Duzina kabla i gubici.

mitsubishi

Zainteresovan član
Poruka
170
Cuo sam price da se nakon 30-40m konekcija postignuta kablom gubi.Ja bih da se prikacim kod komsije na kablovski,on je nekoh 60-70 m od mene,a drugi je nesto preko 100m.Da li neko imao slicna iskustva sa ovim ??? Od cega to najvise zavisi ????
 
Cuo sam price da se nakon 30-40m konekcija postignuta kablom gubi.
Kod koaksijalnih kablova možda , ustvari to se lako izračuna na svakih devet metara gubitak je reda veličine 3db. E sada treba znati da 3db znači duplo slabiji signal. Zato se i ne preporučuje duži koaksijalni kabel od 10 metara na wireless konekciji.
U prevodu signal jačine 9db je duplo jači od 6db , isto kao što je signal od 9db duplo slabiji od signala 12db.
 
Kod koaksijalnih kablova možda , ustvari to se lako izračuna na svakih devet metara gubitak je reda veličine 3db. E sada treba znati da 3db znači duplo slabiji signal. Zato se i ne preporučuje duži koaksijalni kabel od 10 metara na wireless konekciji.
U prevodu signal jačine 9db je duplo jači od 6db , isto kao što je signal od 9db duplo slabiji od signala 12db.

Nisam bas razumeo ovo.Drugar ima ADSL.Povezan je sa jos jednim likom iz druge zgrade (40m),i kaze da nema nikakvih gubitaka.Naravno,dao bih koliko god je para potrebno za sto kvalitetniji kabl.
 
Od operatera do tebe ide telefonski kabal .... podzemni ispod zemlje , pa podzemni do tvoje kuce pa tek onda kod tebe ,,običan,, kabal .... sa 4 parice najmanje :)

Napisao sam ti gore , UTP kabal za spolja sa sajlom ... SKS znaci samonosivi. Ako ces od bandere do kuce , ili od bandere do bandere.Mnogo je skuplji od običnog utp kabla .... al jbg :)

A opet , postoji mogućnost da to odradis wirelessom , ili da iskopas mali kanal :) stavis utp kabal u rebrasti bužir ( onaj koji se razvodi po kuci ) po mogućnosti neki bolji , pa onda taj bužir u alkaten crijevo .... ono crno debelo kruto .... za vodu :) bez nastavaka .... i radice ti jedno vreme :)
 

Back
Top