koliko ste STVARNO prijatelj???

srećica

Aktivan član
Poruka
1.918
koliko ste STVARNO prijatelj???

Ajte onako iskreno!
Proispitajte se na sekund, dva... pa recite! Nemoj samo ono " ja jesam super prijhatelj i mene svi vole!"
No iskreno,
1. kada ste poslednji put saslusali prijatelja kada mu je trebalo, a da niste kenjali?
2. kada ste samo cutali, drzali za ruku i klimali glavom?
3. kada ste dali savet koji je njemu odgovarao i koji je dugo ocekivao od vas, a da niste sedeli i pravili se pametni???
4. a kada ste poslednji put sve to gore radili: on se obracao za savet, a vi ste kenjali i kenjali i pravili se pametni i govorili ovo, ono, a pritom se ni vi sami ne pridrzavate toga?
5. kada vam je bio poslednji put bolestan prijatelj?
6. jeste li ga posetili ili ste se culi im-om?
7. jeste li mu odneli voce ili ono sto on najvise na svetui voli da jede?
8. kada ste ga poslednji put zagrlili?
9. kada ste poslednnji put bili pravi prijatelj?
10. da li stvarno mislite da ste dobar prijatelj i da li ima pravog prijateljstva na svetu?

"bolje imati jednog pravog prijatelja, no vise nepravih.. "


molim komentare svih ljudi, jer me ovo veoma zanima!
 
koliko ste STVARNO prijatelj???

Ajte onako iskreno!
Proispitajte se na sekund, dva... pa recite! Nemoj samo ono " ja jesam super prijhatelj i mene svi vole!"
No iskreno,
1. kada ste poslednji put saslusali prijatelja kada mu je trebalo, a da niste kenjali?
2. kada ste samo cutali, drzali za ruku i klimali glavom?
3. kada ste dali savet koji je njemu odgovarao i koji je dugo ocekivao od vas, a da niste sedeli i pravili se pametni???
4. a kada ste poslednji put sve to gore radili: on se obracao za savet, a vi ste kenjali i kenjali i pravili se pametni i govorili ovo, ono, a pritom se ni vi sami ne pridrzavate toga?
5. kada vam je bio poslednji put bolestan prijatelj?
6. jeste li ga posetili ili ste se culi im-om?
7. jeste li mu odneli voce ili ono sto on najvise na svetui voli da jede?
8. kada ste ga poslednji put zagrlili?
9. kada ste poslednnji put bili pravi prijatelj?
10. da li stvarno mislite da ste dobar prijatelj i da li ima pravog prijateljstva na svetu?

"bolje imati jednog pravog prijatelja, no vise nepravih.. "


molim komentare svih ljudi, jer me ovo veoma zanima!


jel ti mislis na prijatelja ili gej prijatelja:)
 
Ostalo... retko.

Jedna stvar me, recimo, jede i dan danas posle mnogo godina - razboli mi se najbolja drugarica koja me mnogo volela, pravila mi torte za rodjendan... ma divna bila. Razboli se i ode u bolnicu, mononukleoza. Nedeljama je tamo lezala.

I ja je ni jednom ne posetim, ma ni na pet minuta, jer sam bio sa mojom prvom velikom ljubavi i nisam yebao ni dva posto nikoga i nista drugo. Nije mi ni palo na pamet, mi se drzali za ruke i cmakali i sve posle po redu, jel' tako... A Natasu ostavio da skapava, nisam ni glavu okrenuo.

Jesam bio klinac, devetnaest godina, ali sam bio i prava mala svinja (Svinjica. Prasence?) i nula od druga tom prilikom.
 
a zamisli kako se ona osecala tada?! Njen najbolji drug, pobedonoscv, sedi kod kuce i ljubi se, a nju ne je. be ni 5%...
A je l` saslusas prijatelja kada ti se obrati za pomoc, savet... ? Ili se pravis pametan i kenjas, kenjas, pa svoj kompleks lecis na prijatelju?
 
Ne znam koliko sam stvarno prijatelj, ali ono što najviše mrzim je kada mi neko pametuje kada mu se požalim. Samim tim sem ako je zaista neophodno (uz ogradu da je to samo moje mišljenje), kažem nešto tipa, u da si mogao/la da se suzdržiš tog trenutka i sl....,

međutim postoje pravi pravcati prijatelji koji te podržavaju do te mere da se solidarišu sa tobom u svakom trenutku, jer te razumeju.

Jedan od njih je moj pokojni otac a druga je moja takođe pokojna prijateljica. :D Neka im je večni pokoj ! Amin.
 
koliko ste STVARNO prijatelj???

