Mini val

Sve žene koje stavljaju mini val, stavljaju ga zato što imaju pozitivna iskustva .... ali meni je on nekako bljak i ne izgleda mi lepo. NO, sorry, ja sam ipak dala svoje mišljenje :lol: nema ljutiš, frćkava :D
 
Stavila sam mini val pre 2,5 meseca i malo je reci da sam prezadovoljna. Iskreno bojala sam se kako ce izgledati na mojoj kratkoj kosi, mislila sam da cu biti ko tetka, ali rezultat je da sam odusevljena. Lak je za odrzavanje, odmorila sam se, samo operem, stavim penu na mokru kosu i pustim da se prirodno osusi i to je to. Niko mi nije verovao da je mini val cak mi je koleginica na poslu kad me je videla rekla "a sto ti peglas tu predivnu kovrdzavu kosu?! :) Kosa mi je nije izgorena a farbam se. Lokne su prelepe i stvarno ne izgleda kao da je mini val.
 
Kvinski jel mozes da mi posaljes sliku kako ti izgleda mini val? Pretpostavljam da si ovde stavljala, ali nisam videla:-( I ako si ga radila u Beogradu posalji mi i adresu salona.

7sins, jel si radila obican ili sa vocnim kiselinama? Ja sam mislila da uradim mini val da ne bih morala da stavljam penu jer sa penom mi je kruta kosa a to ne volim. Ako si radila u Beogradu i tebe moram da zamolim da mi posaljes na pp adresu salona:-)

Hvala vam unapred;-)
 
Izvinjavam se što ostavljam poruku u ženskom kutku, ali ne postoji tema mini-val u bilo kom muškom. :oops: Elem, ja sam strejt muškarac koji je iz čiste gluposti izgubio opkladu i sad... Uh! I sad moram da ukovrdžam kosu. Kad sam već doveo sebe u ovakvu situaciju, gledam kako to da izvedem nejbezbolnije. Znate li nekog frizera u Beogradu gde me neće gledati kao spodobu dok mi to budu radili?
 
Nije mi frka od frizera, oni su verovatno na sve navikli, ali ne znam kako da preživim poglede drugih mušterija dok tamo budem sa viklerima na glavi sedeo ispod haube ili gde već. Bojim se da ću propasti kroz stolicu od stida. Kad bih samo mogao da izaberem neki noćni termin kad u salonu nema nikoga. Ili možda da to uradim u "domaćoj radinosti"...
 
Pre nekoliko dana (tačnije 6.5. ) odlučim se da stavim minival. Nisam htela lokne, već talase, to sam i dobila, i sve je bilo super do prvog pranja kose. Sad mi je kosa tek kao malo prelomljena, a činim sve da svoj jadni minival (koji je po trajanju stvarno ispao MINI) održim u životu (gužvanje, pena, curl activator, šampon, novi fen sa difuzerom...). Zovnem frizerku, i ona mi kaže da je i očekivala da će se to možda desiti, da mi je stavila neku blagu voćnu kiselinu, jer mi kosa nije farbana, a dlaka je tanja i zdrava. I kaže mi da slobodno dođem sledeće nedelje da mi uradi opet, tvrdi da mi neće uništiti kosu.
I šta ja sad da radim? Mislim, JAAAko mi se sviđao pre koji dan, ali ne bih da moram da se šišam na kratko zbog uništene kose.
 
uh, ja citam vec citava dva sata komentare i samo trazim da neko preporuci dobar salon ali svi samo komentarisu iskustva, molim vas ako neko zna dobar salon ili frizera/ku pristupacna cena, Hvala unapred
 
Pozdrav svima! :)

Ne znam čita li iko i dalje ovu temu, ali hajde da pokušam...
Dugo sam mozgala, razmišljala, vagala i na kraju odlučila da stavim minival. Imam sasvim ravnu, stepenasto ošišanu kosu dužine ispod ramena, braonkaste boje, zdravu i rekla bih izdržljivu. Celog života je više uvijam nego ispravljam, najčešće figarom jer tako lokne najlepše ispadnu, ali dosadilo mi je svo to cimanje i spremanje...
Dakle, želela bih nešto trajniju frizuru da napravim pa makar to bilo i nekoliko meseci, ali ne bih želela da bude samo blago talasasta tj. tršava kao da sam raspustila pletenicu, već zaista blago loknavog izgleda.

