napravi sam

gledam ovo, sve fine i korisne stvar :) ... Em kretivno, em vreme korisno provodis... Okacis policu, il' stavis torbu na rame, il' ukras od suvog licsa zalepis na prozor, deci radosti ucinis... Nekako si ponosan sta si svojom rukam napravio...

Ali (sto devojci srecu kvari :) ), postoji opasnost da zanimljiv i koristan hobi preraste u maniju. Imam primer u neposrednoj okolini. Nema sta covek nije napravio! Police, krevete, drzace za saksije, stocice za telefone, vrata frzidera (!?), kukice na rerni, stazu u dvoristu,. fontanu, lampu, senicu, klupicu, cesmu u istom,... sorceve i bermude od pantalona, prluke i torbe za pijac od farmerki, fascikle od ambalaze prehrambenih artikala, vetranjacu od lanca za bicikl. Nista se u njegovoj kuci ne baca, sve moze da zatreba za nesto... A i od komsija zahteva saradnju :) ... Strava jedna! Sve nesto mislim da i zeni spravlja sminku tucajuci u avanu krec i ciglu :(...

Ovim sam samo htela da kazem da je umerenost neprikosnovena :)

gledajte ljudi sta je progoniteljka...zena ima problem
 
pa ja to kazem nisu to tipicni tiplovi...to su vise kao king size tiplovi...i ne drzi celu policu knjiga ali drzi dobro opterecenje...cak je naznaceno koliko moze da izdrzi u zavisnosti od modela i velicine police...evo trazim, ali nema puno objasnjenja...znam ja sta vi hocete da kazete i da ne izgleda "moguce" ali je tako i dobro je....sto ste toliki skeptici aman...covek sa vama ne moze na kraj da izajde...ali ste slatki
evo vam jedan link ali ima opet samo prikaza police...prva kuhinja bela, polica sa desne strane....http://www.ikea.com/fr/fr/catalog/categories/rooms/kitchen/

i evo nesto sto najvise lici na to...nema one sa moje slike na sajtu....ali opet nema opisa za fiksaciju da t ovidite posto vam je to najveci problem ocigledno
http://www.ikea.com/fr/fr/catalog/products/20094347

E hvala bogu da postojiš ti veliko pile. Nađoh ovde neke idejice što sam ih tražila na temi enterijera. Ima nešto kao pregradni zid sa knjigama i otvor kao vrata, to mi se čini idealno jer mi knjige već pet meseci stoje u kutijama. Sad samo da se bacim na nalaženje dobrih majstora, pa makar išla i u Vladičin Han što predloži Ljupče, i dalje ne znam na čemu da se izležavamo dok buljimo u TV.
 
E hvala bogu da postojiš ti veliko pile. Nađoh ovde neke idejice što sam ih tražila na temi enterijera. Ima nešto kao pregradni zid sa knjigama i otvor kao vrata, to mi se čini idealno jer mi knjige već pet meseci stoje u kutijama. Sad samo da se bacim na nalaženje dobrih majstora, pa makar išla i u Vladičin Han što predloži Ljupče, i dalje ne znam na čemu da se izležavamo dok buljimo u TV.

hhhh...hvala ali zato je zasluzan samo internet...a sve sto mogu uradicu da ti knjige ne stoje po kutijama...eto ideja ces sama naci, ne sumnjam...a ako ti za majstore bude trebala pomoc na pp...cmoks
 
Ma zlatna si pile, stvarno, ali kao što si verovatno već primetila, ja sam internet otkrila nedavno, pre dva-tri meseca, u početku sam znala samo da se dopisujem sa bratanicom u Holandiji, sada polako učim i druge stvari.
 
Da ovo PileNce je mnogo slatko! i dalje sam vegetarijanac.ove police su super iskoristis svaki delic stana.Ja imam 3 divna stara kofera.U ukojima stoje casopisi,materijal za svastarije i torbe kajis...slozeni jedan na drugi glume mali sto u dnevnoj sobi.
 
posto imam u hodniku cvece od hamera sam napravila veeelikog sneska pricvrstila za letvicu,zabola u saksiju i pored toga na plavom hameru ispisala zlatnim markerom "Deda mraze ovde stanuje najbolji sin "u potpisu njegova mama.i sve dopunila malim sneskicima srcima balonima.Odusevljenju nema kraja a i vrlo je simapaticno
 