Ajte onako iskreno!
Proispitajte se na sekund, dva... pa recite! Nemoj samo ono " ja jesam super prijhatelj i mene svi vole!"
No iskreno,
1. kada ste poslednji put saslusali prijatelja kada mu je trebalo, a da niste kenjali?
2. kada ste samo cutali, drzali za ruku i klimali glavom?
3. kada ste dali savet koji je njemu odgovarao i koji je dugo ocekivao od vas, a da niste sedeli i pravili se pametni???
4. a kada ste poslednji put sve to gore radili: on se obracao za savet, a vi ste kenjali i kenjali i pravili se pametni i govorili ovo, ono, a pritom se ni vi sami ne pridrzavate toga?

5. kada vam je bio poslednji put bolestan prijatelj?
6. jeste li ga posetili ili ste se culi im-om?
7. jeste li mu odneli voce ili ono sto on najvise na svetui voli da jede?
8. kada ste ga poslednji put zagrlili?
9. kada ste poslednnji put bili pravi prijatelj?

10. da li stvarno mislite da ste dobar prijatelj i da li ima pravog prijateljstva na svetu?
"bolje imati jednog pravog prijatelja, no vise nepravih.. "


molim komentare svih ljudi, jer me ovo veoma zanima!

od jedan do cetiri - samo cu reci da pravi prijatelj nije onaj koji klima glavom i nemo te slusa ako nisi upravu.tako mogu i da sednem sa psom i da se zalim.
pravi prijatelj je tu ne da te ususka u tvoj svet lazi i samoobmane u kojem zivis nego da te probudi,gurne i natera da reagujes na problem.
taj koji cuti nije pravi prijatelj i nije osoba koja zna da te saslusa i razmisli pa te posavetuje.pravi prijatelj ce ti dati objektivan savet ma koliko bolelo.
vise volim da mi neko opali samarcinu ( u fizickom ili prenesenom smislu) nego da mi dozvoli da upadnem u svet sarene laze.

pod pet - ooovaj treba datum?pa da mi ne pise u krstenici ne bih se setila ni kad sam rodjena
i naravno da posecujem prijatelje kad su bolesni i donosim im nesto ako treba...fala zevsu pa u duzem periodu niko nije imao vise od prehlade.grlim prijatelje kad su tuzni i nesrecni,zagrljaj znaci moju ogromnu podrsku i naklonost.zato ih ne rasipam kad god.
za to kakav sam prijatelj su zaduzeni moji prijatelji da odrede,i naravno da postoje prava prijateljstva.nemam puno pravih prijatelja,ali za one koje volim bih stavila ruku u vatru i zato volim da ih pazljivo biram da ne bi izigrali ogromno poverenje koje im ukazujem.i bolje imati nekoliko pravih prijatelja nego armiju bednih...
 
od jedan do cetiri - samo cu reci da pravi prijatelj nije onaj koji klima glavom i nemo te slusa ako nisi upravu.tako mogu i da sednem sa psom i da se zalim.
pravi prijatelj je tu ne da te ususka u tvoj svet lazi i samoobmane u kojem zivis nego da te probudi,gurne i natera da reagujes na problem.
taj koji cuti nije pravi prijatelj i nije osoba koja zna da te saslusa i razmisli pa te posavetuje.
nekad je coveku tesko i zeli samo da ga neko saslusa, nije mu potreban savet.. i lepo je ako taj neko ume da slusa.. ima tako ljudi koji poseduju divnu vestinu slusanja.. ne mos to svako
 
koliko ste STVARNO prijatelj???

Ajte onako iskreno!
Proispitajte se na sekund, dva... pa recite! Nemoj samo ono " ja jesam super prijhatelj i mene svi vole!"
No iskreno,
1. kada ste poslednji put saslusali prijatelja kada mu je trebalo, a da niste kenjali?
2. kada ste samo cutali, drzali za ruku i klimali glavom?
3. kada ste dali savet koji je njemu odgovarao i koji je dugo ocekivao od vas, a da niste sedeli i pravili se pametni???
4. a kada ste poslednji put sve to gore radili: on se obracao za savet, a vi ste kenjali i kenjali i pravili se pametni i govorili ovo, ono, a pritom se ni vi sami ne pridrzavate toga?
5. kada vam je bio poslednji put bolestan prijatelj?
6. jeste li ga posetili ili ste se culi im-om?
7. jeste li mu odneli voce ili ono sto on najvise na svetui voli da jede?
8. kada ste ga poslednji put zagrlili?
9. kada ste poslednnji put bili pravi prijatelj?
10. da li stvarno mislite da ste dobar prijatelj i da li ima pravog prijateljstva na svetu?