Dakle, da li bi neka dama odavde mogla da mi preporuči neku dobru frizerku (podaci na PP) koja bi me lepo saslušala šta želim, koja ima iskustva i koja može da pokuša da mi izvede ovo što bih ja želela? :)
Naravno, bilo bi lepo kada ne bi koštalo baš milione... :)

Hvala unapred svakoj koja se javi! ;)
 
Pozdrav svima i od mene!
Mesecima planiram da uradim krupni mini val, ali koga god da pitam niko ne zna da mi preporuci dobrog frizera. Imam lepu i negovanu (dugu) kosu i ne bih da mi je neko sprzi, a cvrsto sam resila da stavim mini val i necu se smiriti dok to ne uradim. :) Vidim da je tema stara, ali ako neko od vas ima pozitivna iskustva i moze da mi preporuci neku dobru frizerku (ne pitam sta kosta) bila bih vam veoma zahvalna! :)
 
Nije mi frka od frizera, oni su verovatno na sve navikli, ali ne znam kako da preživim poglede drugih mušterija dok tamo budem sa viklerima na glavi sedeo ispod haube ili gde već. Bojim se da ću propasti kroz stolicu od stida. Kad bih samo mogao da izaberem neki noćni termin kad u salonu nema nikoga. Ili možda da to uradim u "domaćoj radinosti"...

Код Микија Пањковића? :lol:
 
Stavila sam mini val pre 2,5 meseca i malo je reci da sam prezadovoljna. Iskreno bojala sam se kako ce izgledati na mojoj kratkoj kosi, mislila sam da cu biti ko tetka, ali rezultat je da sam odusevljena. Lak je za odrzavanje, odmorila sam se, samo operem, stavim penu na mokru kosu i pustim da se prirodno osusi i to je to. Niko mi nije verovao da je mini val cak mi je koleginica na poslu kad me je videla rekla "a sto ti peglas tu predivnu kovrdzavu kosu?! :) Kosa mi je nije izgorena a farbam se. Lokne su prelepe i stvarno ne izgleda kao da je mini val.

Nisam kompetentan sagovornik jer nisam nikad praktikovao mini val, ali meni se to dopada, jako jako dopada kod devojke, eto rekao sam :flert::prstic:
 
Kao stara loknoholičarka samo da korigujem, iz svog iskustva i ličnog ugla, naravno ;) Mini val je mala maca za održavanje u poređenju sa feniranjem! Opereš i nosiš! :)

@Look
Ovo spiralni vs obični ti na isto dođe, pogotovo ako je duga kosa u pitanju. Što je duža i što je više imaš, ona svojom težinom povlači kovrdže. Krizni period je prvih mesec dana, tada je afro, a obično je lepše kad malo popusti.
Moj poslednji mini val traje već nešto duže od godinu dana, doduše sad su talasi, nisu lokne, ali još nije za češljanje.
Nemoj da ga radiš ako ti je kosa slaba, oštećena, osetljiva....Naćiću ti telefon frizerke u Zemunu kod koje sam radila zilion puta, nikad mi nije upropastila kosu. I nemoj da žališ pare za mini val !!! Nema ništa gore nego kad ga us.eru.

Moze i meni broj tog salona u Zemunu?:)
 
zanima me da li je nekome ko je radio minival trebalo koriscenje difuzera,gela i pene za kosu posle pranja kose da bi je oblikovala ili se ona vrati u prvobitni oblik sama?molim vas,pomozite mi.odgovorite mi
 

Back
Top