ШТЕТА ШТО ИХ НИСУ ПРЕБИЛИ!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
B92
item-new-black.gif
Info
item-new-black.gif
Vesti
item-new-black.gif
Politika
trans.gif
Ekstremisti pretili aktivistima NVO 10. decembar 2007. | 19:52 -> 23:17 | Izvor: B92, Beta Beograd -- Policija sprečila pokušaj grupe od 40-tak ekstremnih desničara da razbiju skup aktivista nekoliko NVO na Trgu Republike.

2017707185475debe40864a694506961_extreme.jpg
Desnica u visini očiju (FoNet) Nešto više od sto aktivista Koalicije za sekularnu državu organizovalo je performans “Nećemo nazad” kao protest protiv klerikalizacije države. Okupljeni ultranacionalisti, njih oko 40 prema procenama policije, pokušali su da razbiju ovaj skup, ali su ih u tom sprečile jake policijske snage koje su razdvajale dve okupljene grupe.

Koalicija za sekularnu državu organizovala je performans povodom Međunarodnog dana ljudskih prava "Nećemo nazad" kao protest protiv "rastuće klerikalizacije države".

Na Trgu Republike bila je i grupa mladića koji nose majice Obraza i bedževe sa likom haškog optuženika Ratka Mladića.

Oni su skandirali: "Ratko Mladić", "Ubij, zakolji da ***** ne postoji!", "Ustaše", "Ubij pedera", "Biće mesa", "Klaćemo Hrvate", "Spasi Srbiju i ubi se Borise", "Dobićete batine".

Okupljeni ekstremisti pevali su četničke pesme, dok su predstavnici nevladinih organizacija izvodili svoj performans.


1789220299475decd9a316a867831331_big.jpg
Performans "Nećemo nazad" (FoNet) “Danas nam je stvarno tužno jer je 10. decembar Međunarodni dan ljudskih prava i to stvarno pokazuje stupanj ugroženosti branitelja i braniteljki ljudskih prava u ovoj zemlji i ovo je neka vrsta vanrednog stanja i proizvodnja rata niskog intenziteta protiv kritički nastrojenih osoba, pre svega, aktivistkinja i aktivista civilnog društva u Srbiji”, rekla je Staša Zajević aktivistkinja organizacije "Žene u crnom".

Po završetku performansa policija je otpratila aktiviste nevladinih organizacija, tako da nije bilo nikakvih kontakata između njih i okupljenih desničara.

Koalicija za sekularnu državu saopštila je da je organizovala akciju jer želi da ukaže da "predstavnici državne vlasti i srpske pravoslavne crkve sprovode klerikalizaciju, koja predstavlja težak udarac ideji ljudskih prava".

Ta koalicija smatra da Vlada Srbije na čelu sa Vojislavom Koštunicom pokušava da Srpskoj pravoslavnoj crkvi "da monopol nad duhovnošću i moralnim izvorima".

Oni su nosili transparente sa natpisima "Stop klerikalizaciji", "Hoćemo demokratiju, a ne teokratiju" i "Žene protiv fundamentalizma".

Koaliciju za sekularizaciju čine Centar za mir i demokratiju, Centar za unapređenje pravnih studija, Helsinški odbor za ljudska prava, Inicijativa mladih za ljudska prava, Beogradski centar za ljudska prava, Komitet pravnika za ljudska prava (Jukom), Queeria centar, List "Republika", Socijaldemokratska unija, Urban In, Žene u crnom i Štart.


"Ne plašim se"

U Centru za kulturnu dekontaminaciju održan je skup više nevladinih organizacija pod nazivom „Ne plašim se“.

Članovi tih organizacija su želeli da ukažu na rastuću netrpeljivost prema drugačijem mišljenju u Srbiji.

Oni za porast nasilja krive sadašnju vladu, i predhodni režim koji za svoje političke neuspeh pokušavaju da okrive politički neistomišljenici.

Učesnici skupa kažu da postoji velika opasnost da se posle razrešenja kosovskog pitanja nasilje prenese u granice Srbije.