Jako mi se sviđa tema, vas nekoliko kao pile, verb... ste baš kreativni. Volim svašta da pravim, ali nemam tu umetničku crtu pa volim da kradem ideje. Ja sam samo "jako praktična devica", pa ako se ne ljutite, da ne postavljamo drugi post, hajte nešto i na tu temu u okviru ove. Vidim da ovde ima puno mladih žena, i bez uvrede, mislim da dobri saveti iskusnijih domaćica mogu dobro doći. Ja sam puno učila od muževe bake, pa evo da napišem par tih njenih saveta koje i danas rado koristim.
Na pr. ako pušite a imate zavese ne možete ih prati svaki dan. Stavite u prskalicu za veš jednu trećinu omekšivača i dve trećine vode i isprskajte ih svaki dan, ili svaki drugi, fantastičan efekat, ako ručno perete tepihe, uveče kada krenete na spavanje protrljajte tepihe ili samo fleke sa vlažnim domaćim sapunom (ima ga na pijacama), ujutro samo istrljajte suvom krpom, ako kuvate pirinač a mrzi vas da ga često mešate, ubacite unutra dva klikera staklenca i nema da zagori, samo ih nemojte pojesti, ha ha ala sam duhovita, ako vam prska ono što kuvate, ivicu lonca premažite sa uljem, uvek napravite malo ili previše palačinki, rešenje, koliko kašika brašna, toliko će biti i palačinki, ili ako klincima kuvate griz ili sutlijaš, na 1dcl mleka, jedna kašika riže ili griza. Hoćete još ili sve ovo već znate, ako znate, izvinjavajte.
 
Jako mi se sviđa tema, vas nekoliko kao pile, verb... ste baš kreativni. Volim svašta da pravim, ali nemam tu umetničku crtu pa volim da kradem ideje. Ja sam samo "jako praktična devica", pa ako se ne ljutite, da ne postavljamo drugi post, hajte nešto i na tu temu u okviru ove. Vidim da ovde ima puno mladih žena, i bez uvrede, mislim da dobri saveti iskusnijih domaćica mogu dobro doći. Ja sam puno učila od muževe bake, pa evo da napišem par tih njenih saveta koje i danas rado koristim.
Na pr. ako pušite a imate zavese ne možete ih prati svaki dan. Stavite u prskalicu za veš jednu trećinu omekšivača i dve trećine vode i isprskajte ih svaki dan, ili svaki drugi, fantastičan efekat, ako ručno perete tepihe, uveče kada krenete na spavanje protrljajte tepihe ili samo fleke sa vlažnim domaćim sapunom (ima ga na pijacama), ujutro samo istrljajte suvom krpom, ako kuvate pirinač a mrzi vas da ga često mešate, ubacite unutra dva klikera staklenca i nema da zagori, samo ih nemojte pojesti, ha ha ala sam duhovita, ako vam prska ono što kuvate, ivicu lonca premažite sa uljem, uvek napravite malo ili previše palačinki, rešenje, koliko kašika brašna, toliko će biti i palačinki, ili ako klincima kuvate griz ili sutlijaš, na 1dcl mleka, jedna kašika riže ili griza. Hoćete još ili sve ovo već znate, ako znate, izvinjavajte.

jos jos...narocito mi se svidjaju ovi saveti u kuhinji jer ja gotovo nikada, ali nikada, ne merim...sve ide onako odokativno i ispada....ali ove fore za palacinke mi rekla baka, a za griz i sutlijas to nisam znala...i bas cu da probam ovo za neprskanje....
 
Evo pilence nešto za tebe, i za druge naravno, mere bez vage.

kafena kašika........................supena kašika
buter, margarin 10gr. 25gr.
med 10 30
jogurt,meki švapski sir 10 30
kečap,sos od parad. 8 20
majonez 10 30
brašno 10 15
ulje 3 10
prezle 3 10
pr.za pecivo 8 15
šećer 5 15

znači odštampaš, izrežeš papir u obliku šerpice i zalepiš negde na dohvat ruke, ha ha pazi i ja nešto kreativna.
 
Ja sam najviše naučila od muževe bake, ponekad joj nisam verovala jer su mi se neki predlozi činili u najmanju ruku čudni, ali se dešavalo da sam bila u situaciji da isprobam neke stvari jer nisam znala šta više da radim. Puno mi je pomagala savetima oko dece, u domaćinstvu, u lečenju domaćim lekovima, tu sam bila vrlo oprezna, savetovala sam se sa nekim prijateljima, kumica mi je pedijatar i dešavalo se kada je pitam za neki takav "recept" da mi kaže da ga mirno koristim ali da nikom ne pričam da mi je ona savetovala, a i sama je koristila mnoge recepte naše bake.
 
