napravi sam

mera brasna, mera soli i pola mere vode.
od smese se mogu praviti razni oblici. napraviti, ostaviti na promaju da se osusi. posle se ispece u rerni (15 min na 180) i moze se farbati vodenim bojama i zastititi lakom za kosu.
Mogu se praviti figure, maske...
 
lampione od vunice i kanapa.isto sa lepkom za tapete,naduvas balon,umocis vunicu u lepak pa obmotavas oko balona,osusis,probusis baloni izvuces napolje.Ti si carica svasta nesto znas,gde si nasla ovo lisce
 
ej nije to losa ideja...a da stavljas perca posle na te lapmione...po mogucstvu bele...sta kazes...nego lisce nadjoh na netu...ali nisam sacuvala link, sacuvala sam slike...pa srecom mogoh da podelim sa vama ovu radost...i sta jos sta jos....
 
bele flase od mleka 1l,oslikas kao snesko napravis kapici od platna ili cep obojis zabodes drvce na dno zabodes u saksiju i to je to sve je stvar maste kako dalje vazna je ideja
 


jel vam se svidja?? lako je za uraditi i jako lepo na oko...osvezi svaki zid...svako sa malo vestijom i strpljivom rukom moze da uradi...naravno uvek mozete eksperimentisati sa formama i na istu foru napraviti ovako nesto u nekom drugom kutku...daklem...prva varijanta je da uzmete fino jednu grafitnu olovku i lagano iscrtate konture direktno po zidu...znaci nikako ne nalegati na olovku i ne uzimati olovke sa mekanim grafitom...samo one sa oznakom H inace posle boja u vecini slucajeva ne prima na tim mestima...znaci iscrta se kontura...odaberete boju (npr beli zid- tamno siva ili maslinasto zelena; beli zid-neka svezija boja-roze ili fusija sto za ovaj motiv nije preporucljivo, ali za bilo koju drugu cvetnu varijantu je super)...u svakom slucaju ne oklevajte sa bojama...bitno je samo da su skladne...onda dalje je malo dosadno nanosenje boje u crtez i to je gotovo...ako vas mrzi postoji i druga ali malo skuplja varijanta...treba vam lepljivi papir koji se uglavnom koristi u svrhe dekoracije i seckanja odnosno zasticivanja povrsina od boja, zao mi je sto nemam pravo ime za njega...onda iscrtate konture crteza po papiru, iseku se delovi gde bi trebala da dodje boja...nalepi se na zeljeno mesto na zidu....predje se valjkom...ostavi se na susenje i posle susenja odlepiti papir i popraviti cetkicom manje nepravilonsti ako ih ima...eto
 
Ona fora sa kutijama podsetila me na nešto. Preko leta, kada pravim voćnu salatu, limunadu ili nešto slično, posudu napravim ovako: Uzmem dve staklene činije istog ili sličnog oblika, s tim da je jedna malo manja. U veću na dno i okolo stavim poneku kocku leda (ili istucan led), sveže ubrano sitno cveće, listiće i uvijem okolo neku puzavicu. Onda stavim unutra manju posudu a gornje ivice obeju posuda treba da su u istoj visini, ili da unutrašnja bude malo viša. Između ovih posuda sipam vodu, pritisnem nečim unutrašnju činiju i stavim to u zamrzivač (led služi samo da održi rastojanje). Kada se voda zaledi dobije se divna dekorativna posuda, koja uz to još i hladi sadržinu.
 
lampione od vunice i kanapa.isto sa lepkom za tapete,naduvas balon,umocis vunicu u lepak pa obmotavas oko balona,osusis,probusis baloni izvuces napolje.Ti si carica svasta nesto znas,gde si nasla ovo lisce

Ovako može da se napravi i luster. Koristi se velika lopta za plažu, a namotava se kanap umočen u drvofiks, koji može da se oboji. Kad se se stvrdne izduva se lopta, ubaci žičani nosač za sijalično grlo i to je to.
 