Za to je, prema rečima učesnika tribine, odgovorna vlada, koja nasilje nad političkim nistomišljenicima koristi kako bi osigurala svoju poziciju. Primer za to je napad na autorke emisije Peščanik radija B92.

Napad na autorke peščanika pokrenuo je debatu u društvu o tome da li pobornici ekstremističkih ideja imaju pravo da nastupaju u javnosti.

Po mišljenju okupljenih takvo delovanje je opasno za društvo i ljude.

Ipak, Teofil Pančić kazao je da su građani ti koji mogu da se efikasno suprotstave političkom ekstremizmu.

Skup u Centru za kulturnu dekontaminaciju obezbeđivale su jake policijeske snage jer je postojala opasnost da profašističke grupe dođu ispred ovog objekta.

***************************************************

У принципу не подржавам екстремисте са било које стране - АЛИ ОВОГА ПУТА ИСКРЕНО ЖАЛИМ ШТО АКТИВИСТИ НВО НИСУ ДОБИЛИ ДОБРЕ БАТИНЕ, јер БАТИНА ЈЕ ИЗ РАЈА ИЗАШЛА...... нема друге са тим скотовима.
 
А најсмешније и најтужније је то КАКО О ОВОМ ДОГАЂАЈУ ИЗВЕШТАВА Б92... као што видите активистви НВО су се усликали и можете их и сами пребројати - а Б92 наводи "нешто више од сто активиста....."........хехехе, јадни лажови.
 
Iskreno rečeno, ne razumem ni jedne ni druge. Čemu taj extremizam??

Imam utisak da neko sve ovo veoma smišljeno radi da bi se još više podgrejala ionako vrela atmosfera u Srbiji.

Ovo nam ne treba, naročito ne u ovom trenutku. Da ima pameti, policija bi razjurila i jedne i druge. Neka se skupljaju po svojim dnevnim sobama, pa neka u miru pretresaju te svoje extremne ideje. I jedni i drugi.
 
Svakom srbinu koji podigne ruku da pozdravi nacistickim pozdravom bi istu otkinuo.

Добро, и ту се слажем - али шта да радимо када нико, ама баш НИКО овим скотовима из НВО или неће или не може да стане на пут.

п.с. Ја то дизање руке уопште не узимам озбиљно, ма да када онако боље размислим испада да су и једни а и други организовани споља, само што ме
ове калаштуре из НВО више нервирају јер не могу ни један медиј да укључим да ми се не искези нека од њих.

Једно два месеца био ми је покварен музички стуб, ја најчешће слушам радио Београд 2.програм који се бавио културом, уметношћу, етно садржајима итд. и ових дана га укључим и стално проверавам фреквенцију јер не могу ушима да верујем шта се догодило са тим програмом - ПОТПУНО ИСТОВЕТАН СА Б92, САМО ПЉУВАЧИНА ПО СРБИМА...
 
Добро, и ту се слажем - али шта да радимо када нико, ама баш НИКО овим скотовима из НВО или неће или не може да стане на пут.

п.с. Ја то дизање руке уопште не узимам озбиљно, ма да када онако боље размислим испада да су и једни а и други организовани споља, само што ме
ове калаштуре из НВО више нервирају јер не могу ни један медиј да укључим да ми се не искези нека од њих.

Једно два месеца био ми је покварен музички стуб, ја најчешће слушам радио Београд 2.програм који се бавио културом, уметношћу, етно садржајима итд. и ових дана га укључим и стално проверавам фреквенцију јер не могу ушима да верујем шта се догодило са тим програмом - ПОТПУНО ИСТОВЕТАН СА Б92, САМО ПЉУВАЧИНА ПО СРБИМА...

Pa nisu krivi oni (NVO) - kao niti jedna mentalno obolela osoba. Koliko se da videti na slici, tih budala jedva da ima dvadesetak, nego drzava i televizija koja daje medijski znacaj i publicitet tim spodobama.
 
Iskreno rečeno, ne razumem ni jedne ni druge. Čemu taj extremizam??

Imam utisak da neko sve ovo veoma smišljeno radi da bi se još više podgrejala ionako vrela atmosfera u Srbiji.

