napravi sam

Od sada sva jaja koja koristite u kuhinji nemojte razbiti ako ne morate već ih "izduvajte"(mala rupica na vrhu i veća na dnu pa duvate, obično izađe celo jaje za tren)
To je prilicno tesko!
Lepo izgleda, najcesce ih boje i okite drvo ili vec neku vecu biljku koju imaju (kace ih kao ukrase za jelku), ali nije uopste naivna prica kako se prave, boje, crtaju, a da ne pricam o perlicama, sljokicama i ostalom predlozenom.
Super je ko moze.... ja se divim iz daleka :-D
 
eo jedne kreativne ideje=> ja je upravo isprobala...kupite kutiju tempera, namazete dijeci na ruke i bojaj:mrgreen:

Photo-0004.jpg


Photo-0007.jpg


Photo-0005.jpg


nacrtali smo i paukovu mrezu zajedno sa paukom u uglu..al nemam sliq trenutno...
 
:D fantastično !

To me podseti : ako imate malu decu a mrzi vas da redovno krečite zbog njihovih crteža po zidovima uradite isto što sam ja radila godinama - učvrstite listove hamera od poda naviše :D
 
samo se raspitajte malo...trebalo bi da imate i na vasem trzistu farbe za zidove koje su idealne za decije zidove...nisu one ruzne masne vec neke na bazi akrila..i po tim zidovima moze da se svrlja, a mogu i da se ociste isti ti svljani zidovi...
 





napokon evo teme

danas sam napravila ovu lampu i nesto mi nije ispala kako sam je zamisljala , htela sam da vam je pokazem i da mi date ideju jer imam jos dve tri polomljene, pa mozda i nesto ispadne , :)
 
meni se svidja, samo bih stavila slabiju sijalicu da sare vise dodju do izrazaja kada je upaljena:klap:

i npr. mozes da dodas kvadratno postolje od neke debele daske da je jos malo odignes od poda... ili samo da je poignes na stocic da bude upadljivija.
 
meni se svidja, samo bih stavila slabiju sijalicu da sare vise dodju do izrazaja kada je upaljena:klap:

i npr. mozes da dodas kvadratno postolje od neke debele daske da je jos malo odignes od poda... ili samo da je poignes na stocic da bude upadljivija.



aaa neka to na narednoj :) , nego imam jos jednu ali malo je veca u visini od ove pa trazim bambus i napravicu je malo manju u osnovi , a malo vishu , slicna tvojoj ( ako ne i ista:mrgreen: ) mislim da si ti postavila jednu takvu bas na ovoj temi :)
 
uh pade kreativnost u drugi plan a dobra je za bezaniju od svakodnevnice zato man` te se dosadne i pokret
klasika:salvete lepak za tapete lak i od klasicnog dobije licni pecat
gde li se sunja ono pile babino(da nije u nekoj supici zavrsilo);)
 

Prilozi

  • 21JFqIAdLdkNB6Tn.v.jpg
    21JFqIAdLdkNB6Tn.v.jpg
    38,1 KB · Pregleda: 24
  • FbFRKoregvdfXejt.v.jpg
    FbFRKoregvdfXejt.v.jpg
    65,5 KB · Pregleda: 20
sta sve moze od LP ploce
 

Prilozi

  • step1.jpg
    step1.jpg
    6,5 KB · Pregleda: 27
  • step3.jpg
    step3.jpg
    4,7 KB · Pregleda: 21
  • step4.jpg
    step4.jpg
    7,8 KB · Pregleda: 20
  • step5.jpg
    step5.jpg
    5,9 KB · Pregleda: 17
  • step7.jpg
    step7.jpg
    6,5 KB · Pregleda: 28
Tamigo imas gomilu sajtova koji korak po korak objasnjavaju salvetnu tehniku ali meni to zvuci po malo preskupo pa ja to radim ovako:lepak drvo fih od salvete uzimas samo onaj printani deo zalepis pazljivo prelakiras obicnim lakom i to je to.imas gomilu lakova sa nekakvim efektima ispuclog itd...ja sam obicnu kartonsku kutiju od cipela oblepila isto tako obicnim krep papirom(45 din) malo nazvrljala kontur pastom ubacila cvecarski sundjer malo cveca..gospodja mama je bila odusevljena i to je to
pogledaj ove sajtove:
http://www.lumos.hr/salvetna.htm
http://decoupage.21.forumer.com/
 

Prilozi

  • DSC00031.jpg
    DSC00031.jpg
    41,8 KB · Pregleda: 22
  • 0eWo40_mwUtxhRyM.v.jpg
    0eWo40_mwUtxhRyM.v.jpg
    49,9 KB · Pregleda: 21
  • 12woFEPHnarXD3eE.v.jpg
    12woFEPHnarXD3eE.v.jpg
    35,9 KB · Pregleda: 18
Hvala ti puno i da znas da cu probati tvoj nacin dok ne kupim onaj posebni lepak za salvetnu tehniku.
Inace si prelepo uradila ove kutije, svaka ti cast. Super izgledaju. Pozdrav i hvala
 
da li verujete da je nesto slicno ovome od 300 do 600 dinara na ulicnim tezgama.e kada sam to videla sve mi je jasno gde odosmoz:hm: elem za sve to vam treba neka korpica to svi mimamo jelte trecina cvecarskog sundjera jedna sveca mahovina,jela,zelenika par lampiona masna sta god vam padne na pamet i stvarno ako god hocete ne mogu da shvatim sta tu kosta 300 dinara a kamo li 600 pa i onaj auto lak u zlatnoj boji kosta 275 ja nasla za 215 ali bio samo jedan..
sve u svemu SRECNA I USPESNA NOVA GODINA z:dm:
 

Prilozi

  • k9RH_wxxDfdFkCY3.v.jpg
    k9RH_wxxDfdFkCY3.v.jpg
    30,3 KB · Pregleda: 19
  • 1LYpTazbuCG7bfrS.v.jpg
    1LYpTazbuCG7bfrS.v.jpg
    64,9 KB · Pregleda: 15
  • ULyOTwWRJVnC7CTJ.v.jpg
    ULyOTwWRJVnC7CTJ.v.jpg
    66 KB · Pregleda: 14

Back
Top