napravi sam

nego verb...nesto mi nije jasno kod ove korpe...jel si je ti vec pravila ili jok?? Jel gle na brzinu je ovo objasnjeno...jer na jednoj slici osnova je cetvrtasta a na drugoj okrugla i tu se zbunim inace ostalo je samo preplitanje...i jos nesto ako znas da mi ojbasnis...ovaj poklopac od trske se tako pravi i jasno je da t one mrda, tu je kraj...ali kod papira je to ipak fleksibilno pa je nemoguce da se krajevi jednostavno tako seku...vidis na sta mislim...na zadnji obruc na poklopcu i osnovu za tkanje tj splitanje koja je jednostavno isecena za kraj...kako si to resila? jel se to rasplice i koliko je cvrsto???...uf udavih te
 
@alal hvala na lepo objasnenje :-D
idem u potrazi po materijal, cim nadjem malo slobodnog vremena ;)
i obecavam da cu se potrudim da napravim i ja neku lampu, pa vi prilozim slicicu :p
 
pa korpa mi lici na papir novinski jel da verb
ma i ja vidim da je papir, ali meni to cudno,
kako je mozno da se samo obicni papir koristi i koliko ce to da bude cvrsto.
ja mislim da pored papira ide jos nesto!!??
@verb
javi se da nam kazes kako si to i od cega napravila :)
ja sam se naostrila i hocu da na napravim koooorpu! :lol:
 
i da alal reci kako se zove to platno za abazure..ima li neko specijalno ime...neka kaze bilo ko, jer ne znam kako da ga nadjem...;)
zavisi za kakav ti abazur teba. ovde je obican keper, ustvari bilo koje platno moze isto. samo se sasije i "obuce" se preko kostura. nije fiskirano. kakav bi ti abazur pravila? negde samo kasiraju papir koji podseca na pergament.

alal odlican ti je crtez na tkanini...
hvala...na onoj prodatoj je bio bolji:(
 
Da .oni se zovu pergament papir,i sve su drugo samo ne obican papir sto se lepi na prozore...
Godisnje nabavljam velike kolicine jel radim sa tim i mogu vam reci da su papreno skupi.Svaki iole bolji je od 8-15 e metar pa vi vidite sad koliko vas samo kosta abazur...Ali zasto je to tako...sad ce bata Zoki koji je apsolvirao ovu temu ...ili necu...u pitanju su zapadnjaci koji su otkupili proizvodnju jeftinih kineskih pergamenata i drze cenu a zuti nesmeju drugom da prodaju ni metar!!!Eto...ko ima lovu da ulozi u proizvodnju ovakvih stvari....rasturice se
 
my.php
[/URL][/IMG]

EVO VAM JEDNE JEDNOSTAVNE SA DOMACIM MATERIJALOM>>>JUTA ILI LAN
 
konus,ako sam dobro shvatila ti se profesionalno bavis time pa ako si u bg i prodajes iste,molim te za neki kontakt na pp jer realno nemam sad vremena da pravim sama a i ne znam kako bi to izgledalo:)
 
ko ima vremena za zezanje moze da rucno pravi papir iskopacu neki sajt o tome ima bas dobrih, ako vas zanima. takav papir moze da se za sve i svasta koristi posle pa i za lampe...
 
ova je slika sa neta,ali ja sam napravila iste takve jos i lepse:lol:.Ti kad ukrstas osnovu bude cetvrtasro ali moras malo da razmaknes trake da bi plela dalje.ali kada dizete strane nadjite neki model pr. kanta za polikolor ...Mozete malo nakvasiti papir ako se teze savija ali samo malo.i bice vam lakse ako trake od papira nastavljate pri radu.sve na kraju premazite tutkalom.bilo bi najbolje kanta naopako velika kesa preko nje pa navuci korpu na to i premazati osusiti i stoji nemrda.u kante od polikolora su mi saksije ali sada super izgledaju stavljene u korpe ofarbane su bekom farbom .cim nabavim dig.aparat uslikacu sve po kuci i one kofere.uh pilence to objasni u 2 reci
 
o boze sada su izasle obe poruke.probaj nemas sta da izgubis sve imas u kuci jedino tutkalo ali ono nije skupo tako da dzab-dzabe imas korpu a po meni nema razlike od ovih kupovnih
 
papir za korpu se nakoso savija lepi selotejpom .meni je model bila kanta od polikolora tako da kada dizete strane imate meru.pre nego sto dignete strane opletie taj zadnji red nekom savitljivom zicom ,ako negde zapne papir slobodno ga navlazite ali samo malo.kraj:kanta naopako,preko najlon kesa pa korpu navuci na to sve premazati tutkalom,osusiti ofarbati.stoji ko prava nema joj mrdanja.
 
Evo nesto i od mene......
Sa strane je kako je izgledalo ...( bez poda...samo beton , zato je bio tepih...fuj )....
Ruzne plocice u hodniku sam " redizajnirala" ..samolepljivim papirom za vitrine....
Pod ofarbala bojom za beton...
Ukratko meni boje sve znace u zivotu. Volim da skupljam stare stvari po odpadu, i sredim ih...sto bojom , sto na drugaciji nacin...tako da je sve ovde tako i uradjeno. Stolica sa zebrom je farbana zlatnim sprejom...crnom bojom za drvo uradila sam strafte...
Sto je farban lakom...plavo sa zutim...Ovo sve pricam jer ne znam koliko se ovde dobro vidi..
Posto sam promenila dosta stanova...imam i dosta ovakvih re-dekoracija...Jedna od njih je i ova..;)Na ovim slikama, tada...stan jos uvek nije bio zavrsen ali od prilike to je to..
Pozzz
 
Evo nesto i od mene......
Zvuci dobro, ali ja nista ne vidim, previse mi je tamna slika koju si postavila :cry:

Sad sam se setila da sam pre godinu dana ili tako nesto na rts-u ili b92 gledala ne_znam_koga ali zeMsku osobu koja je kupatilo uradila sama -od stotina razlicitih polocica koje je godinama sa prijateljima sakupljala. Izgledalo je fenomenalno, medjutim mnogo i truda i vremena iziskuje (kao i stambeni prostor koji ne zelite napustiti)
 
Apropo onog ormara - imam nešto slično u šupi, ali ne volim rustični stil.
Gledala sam i emisiju gde su prikazali kupatilo od raznih otpadnih pločica. Sećam se da je držač za zubne četkice bio od šolje vertikalno prepolovljene pa je deo sa drškom bio spolja. Cela garsonjera je bila prenatrpana nekim "uradi sam" stvarima, zanimljivo, ali suviše šareno i jako nezgodno za održavanje. Da li o toj emisiji govoriš?
 

Back
Top