Evo pilence nešto za tebe, i za druge naravno, mere bez vage.

kafena kašika........................supena kašika
buter, margarin 10gr. 25gr.
med 10 30
jogurt,meki švapski sir 10 30
kečap,sos od parad. 8 20
majonez 10 30
brašno 10 15
ulje 3 10
prezle 3 10
pr.za pecivo 8 15
šećer 5 15

znači odštampaš, izrežeš papir u obliku šerpice i zalepiš negde na dohvat ruke, ha ha pazi i ja nešto kreativna.


Hvala draga moja...to mi je bas trebalo...da ne vrsljam svaki put po netu da trazim te mere...i da znas da cu bas tako da uradim...hhhh...super:)
 
Ja sam najviše naučila od muževe bake, ponekad joj nisam verovala jer su mi se neki predlozi činili u najmanju ruku čudni, ali se dešavalo da sam bila u situaciji da isprobam neke stvari jer nisam znala šta više da radim. Puno mi je pomagala savetima oko dece, u domaćinstvu, u lečenju domaćim lekovima, tu sam bila vrlo oprezna, savetovala sam se sa nekim prijateljima, kumica mi je pedijatar i dešavalo se kada je pitam za neki takav "recept" da mi kaže da ga mirno koristim ali da nikom ne pričam da mi je ona savetovala, a i sama je koristila mnoge recepte naše bake.

Ima li neki recept za bubuljice?
 
tamigo, ima. Proveren.
Veoma je efikasan za mladu, masnu, necistu, kozu, za pubertetske probleme sa aknama, ali moze da posluzi i starijima ako se pojavi upaljena, crvena bubuljica.
Jednostavno, kuva sa svez kupus na tihoj vatri, par sati, dok vise od polovine vode ne ispari, a kupus bude potpuno mek. Prostalu vodu ohladis, procedis, sipas u flasicu i ostavis u frizider. Taj tonik koristis posle ciscenja lica, pogotovu gde su bubuljice ( a i crne tackice :( ), i ne ispiras ga. Posle par dana skuvas novu kolicinu, ukoliko bude potrebna. Vec posle dva-tri dana primetices da je bubuljica "uvela" (ili vec nestala!), a koza je regenerisana, glatka, i suva (u smislu da nije masna, a ne da puca :) ).
 
tamigo, ima. Proveren.
Veoma je efikasan za mladu, masnu, necistu, kozu, za pubertetske probleme sa aknama, ali moze da posluzi i starijima ako se pojavi upaljena, crvena bubuljica.
Jednostavno, kuva sa svez kupus na tihoj vatri, par sati, dok vise od polovine vode ne ispari, a kupus bude potpuno mek. Prostalu vodu ohladis, procedis, sipas u flasicu i ostavis u frizider. Taj tonik koristis posle ciscenja lica, pogotovu gde su bubuljice ( a i crne tackice :( ), i ne ispiras ga. Posle par dana skuvas novu kolicinu, ukoliko bude potrebna. Vec posle dva-tri dana primetices da je bubuljica "uvela" (ili vec nestala!), a koza je regenerisana, glatka, i suva (u smislu da nije masna, a ne da puca :) ).

hm interesantno...mora da je zbog vitamina cccc...
 
Perlice su od fimo mase,a kutijice su oslikane akrilnim bojama.Pozdrav....
 

Prilozi

  • december+19,+2007+009.jpg
    december+19,+2007+009.jpg
    13,5 KB · Pregleda: 18
  • il_430xN.11444909.jpg
    il_430xN.11444909.jpg
    42 KB · Pregleda: 17
  • november+12,+2007+015.jpg
    november+12,+2007+015.jpg
    33,1 KB · Pregleda: 19
  • bec08.jpg
    bec08.jpg
    14,3 KB · Pregleda: 14
  • fd16.jpg
    fd16.jpg
    16,4 KB · Pregleda: 16
evo i ovo....
 

Prilozi

  • bec05.jpg
    bec05.jpg
    15,2 KB · Pregleda: 14
  • beo92small.jpg
    beo92small.jpg
    20,6 KB · Pregleda: 144
  • 28222.jpg
    28222.jpg
    22,7 KB · Pregleda: 11
  • november+21,+2007+041.jpg
    november+21,+2007+041.jpg
    30,8 KB · Pregleda: 11
  • december+26,+2007+026.jpg
    december+26,+2007+026.jpg
    33,3 KB · Pregleda: 11

Back
Top