Bejbi jezik

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Danston Baby language

Da li razumete neh, eh, heh, aaa, kh kod svoje bebe ?

Neh je gladna sam
Eh je poždrignuću
heh je smeta mi nešto
aaa je spava mi se
i kh je naduo sam se , pa ti vidi....

Možda nekad nekom ovo i koristi , a ako koristi , onda nikako ne šteti....
 
Gledala sam ovo nedavno na TV-u, izgleda interesantno. Samo ne znam da li stvarno "radi" ili je to izmisljotina. Ja nemam dete pa ne vidim razliku u "izgovoru", ali verovatno ce se neka majka javiti sa komentarom. :)
 
I ja sam juče gledala Opru kod Hrvata, ako aludiraš na tu emisiju. Pa čini mi se da ima smisla. Meni to više nije važno, deca su mi odrasla, ali sam ipak pogledala s,pažnjom i mislim da mnogim mladim majkama može da pomogne, jer nekad prođe i pola godine dok mladi roditelji nauče da razlikuju kod svoje bebe "heh i neh". Meni se dopalo.
 
Ja razlikujem kod svog deteta sve što traži. Ali čisto sumnjam da i druga deca to traže na isti način:?
mislim da svaka majka zna kako joj dete daje do znanja da je gladno ili žedno; ili da mu se spava; dok još ništa ne ''govore'', ralikuje se i način plakanja. Ali opet kažem - svaka majka poznaje svoje dete.
 
Danston Baby language

Da li razumete neh, eh, heh, aaa, kh kod svoje bebe ?

Neh je gladna sam
Eh je poždrignuću
heh je smeta mi nešto
aaa je spava mi se
i kh je naduo sam se , pa ti vidi....

Možda nekad nekom ovo i koristi , a ako koristi , onda nikako ne šteti....

ma jok ne razumemo ga...bebe to same...naprave sebi mleko...promene sebi pelenu...razumece ga komsija a ne majka...pif koje pitanje
 
nismo se razumeli... rekoh to sa ironijom... posto se u svim postovima na ovoj temi provlaci iskljucivo majka kao poznavalac detetovih potreba... ja ne videh da je neko upotrebio pojam - roditelji...
 
nismo se razumeli... rekoh to sa ironijom... posto se u svim postovima na ovoj temi provlaci iskljucivo majka kao poznavalac detetovih potreba... ja ne videh da je neko upotrebio pojam - roditelji...

Ali cinjenica je, bez obzira koliko vremena imaju,da ocevi puno manje vremena provode sa djetetom do jedno godinu,dvije.
Postavi temu za oceve da vidimo koliko su upoznati sa obavezama oko bebe.Chik?;)
 
Mislim da tu postoji i malo posesivnosti od strane majke koja uvek mora da bude tu ako dete nesto trazi. Verujem da ima oceva koji bi zaista zeleli da se vise bave svojim detetom ali prosto ne stizu.
Sad ima da navale sve majke ovde da me gone vilama i bakljama, ali je cinjenica da dosta majki brinu najvise o svojoj bebi zbog toga sto misle da samo one znaju sta je najbolje za dete.
 
Ali cinjenica je, bez obzira koliko vremena imaju,da ocevi puno manje vremena provode sa djetetom do jedno godinu,dvije.
Postavi temu za oceve da vidimo koliko su upoznati sa obavezama oko bebe.Chik?;)

e pa ima i izuzetaka, i pocinjem da mislim da to nije bas takva retkost. evo nasi prijatelji kompletno dele obaveze oko klica (sad napunio godinicu:)). tata ga je od prvog dana kod kuce kupao-mama se malo zentala, hranio, presvlacio...bas sve...da znate kako lepu vezu imaju... evo sada je ona pocela da radi, a on cuva ceo dan maloga...
 
e pa ima i izuzetaka, i pocinjem da mislim da to nije bas takva retkost. evo nasi prijatelji kompletno dele obaveze oko klica (sad napunio godinicu:)). tata ga je od prvog dana kod kuce kupao-mama se malo zentala, hranio, presvlacio...bas sve...da znate kako lepu vezu imaju... evo sada je ona pocela da radi, a on cuva ceo dan maloga...