Ovo nam ne treba, naročito ne u ovom trenutku. Da ima pameti, policija bi razjurila i jedne i druge. Neka se skupljaju po svojim dnevnim sobama, pa neka u miru pretresaju te svoje extremne ideje. I jedni i drugi.

Jedni protestvuju protiv klerikalizacije i za civilno drustvo, drugi pozivaju na ubistva i klanja i tvoj je zakljucak da su i jedni i drugi podjednako extremisti i da ih je policija sve trebala rastjerati?

Dakle ti vidis sekularno civilno drustvo kao neku extremisticku variantu?? Mozes li mi reci sta podrazumjevas pod zlatnom sredinom, za kakvu drzavu se smije demonstrirati a da to ne bude podobno za rastjeravanja po tvom misljenju? Ili je problem u demonstracijama uopste (narocito kad znamo da za njih u Srbiji ne postoji nikakva potreba)?
 
Jedni protestvuju protiv klerikalizacije i za civilno drustvo, drugi pozivaju na ubistva i klanja i tvoj je zakljucak da su i jedni i drugi podjednako extremisti i da ih je policija sve trebala rastjerati?

Dakle ti vidis sekularno civilno drustvo kao neku extremisticku variantu?? Mozes li mi reci sta podrazumjevas pod zlatnom sredinom, za kakvu drzavu se smije demonstrirati a da to ne bude podobno za rastjeravanja po tvom misljenju? Ili je problem u demonstracijama uopste (narocito kad znamo da za njih u Srbiji ne postoji nikakva potreba)?

Pa nije to mislila. Mi već jesmo Republika. Sekularno društvo.

A ove babe imaju zadatak da bodu oči, izazivaju javnost. Isto je kao da su izašle da paradiraju sa zahtevom :"Hoćemo da dišemo". Pri tom, iskrivljuju činjenice i vređaju normalan razum. Zato su ekstremisti.

E zato je trebalo rasterati i jedne i druge.
 
Pa nije to mislila. Mi već jesmo Republika. Sekularno društvo.

A ove babe imaju zadatak da bodu oči, izazivaju javnost. Isto je kao da su izašle da paradiraju sa zahtevom :"Hoćemo da dišemo". Pri tom, iskrivljuju činjenice i vređaju normalan razum. Zato su ekstremisti.

E zato je trebalo rasterati i jedne i druge.

Е, комшо баш си лепо објаснио па не морам да гулим тастатуру. Чуј ти њих "клерикализација" - па *ебо би им кеву свакој понаособ......:evil::evil::evil:
 
pa kod nas je problem sto ustavno jesmo sekularna drzava ali to u praksi i nije bas previse tako...

a da se razumemo...svako ima prava (po ustavu) da protestuje ako obavesti nadlezne organe

to sto jedni mirno protestuju protiv sekularne drzave i pri tom imaju neku medijsku podrsku to je jedna stvar...sa druge strane imas gomilu idiota koji obozavaju hitlera (a pri tom se izjasnjavaju za pravoslavce...idu u crkvu...mole se bogu a tuku cigane)...koji pozivaju na klanje i ubijanje (a koliko vidim i oni dobise medijsku podrsku)...

pitam se ko je gori od ove 2 grupacije
 
pa kod nas je problem sto ustavno jesmo sekularna drzava ali to u praksi i nije bas previse tako...

Ево, па како бре човече можеш нешто овако да лупиш? Хајде, дај аргументе за овако идиотску изјаву.

Да ли ти уопште пратиш и да ли ти уопште знаш ШТА РАДИ ВАТИКАН (поред тога што има и столицу у УН), да ли пратиш ШТА РАДЕ МУСЛИМАНИ, да ли пратиш шта раде ЈУДАИСТИ тј. ИЗРАЕЛ......

Наведи ми молим те КОЈЕ СУ ТО ДРЖАВЕ У СВЕТУ КОЈЕ СУ као СЕКУЛАРИЗОВАНЕ У ОДНОСУ НА СРБИЈУ! :evil::evil::evil:
 
Jedni protestvuju protiv klerikalizacije i za civilno drustvo, drugi pozivaju na ubistva i klanja i tvoj je zakljucak da su i jedni i drugi podjednako extremisti i da ih je policija sve trebala rastjerati?

