napravi sam

zar niko nema neke kreativne slicice pa makar bile sa neta evo sl.kako napraviti ram za ogldalo.Opis je bio:na stari ram naneti deblji sloj glet mase utisnuti perlice,kamencice stare nusnice bilo sta sto se uklapa ..osusiti obojiti glet masu lakirati.Probacu zasto da ne;)
 
evo slicice
 

Prilozi

  • okvir_ogledala_02.jpg
    okvir_ogledala_02.jpg
    37,9 KB · Pregleda: 24
Gledam kako svi pravite neke fine stvarčice, ukrase, ramčiće, lampe, a mene je prosto sramota: meni leži čekić, ubodna, četka, špahtla i sve tako nešto grubo. Ja sam ustvari kućni majstor.
Jednog dana mi se smučilo da se usisivač vuče po ćoškovima pa sam mu napravila sanduk od lamperije. Nisam ni imala neku posebnu ideju o tome kako, ali je dobro ispalo a i uklapa se uz ostatak nameštaja u predsoblju.
Evo ga
 
Gledam kako svi pravite neke fine stvarčice, ukrase, ramčiće, lampe, a mene je prosto sramota: meni leži čekić, ubodna, četka, špahtla i sve tako nešto grubo. Ja sam ustvari kućni majstor.
Jednog dana mi se smučilo da se usisivač vuče po ćoškovima pa sam mu napravila sanduk od lamperije. Nisam ni imala neku posebnu ideju o tome kako, ali je dobro ispalo a i uklapa se uz ostatak nameštaja u predsoblju.
Evo ga

pa super ti je ovaj sanduk...ne smeta meni taj cekic, cetka, spathla samo dok nije po glavi...odlicno ti je to...ja kad malo bolje razmislim ni meni nije potreban muskarac sem kao dobrovoljni davaoc genetskog sadrzaja...bre sve znam da radim...ahahha
 
Ponekad mislim da sam najgluplje stvorenje na svetu. Godinama mi idu na živce podmetači i poklopci naslagani jedni na druge, a onaj koji mi treba obavezno je baš na dnu. Tek juče mi je sinulo rešanje: za podmetače ekserčići sa strane a za poklopce stara cediljka za sudove kojoj je suprug odsekao donji deo. Sad ne mogu da se načudim što se toga ranije nisam setila.





 
Može jedna ideja za Uskrs ? Za ovo nije prerano, pravo je vreme.

Od sada sva jaja koja koristite u kuhinji nemojte razbiti ako ne morate već ih "izduvajte"(mala rupica na vrhu i veća na dnu pa duvate, obično izađe celo jaje za tren) i ostavite sa strane. Pred Uskrs uvalite klincima da ih ukrase. Mogu i da lepe perlice ili dugmiće.Naročito je interesantno kako ih lepo boje senke za oči :D Onda uzmete parče čvršćeg papira koliko da sakrije rupu na dnu jajeta i provučete konac kroz jaje i papir da visi. Lagano je i može da se okači i na zavesu.
Ako više volite, od papira napravite imitaciju lišća, kroz jaje provucite štapić za ražnjće, obojite jaje kao lalu i nalepite lišće. Trajan i originalan buket za 10 minuta.
Možete i kroz jaje provući "fitilj" od sveće, otopiti stare sveće i svećice za tortu (da se ne baci :D ) i sipati kroz veću rupicu. Kad se ohladi - razbijete jaje. Imaćete originalnu sveću u obliku jajeta, što raznobojnija to bolja.
Ako ste ipak prepolovili ljusku: komadić sveće otopite i sipate u ljusku do pola, a dok je još toplo zabodete "fitilj". U staklenu posudu sipate vodu, stavite ovo i zapalite.Ludo izgleda !
 

Back
Top