Da,da, ne osporavam.Prvi moj muz je takav,djelili smo puno obaveza,volio je da ucestvuje.Ali vise sa drugim djetetom,jer mu nije bilo strano.Sa prvim manje,ne iz sebicnosti,vec iz straha da nesto ne pogrijesi.Ali opet uvijek bi me pitao(dok su bili bebe)sta treba i kako.Nije bio siguran bez mene.
Realno,to je rijetkost,mada se nadam da se pozitivno mjenjaju.:)
 
taska.ma mene je ovaj odusevio. mama je ta koja se plasila oko kupanja i hranjenja na flasicu jel se mali "davio" cesto i tata je taj koji je ravnomerno i vise ponekad prihvatio gomilu stvari oko bebe... ne treba ni da je pita sve sam zna... e ja se nadam ako budemo imali dece da ce i ovaj moj da postane takav...

a sto se bebi jezika tice, posto nisam mama, ali kad sam kao cuvala neke bebcice, provalim ja da im nesto fali(mislim tu stvarno ne treba biti genije:)) ali bas da mi neh i heh kaze sta tacno...to vise onako instinktivno,nema tu bas puno mogucnosti, a i znas da li je sit ili mu je vec vreme za spavanje i sl.
 
taska.ma mene je ovaj odusevio. mama je ta koja se plasila oko kupanja i hranjenja na flasicu jel se mali "davio" cesto i tata je taj koji je ravnomerno i vise ponekad prihvatio gomilu stvari oko bebe... ne treba ni da je pita sve sam zna... e ja se nadam ako budemo imali dece da ce i ovaj moj da postane takav...

a sto se bebi jezika tice, posto nisam mama, ali kad sam kao cuvala neke bebcice, provalim ja da im nesto fali(mislim tu stvarno ne treba biti genije:)) ali bas da mi neh i heh kaze sta tacno...to vise onako instinktivno,nema tu bas puno mogucnosti, a i znas da li je sit ili mu je vec vreme za spavanje i sl.

Hehe,ti vec sad pripremaj teren,da i tvoj bude takav;)

Pa da znas i nema velike filozofije,ali ima kada bebama nista nije, ali opet nesto zanovetaju...jaooo kad se sjetim,sve je to lijepo,slatko,ali nekad nije lako nikako:)
 
Ne mogu da verujem kakve se osobe ovde javljaju kao majke.
Nije ni čudo što će deca biti prepuna mržnje i sebičnosti....

Ali tema uopšte nije o tome da li su majke stvarno neko ko razume i zna potrebe svog deteta.
Tema je izuzetno pedagoška , a sada mi je jasno zašto u ovo današnje vreme nema potrebe za knjigama o razvoju deteta, jer majke su toliko sveznalice , da se posle stvarno čudim , odakle deci nepravilno izrasli zubi, odakle nepravilno hodanje i stav kukova, odakle drugačiji izgled današnje dece koja su ružnija i više nesimetrična (to i boja kože i kvalitet kože mi kazuje da se ne hrane i nisu se nikad hranili zdravo, da im fali i ribljeg ulja i D i A itd....).
O razvoju inteligencije i kombinatorike, percepcionih mogućnosti i koncentracije , to su super mame , sve znaju.....
A o psihološkim i sociološkim momentima , to neću ni da govorim , pa na ovakvoj atmosferi , ne može da se očekuje nešto društveno i po meni na nivou.....

Dakle cinici ućutite i dajte da ozbiljno pričamo o temi.....Ne morate više da se dokazujete da ste super mame.
 