ko im nekakvu plasticnu kutiju u obliku srca moze da izlije gips,i dok je jos vlazan da napravi zakacku od kanapa,oslika,oboji.super je kada su sva crvena i postavljena u nizu na nekim ruznom zidu.a moze i od velikog cvrsceg kartona,iskroji se oblik kuce.oboji ludim bolama,iseku prozori manji od velicine fotografije,iza prozora se napravi dzep za te slike od celofana,zalepe se strane,i donji deo.mozete je napraviti na 5,6 spratova.svi imamo ruzne zidove.:D
 
umesto silnih mr proper i ostalih zagadjivaca za skidanje kamenca, neprijatnih mirisa iz odvoda npr, sve sto vam treba imate u kuhinji...za skidanje kamenca koristite sirce...nalijete...ostavite desetak min i posle se protrlja i opere i nema vise kamenca....a za neprijatne mirise u odvodima vam treba soda bikarbona i ponovo sirce i kipeca voda...znaci stavi se par kasicica sode bikarbone i par kasicica sirceta...doci ce do hemijske reakcije za kojom nalivate vrelu vodu...eto necistoca i neprijatni mirisi nestali ;)
 
Ja pravim svasta od voska, inace sam manijak za mirisljave svece:)
Da bi ih stavila na duboku i visiku policu, pravim kaskade od kutija...evo jedne:)
 

Prilozi

  • polica.jpg
    polica.jpg
    67,6 KB · Pregleda: 63
nije fora kupiti pa praviti,vec staro iskoristiti.obicno ogledalo bez rama u kupatilu je divno zahvaljujuci,vestackom cvecu koje je ruzno.uplesti grane i formirati kao dugack stap,zatim ga namestiti oko ogledalajos malo popuniti cvetovima,ali da budu iste nijanse super je imate male kackice vec na ogledalu,malo se snadjite i to je drugo kupatilo
.
 
mozetekod majstora napraviti ram,ili sami od sirih letvica,i silikonom lepiti svakojake dzidz bidze pa montirati,ja sam pravila slike od regala.????pa ormar je dobio tockice i sluzi za sedenje na terasi i odlaganje kesa,tegli...a pregrade tj poice sam isprskala auto sprejom zlatne boje,nalepila uvecanu fotokopiju andjela,ali sam ih pre lepljenja potopila u rastvor kafe da dobiju boju patine.okolo obmotala rafiom i po negde polepila zlatne perlice i konac,svi su zadivljeni a i drugacije slike postoje o njima dr.put
 
Tema je fenomenalna i one ruzice od lisca su nesto neverovatno, moracu da probam.
Nego evo kako mogu da se ukrase vaze. Ovo sam isekla iz novina ranije inace autor je cuvena Jagoda Beko.

Ako imate neku vazu koja i nije bas dekorativna i neki stari dzemper, odnosno rukave ili neke stare carape koje vise ne nosite ili sl. isecite i porubite iseceni kraj i jednostavno navucite na vazu. Ko je dobar u pletenju, moze i sam to da napravi. Moze i da se nakace jos neki dekorativni detalji po ukusu.
Meni je ideja super. Pozdrav svima
 

Prilozi

  • scan0001.jpg
    scan0001.jpg
    44,4 KB · Pregleda: 58
ma ne sviđa mi se....što da crtam bamboos trsku....kad ima da se koopi živa...pa je prislonim uz zid....... ja mislio da ćeš da kažeš kako se prave one police...koristile bi mi........... a za lampione sam video kod jagode u emisiji........to se lako pravi i lepo izgleda...jel se emitooje negde..........jagodina emisija?

bas lepo da si nasao nesto sto ti se ne svidja...kako je to cudno??? bas ne ide uz tvoj karakter taj negativizam....jagodinku ne znajem...ne emituva se njena emisija...daklem...(ma bre i ti pises sa tackicama :?::?:)....ne gledaju svi jagodu...oces da ti objasnim kako da napravi policu baksuzu jedan...
nego ozbiljno pises tackicama...nismo bas toliko slicni mi breeee...sad me nerviras jos vise ahahahaha
 

Back
Top