralni izgleda, znam na sta se kosa navija ali nigde ne mogu da nadjem sliku spiralnog. I htela bih krupnije lokne, kao na ovoj slici
. Dakle imate li neku sliku spiralnog i ako znate neki dobar salon koji radi mini val da ne zavrsim sa sprzenom kosom. Hvala unapred.

Jbt kol'ko kose!
 
koja glupa tema, pa ako dobro izgledaš,
uopšte nema veze kakvu frizuru imaš !

bitno da je kosa čista i oko bistro.


ajde se slikaj spreda, glava nije obavezna, a ni odeća.
 
Ako imas farbanu kosu, ne preporucuje se.
E sad, neki kazu da postoji vocne kiseline sa kojima, navodno ,mozes da radis mini val, probaj da se raspitas po salonima za taj vocni.

Sto se tice krupnijeg / sitnijeg mini vala, ako imas dugu kosu kao sto ima devojka na fotografiji, ne verujem da ce taj sitniji bas da proizvede " afro " efekat.

Ono sto sigurno znam je da mozes da napravis fenomenalne lokne sa mini valom pomocu obicnih viklera, a trajanje im je zagarantovano do iduceg pranja kose.
 
ja sam stavljala mini val Boga pitaj koliko puta.spiralni.tacno je da se na kraju lokne opuste.ali moras da budes 100% sigurna da ga zelis.nije lak za odrzavanje,i nenormalno dugo traje.ne kazem da budem isti ali imas lokne ili bar talase i dalje.jedino da bi ga se resila je sisanje.
da steti kosu.al ja kad sam ga stavljala prvi put imala sam farbanu kosu do kraja ledja.tako da moze i na jako dugu kosu i farbanu,al nije preporucljivo.lep je stvarno al dobro razmisli.mislim ja se ne kajem toliko,ali sam se uzelela svoje ravne kose.
p.s.imala sam jedan odvratan medjuperiod kad nije bila ni ravna ni kovrdzava pa sam morala opet da ga stavljam.
p.p.s.racunaj da ce ti posvetleti kosu(to je ipak kao da si sipala kantu kiseline na glavu)
pitaj sta god oces,za to sam skoro strucnjak ;)
 
E napokon strucnjak!!! :-)
A po cemu se taj spiralni razlikuje od obicnog? Inace za to da moram da budem sigurna, sigurna sam 100% jer mi ravna kosa nikako ne stoji. Samo me brine da kovrze nisu previse sitne-bapske. I kad kazes da je tezak za odrzavanje, na sta mislis? Nenormalno dugo traje...Koliko?I po cemu se razlikuje mini val sa obicnim kiselinama od onog sa vocnim?
Da li mozes da mi preporucis neki dobar salon a da nije preskup?
Sad sam te zasula pitanjima.... Nadam se da ces kao pravi strucnjak odgovoriti na sva;-) Hvala unapred
 
ja sam stavljala mini val Boga pitaj koliko puta.spiralni.tacno je da se na kraju lokne opuste.ali moras da budes 100% sigurna da ga zelis.nije lak za odrzavanje,i nenormalno dugo traje.ne kazem da budem isti ali imas lokne ili bar talase i dalje.jedino da bi ga se resila je sisanje.
da steti kosu.al ja kad sam ga stavljala prvi put imala sam farbanu kosu do kraja ledja.tako da moze i na jako dugu kosu i farbanu,al nije preporucljivo.lep je stvarno al dobro razmisli.mislim ja se ne kajem toliko,ali sam se uzelela svoje ravne kose.
p.s.imala sam jedan odvratan medjuperiod kad nije bila ni ravna ni kovrdzava pa sam morala opet da ga stavljam.
p.p.s.racunaj da ce ti posvetleti kosu(to je ipak kao da si sipala kantu kiseline na glavu)
pitaj sta god oces,za to sam skoro strucnjak ;)

Kao stara loknoholičarka samo da korigujem, iz svog iskustva i ličnog ugla, naravno ;) Mini val je mala maca za održavanje u poređenju sa feniranjem! Opereš i nosiš! :)

@Look
Ovo spiralni vs obični ti na isto dođe, pogotovo ako je duga kosa u pitanju. Što je duža i što je više imaš, ona svojom težinom povlači kovrdže. Krizni period je prvih mesec dana, tada je afro, a obično je lepše kad malo popusti.
Moj poslednji mini val traje već nešto duže od godinu dana, doduše sad su talasi, nisu lokne, ali još nije za češljanje.
Nemoj da ga radiš ako ti je kosa slaba, oštećena, osetljiva....Naćiću ti telefon frizerke u Zemunu kod koje sam radila zilion puta, nikad mi nije upropastila kosu. I nemoj da žališ pare za mini val !!! Nema ništa gore nego kad ga us.eru.
 