Ne mogu da verujem kakve se osobe ovde javljaju kao majke.
Nije ni čudo što će deca biti prepuna mržnje i sebičnosti....

Ali tema uopšte nije o tome da li su majke stvarno neko ko razume i zna potrebe svog deteta.
Tema je izuzetno pedagoška , a sada mi je jasno zašto u ovo današnje vreme nema potrebe za knjigama o razvoju deteta, jer majke su toliko sveznalice , da se posle stvarno čudim , odakle deci nepravilno izrasli zubi, odakle nepravilno hodanje i stav kukova, odakle drugačiji izgled današnje dece koja su ružnija i više nesimetrična (to i boja kože i kvalitet kože mi kazuje da se ne hrane i nisu se nikad hranili zdravo, da im fali i ribljeg ulja i D i A itd....).
O razvoju inteligencije i kombinatorike, percepcionih mogućnosti i koncentracije , to su super mame , sve znaju.....
A o psihološkim i sociološkim momentima , to neću ni da govorim , pa na ovakvoj atmosferi , ne može da se očekuje nešto društveno i po meni na nivou.....

Dakle cinici ućutite i dajte da ozbiljno pričamo o temi.....Ne morate više da se dokazujete da ste super mame.

О чему овај човек прича? :confused:
 
@Tuzni (i ocigledno unesreceni) Patak: ovo je bilo JEDINO PITANJE koje si postavio u svom uvodnom postu (za pohvalu je sto ti je ovaj post bio neuobicajeno kratak): "Da li razumete neh, eh, heh, aaa, kh kod svoje bebe ?"
javili se roditelji, uglavnom majke, odgovorili da razumeju (slazem se sa ganetom da brizan i prisutan otac razume bebu podjednako kao i majka od prvog dana), a ti ih onda izvredjao iz cista mira...

ovo baljezganje o ruznoj i nepravilnoj zapustenoj danasnjoj deci je toliko glup komentar da ne zasluzuje da se na njega odgovara.
 
Ne mogu da verujem kakve se osobe ovde javljaju kao majke.
Nije ni čudo što će deca biti prepuna mržnje i sebičnosti....

Ali tema uopšte nije o tome da li su majke stvarno neko ko razume i zna potrebe svog deteta.
Tema je izuzetno pedagoška , a sada mi je jasno zašto u ovo današnje vreme nema potrebe za knjigama o razvoju deteta, jer majke su toliko sveznalice , da se posle stvarno čudim , odakle deci nepravilno izrasli zubi, odakle nepravilno hodanje i stav kukova, odakle drugačiji izgled današnje dece koja su ružnija i više nesimetrična (to i boja kože i kvalitet kože mi kazuje da se ne hrane i nisu se nikad hranili zdravo, da im fali i ribljeg ulja i D i A itd....).
O razvoju inteligencije i kombinatorike, percepcionih mogućnosti i koncentracije , to su super mame , sve znaju.....
A o psihološkim i sociološkim momentima , to neću ni da govorim , pa na ovakvoj atmosferi , ne može da se očekuje nešto društveno i po meni na nivou.....

Dakle cinici ućutite i dajte da ozbiljno pričamo o temi.....Ne morate više da se dokazujete da ste super mame.

Gari, potpuno si u pravu. Jesi potpuno zalutao sa istinom na ovaj forum, ali istinu zboris. I ja kada sam videla sta se ovde pricalo odustala od postovanja na temi jer mi bilo smor. Ipak si preterao na njihova ledja bacajuci neku odgovornost... npr. ishrana dece, nisu mame krive sto je hrana losa, nego industrija. Roditelji su krivi sto ne vrse pritisak na proizvodjace i ne stite svoja potrosacka prava. Sve to nema veze sa bebi jezikom... tako da vidim da si izgleda pao u vatru ili nemas puno pojma o bebama, pa eto... neke generalne socijalne probleme prebacujes na ovu temu.

Whatever.
 

Back
Top