napravi sam

Ja sam trazila na internetu nesto ako ima od Jagode, ali nisam nasla, pa ako neko iskopa nesto neka javi.\

jel mogu ja da dobijem objasnjenje kako se prave oni lampioni? Pogotovu onaj cupavi
 
kako se pravi...kako?....polica nikad višak.....ali ne znaš kako se pravi.......čooj ...da crtam po zidu...

baksuche police se kupuju...ali mogu i lako da se naprave...oslonac su - klinovi (ne znam kako se zove) - koje instaliras u zidu i bocnes u policu direktno...lako za instaliranje, ali za pravljenje treba voditi racuna o dupini supljine za klin u drvetu i o polozaju supljine i o njenoj sirini u odnosu na povrsinu police...logicno ne...znaci treba malo proracuna u odnosu na silu koja ce da ti deluje na policu, a i naravno neka bude od drveta a ne od iverice...jel te logicno...nije tesko...treba samo saviti vijuge tamo gde su prave
 
Ja sam trazila na internetu nesto ako ima od Jagode, ali nisam nasla, pa ako neko iskopa nesto neka javi.\

jel mogu ja da dobijem objasnjenje kako se prave oni lampioni? Pogotovu onaj cupavi

pa verb je dao objasnjenje u prethodnim postovima, a da mene pitas ja se ne bih majala nego bih direktno lepila lame ili neki slican, malo bolji ukransni papir, na neki lampion....
 
hm...
racuna o dupini supljine za klin u drvetu]
hm....


ma znam, pile....ali one sa tvoje slike su od gipsa...ide gips i mora da ima metalne držače...metalne šipke....sa gorne i donje strane po čitavoj doožini.....te nije tako lako napraviti kao obične police za koje je dovoljna hilti....i daske koje bilo gde možeš da isečeš....ove izgledaju kao deo zida.....

šteta za jagodu...ta emisija je stvarno bila sjajna...... tamigo...jednostavno je napraviti lampion...onako kako su napisali na prethodnim stranama........ne možeš nikako da pogrešiš.... (:
 
ma nisu od gipsa nego su od drveta...gips puca bre...sta znas o gipsu...cut tu i ne brukaj se...od drveta su...i sta ti nije jasno...i nemaju metalne drzace sem klina koji je u zidu i u polici...sad ces da me teras da ti trazim prikaz...mislim trazicu ti ako te stvarno interesuje...volim tvoje tackice ahahah
 
Jedno pitanje: koliko je to stabilno kad tipl ide u zid i u dasku? Mislim, ne može to da izdrži neku posebnu težinu, na primer, knjige, samo neke džiža - bidže, je li tako?
 
pa ja to kazem nisu to tipicni tiplovi...to su vise kao king size tiplovi...i ne drzi celu policu knjiga ali drzi dobro opterecenje...cak je naznaceno koliko moze da izdrzi u zavisnosti od modela i velicine police...evo trazim, ali nema puno objasnjenja...znam ja sta vi hocete da kazete i da ne izgleda "moguce" ali je tako i dobro je....sto ste toliki skeptici aman...covek sa vama ne moze na kraj da izajde...ali ste slatki
evo vam jedan link ali ima opet samo prikaza police...prva kuhinja bela, polica sa desne strane....http://www.ikea.com/fr/fr/catalog/categories/rooms/kitchen/

i evo nesto sto najvise lici na to...nema one sa moje slike na sajtu....ali opet nema opisa za fiksaciju da t ovidite posto vam je to najveci problem ocigledno
http://www.ikea.com/fr/fr/catalog/products/20094347
 
hm... hm....


ma znam, pile....ali one sa tvoje slike su od gipsa...ide gips i mora da ima metalne držače...metalne šipke....sa gorne i donje strane po čitavoj doožini.....te nije tako lako napraviti kao obične police za koje je dovoljna hilti....i daske koje bilo gde možeš da isečeš....ove izgledaju kao deo zida.....

(:

Može da se napravi i od rigipsa, vrlo interesantna rješenja npr. polica za tv u upustu u zidu, polica oko radijatora i sl. Treba malo više truda, ali isplati se. Cijene nosača i rigipsa nisu velike, ali je najbolje raditi ovo u okviru većih zahvata npr. krečenja i sl. Ima tipli jakih, mada sigurnije je ako ima bar 2 noseće strane.
 
Jedno pitanje: koliko je to stabilno kad tipl ide u zid i u dasku? Mislim, ne može to da izdrži neku posebnu težinu, na primer, knjige, samo neke džiža - bidže, je li tako?

napraviću fotku svoje viseće police za diskove....mislim da se drži na samo 4 tiple sa metalnim držačima.......a možda čak i dve.....moram da pogledam.....polica ima negde 7-8 pregrada...
 
gledam ovo, sve fine i korisne stvar :) ... Em kretivno, em vreme korisno provodis... Okacis policu, il' stavis torbu na rame, il' ukras od suvog licsa zalepis na prozor, deci radosti ucinis... Nekako si ponosan sta si svojom rukam napravio...

Ali (sto devojci srecu kvari :) ), postoji opasnost da zanimljiv i koristan hobi preraste u maniju. Imam primer u neposrednoj okolini. Nema sta covek nije napravio! Police, krevete, drzace za saksije, stocice za telefone, vrata frzidera (!?), kukice na rerni, stazu u dvoristu,. fontanu, lampu, senicu, klupicu, cesmu u istom,... sorceve i bermude od pantalona, prluke i torbe za pijac od farmerki, fascikle od ambalaze prehrambenih artikala, vetranjacu od lanca za bicikl. Nista se u njegovoj kuci ne baca, sve moze da zatreba za nesto... A i od komsija zahteva saradnju :) ... Strava jedna! Sve nesto mislim da i zeni spravlja sminku tucajuci u avanu krec i ciglu :(...

Ovim sam samo htela da kazem da je umerenost neprikosnovena :)
 

Back
Top