"bolje imati jednog pravog prijatelja, no vise nepravih.. "


molim komentare svih ljudi, jer me ovo veoma zanima!

Kakav sam prijatelj? Kako kome! Zato i postoje reci poznanik, drugar, prijatelj... Ima nekoliko ljudi kojima jesam iskren i dobar prijatelj (i kupujem mandarine, iako ne mislim da je to najveci dokaz prijateljstva).... I dosta ljudi za koje sam tu ako im nesto treba - pa i njih drzim za ruku, slusam, trudim se da se uzivim u njihovu situaciju. U davanje saveta ne verujem preterano.
A covek moze da bude samo onakav prijatelj kakva je osoba - ja sam osoba koja ne smara svoje poznanike i drugare i ne dovodi ih u situacije u kojima otprilike treba da pojedu g***o zato sto su moji prijatelji... pa ako se desi da mene neko dovode u takvu situaciju vise od jednog puta - u stanju sam da prekinem prijateljstvo.
 
nekad je coveku tesko i zeli samo da ga neko saslusa, nije mu potreban savet.. i lepo je ako taj neko ume da slusa.. ima tako ljudi koji poseduju divnu vestinu slusanja.. ne mos to svako
jeste slazem se.kad je nekome tesko nek prica.
ali treba napraviti razliku izmedju jadanja i samoobmane.
mislim da ce pravi prijatelj znati da napravi tu razliku kada vec pocinjes sam sebi da cinis stetu i kada je pravi trenutak da nastupi.
zato ne smatram da je jedino bitno da prijatelj samo slusa.nego da uskoci kad ti je najpotrebniji i probudi te.
(makar ja takve najvise cenim u odnosu na mene)
 
Ja mislim da sam dobar prijatelj i ne klimam samo glavom vec kazem svoje misljenje jer se uvek i ocekuje da to uradim. Sta sad treba drugarica da dodje da mi prica kako se uhvatila sa nekim narkomanom a ja treba samo da klimam glavom. E pa necu, reci cu joj sta mislim jer je volim i uvek dodam na kraju da je to moje misljenje i da ona moze da radi sta hoce, a ja cu uvek biti tu
 
Jesam, mnogo brinem za moju drugaricu, i uvek nadjem opravdanje za sve njene postupke, i zrtvujem se za nju, i slobodna sam prema njoj, i uvek sam joj dostupna, i jos dosta toga. I ona sve to isto prem ameni. Imala sam jos dve drugarice, ali su mi obe posle 15 godina druzenja zabole noz u ledja, prodale su me i izneverile. Meni treba puno da se naljutim, ali kada se to desi, to je za ceo zivot
 
od jedan do cetiri - samo cu reci da pravi prijatelj nije onaj koji klima glavom i nemo te slusa ako nisi upravu.tako mogu i da sednem sa psom i da se zalim.
pravi prijatelj je tu ne da te ususka u tvoj svet lazi i samoobmane u kojem zivis nego da te probudi,gurne i natera da reagujes na problem.
taj koji cuti nije pravi prijatelj i nije osoba koja zna da te saslusa i razmisli pa te posavetuje.pravi prijatelj ce ti dati objektivan savet ma koliko bolelo.
vise volim da mi neko opali samarcinu ( u fizickom ili prenesenom smislu) nego da mi dozvoli da upadnem u svet sarene laze.

pod pet - ooovaj treba datum?pa da mi ne pise u krstenici ne bih se setila ni kad sam rodjena
i naravno da posecujem prijatelje kad su bolesni i donosim im nesto ako treba...fala zevsu pa u duzem periodu niko nije imao vise od prehlade.grlim prijatelje kad su tuzni i nesrecni,zagrljaj znaci moju ogromnu podrsku i naklonost.zato ih ne rasipam kad god.
za to kakav sam prijatelj su zaduzeni moji prijatelji da odrede,i naravno da postoje prava prijateljstva.nemam puno pravih prijatelja,ali za one koje volim bih stavila ruku u vatru i zato volim da ih pazljivo biram da ne bi izigrali ogromno poverenje koje im ukazujem.i bolje imati nekoliko pravih prijatelja nego armiju bednih...