Dakle ti vidis sekularno civilno drustvo kao neku extremisticku variantu?? Mozes li mi reci sta podrazumjevas pod zlatnom sredinom, za kakvu drzavu se smije demonstrirati a da to ne bude podobno za rastjeravanja po tvom misljenju? Ili je problem u demonstracijama uopste (narocito kad znamo da za njih u Srbiji ne postoji nikakva potreba)?

Ti samo misliš da oni protestuju protiv klerikalizacije. U ovoj zemlji se ne sprovodi klerikalizacija, to je samo izgovor za ta besmislena okupljanja koja nemaju nikakvu svrhu, u stvari, ispravka - jedina svrha im je dolazak na vlast. Naravno da su extremisti. Šta je uostalom cilj njihovog delovanja, volela bih da mi neko konkretno prezentuje njihove stavove. Oni su protiv svega. Kad bi došli na vlast, šta bi uradili? Zabranili bi veru, crkvu, šta?? Zato je i to extremizam.

Ono što mogu da razumem i podržim to je borba protiv extremista koji zabranjuju tribine. To jednostavno nemaju pravo da rade. Neka neistomišljenici organizuju svoju tribinu na kojoj će izneti svoje stavove i okupiti svoje pristalice. Nema potrebe za tom vrstom sukobljavanja.

O drugoj grupi okupljenih ne vredi trošiti reči. Neškolovani primitivci.
 
Ево, па како бре човече можеш нешто овако да лупиш? Хајде, дај аргументе за овако идиотску изјаву.

Да ли ти уопште пратиш и да ли ти уопште знаш ШТА РАДИ ВАТИКАН (поред тога што има и столицу у УН), да ли пратиш ШТА РАДЕ МУСЛИМАНИ, да ли пратиш шта раде ЈУДАИСТИ тј. ИЗРАЕЛ......

Наведи ми молим те КОЈЕ СУ ТО ДРЖАВЕ У СВЕТУ КОЈЕ СУ као СЕКУЛАРИЗОВАНЕ У ОДНОСУ НА СРБИЈУ! :evil::evil::evil:

Clan 11 - Svetovnost drzave

Republika Srbija je svetovna drzava.
Crkve i verske zajednice su odvojene od drzave.
Nijedna religija ne moze se uspostaviti kao drzavna ili obavezna.


Evo sta sam ja mislio :D

A ti se ostavi drugih drzava i gledaj malo u svoju drzavu. Sa jedne strane pljujes SAD, Vatikan i druge drzave, a ovde ih navodis za primer i ides sa idejom kad oni mogu mozemo i mi.

Izvini mrzi me sad da pretrcavam ustave...ali mozda bi ti i tamo nasao da se sekularizam u ustavu pominje.
 
Pa nije to mislila. Mi već jesmo Republika. Sekularno društvo.

A ove babe imaju zadatak da bodu oči, izazivaju javnost. Isto je kao da su izašle da paradiraju sa zahtevom :"Hoćemo da dišemo". Pri tom, iskrivljuju činjenice i vređaju normalan razum. Zato su ekstremisti.

E zato je trebalo rasterati i jedne i druge.
Ok, sad mi je jasnije.
SPC nema nikakvog uticaja na sudstvo i organe vlasti koji joj po ustavu ne pripadaju i drzavna infrastruktura je potpuno sekularna. Ko drugcije kaze, klevece i laze... i treba ga rastjerat jer bode oci i extremista je.

I jedni i drugi su isti (ovo sam vec cuo).

Ko uzvikuje da hoce da dise i ko uzvikuje da hoce da kolje dolazi sa extremnog politickog spektra.
 
