Hrvati i Srbi za federalizaciju, Bošnjaci za regije

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
Nakon 19 mjeseci počeli pregovori o Ustavu
Hrvati i Srbi za federalizaciju, Bošnjaci za regije

Devetnaest mjeseci nakon propasti travanjskoga paketa amandmana na Ustav BiH u državnome Parlamentu, čelnici šest političkih stranaka otvorili su jučer u Laktašima novo poglavlje razgovora o donošenju novoga Ustava zemlje, potvrđujući velike razlike u gledanjima Hrvata i Srba, odnosno Bošnjaka, na unutarnje ustrojstvo zemlje.
Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović predstavio je jučer načela Ustava koji je izradila njegova stranka, po kojemu se predlaže ustroj zemlje s četiri federalne jedinice te uvodi sustav potpune zaštite triju naroda na državnoj razini u zastupljenosti i odlučivanju u Parlamentu, Vijeću ministara i Predsjedništvu BiH. Srpski političari Milorad Dodik i Mladen Ivanić posve su se složili s tim prijedlogom, dok su pak bošnjački lideri, napose Haris Silajdžić, bili protiv, tražeći zemlju ustrojenu u ekonomske regije.

----------------------------------------------------------------------

Mislim da su napokon svi rekli što žele, e sad je potrebno naći neki kompromis
kakav takav...
 
Nova ljubav na pomolu...
puke.gif
 
Hrvati treba da budu pametni i da se udruze sa Srbima u Bosni kako se nebi ostvarila zelja bosnjaka o unitarnoj Bosni u kojoj bi oni dominirali...najbolje bi bilo tri federalne jedinice-Republika Srpska,bivsa Herceg Bosna i ostatak Bosne kao treca federalna jedinica.to je jedino odrzivo resenje.Dodik je vise puta podrzao Hrvate za dobijanje njihovog entiteta.
 
Bez uvrede, ali Hrvati u BiH su najveće ***** koje sam video! Čim se neka prašina podigne oni ućute. Iznenađen sam što su baš oni došli na taj plan i predložili ga. Plan je inače po mom mišljenju jedini način ka putu normalnog funkcionisanja zemlje.
Svi oni su takvi.Imaj to u vidu uvek,prenesi svojoj deci,ako ih imaš,ili ih budeš imao.Kao da vode poreklo od lešinara.
 
Po meni se tu postavlja niz pitanja, ali i nudi niz odgovora.
Kako će se BiH-Hrvati dogovoriti sa Bošnjacima. Hoće li Busovača biti hrvatski otok u jednoj bošnjačkoj enklavi ili bihaćka regija isto tako jedan bošnjački otok između srpske i hrvatskog dijela. Možda je ovo glavni razlog za traženje regija od strane Bošnjakla.
Hoće li ljudi tamo biti sposobni sjesti za stol i dogovoriti se, napraviti kompromise jedni drugima?
Svaki narod se nečega mora odreći, oni koji se ničeg ne budu htjeli odreći
stvarati će problem.
 
Po meni se tu postavlja niz pitanja, ali i nudi niz odgovora.
Kako će se BiH-Hrvati dogovoriti sa Bošnjacima. Hoće li Busovača biti hrvatski otok u jednoj bošnjačkoj enklavi ili bihaćka regija isto tako jedan bošnjački otok između srpske i hrvatskog dijela. Možda je ovo glavni razlog za traženje regija od strane Bošnjakla.
Hoće li ljudi tamo biti sposobni sjesti za stol i dogovoriti se, napraviti kompromise jedni drugima?
Svaki narod se nečega mora odreći, oni koji se ničeg ne budu htjeli odreći
stvarati će problem.

Srbi i Hrvati su se već odrekli iluzija o ostvarivanju svog nacionalnog ekskluziviteta na kompletnoj teritoriji BiH!!! Muye još sanjaju o takvim glupostima i uzaludno pokušavaju da nameću svoje isključive centralističke idiotarije!!! RS je načisto sa ostatkom teritorije BiH I TU NEMA POGAĐANJA!!! Preostaje još samo da Hrvati formalizuju status zajednice opština i gradova koje većinski naseljavaju jer je ovdje već odavno jasno da u tim krajevima "sarajevske BiH" ima mnogo manje nego što je postoji i u samoj RS!!!
 
Interes Srba u Bosni treba da bude taj da cela i nedeljiva RS sa "distriktom"Brchko preraste u 1 federalnu jedinicu..meni ovo oko 4 jedinice smrdi na izokola pokushaj razbijanja i time ukidanja RS.A kako ce se Hrvati samoorganizovati i shta ce dobiti je njihov problem....nek uzivaju sa njihovim cvetjem,to su i onako trazili.Idiotski je pruzati Hrvatima u Bosni podrshku za svoj entitet ako oni imaju nameru da srpski razdvoje na 2 dela.
 
Hrvati treba da budu pametni i da se udruze sa Srbima u Bosni kako se nebi ostvarila zelja bosnjaka o unitarnoj Bosni u kojoj bi oni dominirali...najbolje bi bilo tri federalne jedinice-Republika Srpska,bivsa Herceg Bosna i ostatak Bosne kao treca federalna jedinica.to je jedino odrzivo resenje.Dodik je vise puta podrzao Hrvate za dobijanje njihovog entiteta.

AAAAAAAAAAAA

Od ovog nema nista... bar im ja ne vjerujem... Iskustvo od referenduma iz 1992. godine me uci da nema vjere sa njima, jer oni se povijaju kako vitar puse..

Prema tome 1992. godine su se povili na stranu koju su se povili u poslednji cas izasli na referendum i time omogucili kasnija desavanja, a nakon tih desavanja su dva puta sami sebi zavukli noz medju pleca, ratom sa muslimanima 1993 i konacno washingtonskim sporazumom iz 1994. godine...

I na osnovu cega bi sad srbi i u kom segmentu trebali da se udruzuju sa hrvatima..

Vec sam u par tema pisao o tome..
Srbi u bosni nemaju potrebe da se udruzuju ni sa kim.. Imaju Republiku Srpsku a muslimani i hrvati nek se razracunavaju kako god im odgovara ali bez srba i na stetu srba..
Dosta je bilo...
Sami posijali, sami nek zanju..
 

Back
Top