Potpisujem od A do Z.....:D;)
 
jeste slazem se.kad je nekome tesko nek prica.
ali treba napraviti razliku izmedju jadanja i samoobmane.
mislim da ce pravi prijatelj znati da napravi tu razliku kada vec pocinjes sam sebi da cinis stetu i kada je pravi trenutak da nastupi.
zato ne smatram da je jedino bitno da prijatelj samo slusa.nego da uskoci kad ti je najpotrebniji i probudi te.
(makar ja takve najvise cenim u odnosu na mene)

1. kada ste poslednji put saslusali prijatelja kada mu je trebalo, a da niste kenjali?
3. kada ste dali savet koji je njemu odgovarao i koji je dugo ocekivao od vas, a da niste sedeli i pravili se pametni???

necemo sad filozofirati.. obe opcije su tu
 
Ček' da odradim test, volim testove :lol:
1. kada ste poslednji put saslusali prijatelja kada mu je trebalo, a da niste kenjali?
2. kada ste samo cutali, drzali za ruku i klimali glavom?
3. kada ste dali savet koji je njemu odgovarao i koji je dugo ocekivao od vas, a da niste sedeli i pravili se pametni???
4. a kada ste poslednji put sve to gore radili: on se obracao za savet, a vi ste kenjali i kenjali i pravili se pametni i govorili ovo, ono, a pritom se ni vi sami ne pridrzavate toga?
5. kada vam je bio poslednji put bolestan prijatelj?
6. jeste li ga posetili ili ste se culi im-om?
7. jeste li mu odneli voce ili ono sto on najvise na svetui voli da jede?
8. kada ste ga poslednji put zagrlili?
9. kada ste poslednnji put bili pravi prijatelj?
10. da li stvarno mislite da ste dobar prijatelj i da li ima pravog prijateljstva na svetu?
1. Nedavno. Ustvari mislim da preterujem sa tim.
2. Hm, u principu desi se da ćutim i klimam glavom, al' ne volim nešto da se pipam sa svima :mrgreen:
3. Počela u poslednje vreme...
4. Pa ono... desi se... al' ja znam da se ne pridržavam toga pa i to kažem :)
5. Disqtabilno...
6. Poslala poruku, ali i to je disqtabilno...
7. Htela... ali i to je disqtabilno...
8. Ne grlim se nešto preterano ni sa rođenom majkom
9. Juče :lol:
10. Ne znam, ne znam. Nisam ni razmišljala o tome, obično razmišljam kakvi su prema meni, kao i ostatak sveta :(
 
koliko ste STVARNO prijatelj???

Ajte onako iskreno!
Proispitajte se na sekund, dva... pa recite! Nemoj samo ono " ja jesam super prijhatelj i mene svi vole!"
No iskreno,
1. kada ste poslednji put saslusali prijatelja kada mu je trebalo, a da niste kenjali?

''Кењали''???:shock:

2. kada ste samo cutali, drzali za ruku i klimali glavom?
Немам обичај да пријатеље држим за руку, јендоставно нисам тактилна особа...Да ћутим и климам главом - то умем и радим. :wink:

3. kada ste dali savet koji je njemu odgovarao i koji je dugo ocekivao od vas, a da niste sedeli i pravili se pametni???
Углавном никад не сипам у лице оно што тог тренутка мислим, обично говорим оно што процењујем да би у том тренутку било најбоље да се каже... Никад не истресам ''сурову истину'' (моје виђење ствари), него покушавам да ствар сагледам и доживим из угла свог пријатеља....

4. a kada ste poslednji put sve to gore radili: on se obracao za savet, a vi ste kenjali i kenjali i pravili se pametni i govorili ovo, ono, a pritom se ni vi sami ne pridrzavate toga?
Никад не саветујем нешто што не важи и за мене.

5. kada vam je bio poslednji put bolestan prijatelj?
Никад! Значи ли то да сам лош пријатељ? :?

6. jeste li ga posetili ili ste se culi im-om?
Јок.:?

7. jeste li mu odneli voce ili ono sto on najvise na svetui voli da jede?
Јок.:?

8. kada ste ga poslednji put zagrlili?
Не грлим пријатеље. У ствари - ретко, само ако они мене загрле, па ја то некако истрпим! :lol:

9. kada ste poslednnji put bili pravi prijatelj?
Вазда! А шта је за кога прави пријатељ, то је већ друга ствар....
:roll:

10. da li stvarno mislite da ste dobar prijatelj i da li ima pravog prijateljstva na svetu?
Мислим.:D

Овде је ''право пријатељство'' сагледано само кроз два аспекта, кроз ''некекњање пријатељу'' и кроз посете у болници...а где је остало што чини пријатељство?:roll:
 

Back
Top