Ti samo misliš da oni protestuju protiv klerikalizacije. U ovoj zemlji se ne sprovodi klerikalizacija, to je samo izgovor za ta besmislena okupljanja koja nemaju nikakvu svrhu, u stvari, ispravka - jedina svrha im je dolazak na vlast. Naravno da su extremisti. Šta je uostalom cilj njihovog delovanja, volela bih da mi neko konkretno prezentuje njihove stavove. Oni su protiv svega. Kad bi došli na vlast, šta bi uradili? Zabranili bi veru, crkvu, šta?? Zato je i to extremizam.

Ono što mogu da razumem i podržim to je borba protiv extremista koji zabranjuju tribine. To jednostavno nemaju pravo da rade. Neka neistomišljenici organizuju svoju tribinu na kojoj će izneti svoje stavove i okupiti svoje pristalice. Nema potrebe za tom vrstom sukobljavanja.

O drugoj grupi okupljenih ne vredi trošiti reči. Neškolovani primitivci.

Cilj je da vama slijepima bodu oci, da vam atrofirano tkivo mozda ponovo proradi u buducnosti.

I ne da se slazem s tobom, ali od kada je okupljanje sa ciljem dolaska na vlast extremisticko djelovanje u demokratskoj zemlji?? I to u istoj mjeri kao okupljanje sa ciljem da se pozove na fizicki obracun i ubistva.
Ne mogu da vjerujem da se s nekim oko ovoga moram ubjedjivati, huh.
 
Clan 11 - Svetovnost drzave

Republika Srbija je svetovna drzava.
Crkve i verske zajednice su odvojene od drzave.
Nijedna religija ne moze se uspostaviti kao drzavna ili obavezna.


Evo sta sam ja mislio :D

A ti se ostavi drugih drzava i gledaj malo u svoju drzavu. Sa jedne strane pljujes SAD, Vatikan i druge drzave, a ovde ih navodis za primer i ides sa idejom kad oni mogu mozemo i mi.

Izvini mrzi me sad da pretrcavam ustave...ali mozda bi ti i tamo nasao da se sekularizam u ustavu pominje.

И даље ти трескаш, пре свега СПЦ има веома одлучан став о томе да је одвојена од државе - религија НИЈЕ код нас упостављена нити као државна нити као обавезна. То је ствар ЛИЧНОГ ИЗБОРА - то је ствар моје слободе, бре!

И како да се "оставим других држава" - немаш пример него се само слажеш са атеистичким и сатанистичким идејама тих краветина. Не постоји држава у вашој јебеној јевропи која је ВИШЕ секуларизована од Србије! И зато, шат ап!8-)
 
da se razumemo...ovi nisu izneli cvrste dokaze za klerikalizovanje drzave...i ne ulazim u to koliko su u pravu...veci problem je u tome kakav je odgovor druge strane...

normalni ljudi bi organizovali kontramiting...idioti bi da sve rese nasiljem

Хехехе, је л'? Контрамитинг? Е баш немам другог посла... те краветине су за разлику од поштеног света у СРбији плаћене да на сваки начин покушају да начну СПЦ - и зато су само за добре батине. Батине у овом случају нису НАСИЉЕ - него ПЕДАГОШКА МЕРА ЗА НЕПРЕКИДНО ГУРАЊЕ ПРСТА У ОКО ! :lol::lol::lol:
 
Tvoje glediste sto se tice drzave i religije jeste jedno demokratsko glediste...i stvar licnog izbora jeste liberalizam..
Al tuzno je da ti nisi objektivan i ne iznosis svoje misljenje vec misljenje gomile...

Kad neko iznese nesto sto se ne slaze sa opstim misljenjem odma je satanista, ateista, *****, *****, kvisling, domaci izdajnik - strani placenik itd...

Kao sto sam vec rekao..da su ovi iz "Necemo nazad" izneli cvrste dokaze...i ako bih se slozio sa time imali bi moju punu podrsku..ovako sam neutralan. Al opet (here we go again)...pokusavam da kazem...da ja ne pricam o njima vec o drugoj extremistickoj strani koja sve hoce da resava nasiljem...

Pripadnik jedne takve grupe je pokusao da ubije pripadnika interventne na utakmici paleci ga bakljom...i ima jos takvih primera...i ja TO smatram problemom
 

Back
Top