Kao stara loknoholičarka samo da korigujem, iz svog iskustva i ličnog ugla, naravno ;) Mini val je mala maca za održavanje u poređenju sa feniranjem! Opereš i nosiš! :)

@Look
Ovo spiralni vs obični ti na isto dođe, pogotovo ako je duga kosa u pitanju. Što je duža i što je više imaš, ona svojom težinom povlači kovrdže. Krizni period je prvih mesec dana, tada je afro, a obično je lepše kad malo popusti.
Moj poslednji mini val traje već nešto duže od godinu dana, doduše sad su talasi, nisu lokne, ali još nije za češljanje.
Nemoj da ga radiš ako ti je kosa slaba, oštećena, osetljiva....Naćiću ti telefon frizerke u Zemunu kod koje sam radila zilion puta, nikad mi nije upropastila kosu. I nemoj da žališ pare za mini val !!! Nema ništa gore nego kad ga us.eru.
Hoću ja broj telefona te frizerke.:D
Ja imam neku bzvz kosu, ustvari imam talasastu, kad je nagužvam loknasta je, ali me to gužvanje nervira. Ustvari, nervira me maltret sa voskovima, gelovima , penama i sl. glupostima, koje mi samo isprljaju kosu.
Pa kad mi poraste kosa ( ošišala sam je do ispod uha), onda ću da se pozabavim tim loknama.
Thanks!;)
 
Hoću ja broj telefona te frizerke.:D
Ja imam neku bzvz kosu, ustvari imam talasastu, kad je nagužvam loknasta je, ali me to gužvanje nervira. Ustvari, nervira me maltret sa voskovima, gelovima , penama i sl. glupostima, koje mi samo isprljaju kosu.
Pa kad mi poraste kosa ( ošišala sam je do ispod uha), onda ću da se pozabavim tim loknama.
Thanks!;)

OKet!
Samo računaj da i sa mini valom moraš da stavljaš nešto...ja sam koristila neki balzam koji se ne ispira, onako, za krajeve, ne previše. I moraće malo više kosa da ti poraste, jer mini val "skraćuje" za min 5cm....da ne dobiješ "Željko Bebek look" :lol:
 
Jao,ja sam na velikim mukama,rešila sam da radim mini val,ali ne znam šta da očekujem,da li će biti loknice ili talasi,koliko kosa dobije na volumenu,kako se održava...Ako ima neka ljubazna dama ,da me posavetuje..bila bih krajnje zahvalna...
 
OKet!
Samo računaj da i sa mini valom moraš da stavljaš nešto...ja sam koristila neki balzam koji se ne ispira, onako, za krajeve, ne previše. I moraće malo više kosa da ti poraste, jer mini val "skraćuje" za min 5cm....da ne dobiješ "Željko Bebek look" :lol:
Ma balzam nije problem, nego ove zezalice druge koje lepe i ukrućuju.;)
Pusti na pp, ak' te ne mrzi.;)
 
Vec mesec dana tragam za salonom koji dobro radi mini val sa vocnim kiselinama. Da li imate neku prepruku, BG je u pitanju.... I jel radio neko mozda mini val sa vocnim kiselinama? On navodno traje krace-oko mesec dana a to bi meni i odgovaralo.
 
ja sam pre skoro tri meseca radila taj tzv. kratkotrajni minival na moju farbanu kosu. Nimalo mi nije ostecena kosa i ja sa prezadovljna loknama. Kako rece medved, prvi mesec dana imas afro look, posle se dobiju malo opustenije lokne sto sjajno izgleda.
 
Razmisljam o tome da uradim mini val pa se mislim da li da radim obican ili spiralni. Medjutim ne znam kako taj spiralni izgleda, znam na sta se kosa navija ali nigde ne mogu da nadjem sliku spiralnog. I htela bih krupnije lokne, kao na ovoj slici
. Dakle imate li neku sliku spiralnog i ako znate neki dobar salon koji radi mini val da ne zavrsim sa sprzenom kosom. Hvala unapred.

Ovo nije mini val, već ondulirana kosa, sa umetcima najverovatnije (koliko ja mogu da vidim).

Naši frizeri imaju samo one sitne papilotne, tako da ovako krupan mini val - teško da možeš da dobiješ.
 
Jao,ja sam na velikim mukama,rešila sam da radim mini val,ali ne znam šta da očekujem,da li će biti loknice ili talasi,koliko kosa dobije na volumenu,kako se održava...Ako ima neka ljubazna dama ,da me posavetuje..bila bih krajnje zahvalna...

Na mini valu uvek dobijaš loknice i one uvek izgledaju nekako neprirodno tj. vidi se da imaš mini val. Kosa definitivno dobija na volumenu, ali onog momenta kad mini val popušta, tvoja kosa će izgledati jezivo.

Za održavanje je vrlo jednostavno, opereš kosu - staviš balsam, rasčešljaš je tako mokru, ona se opet ukovrdža i ne češljaš do sledećeg pranja (sem onim češljem sa jako retkim iglama - ako baš moraš)
 

Back
Top