Urbanisticki projekat

Goran.mali

Početnik
Poruka
2
Da li neko ima iskustvo sa izradom urbanistickog projekta za odredju parcelu. Naime na odredjenim lokacijama u Beogradu postoji regulacioni plan, sledeci korak je izrada i usvajanje-prihvatanje urbanistickog projekta obzirom da ne postoji DUP za tu lokaciju. Interesuje me da li je neko to radio i koliko realno traje procedura? Naravno koliko to kosta, da li zavisi od velicine parcele, br kvadrata koji mogu da se zidaju ili....?
 
Izgleda da forume ovde jos uvek posecuju oni koji bi do para preko MLM-a. Ovo pitanje oko izrade i usvajanja projekta je nesto o cemu advokati, arhitekte, geometri imaju oprecne odgovore. Od 3 meseca do godinu dana kazu. No naravno jedno je sta kazu na pocetku ne bi li uzeli neki dinar a drugacija je realnost i za koliko to stvarno moze da se zavrsi. Zato mi treba odgovor iz prve ruke, neko ko je kroz to prosao....
 
Da li neko ima iskustvo sa izradom urbanistickog projekta za odredju parcelu. Naime na odredjenim lokacijama u Beogradu postoji regulacioni plan, sledeci korak je izrada i usvajanje-prihvatanje urbanistickog projekta obzirom da ne postoji DUP za tu lokaciju. Interesuje me da li je neko to radio i koliko realno traje procedura? Naravno koliko to kosta, da li zavisi od velicine parcele, br kvadrata koji mogu da se zidaju ili....?

Nije "DUP", nego GUP. Generalni Urbanisticki Plan!!!
 
To sto pitate za urbanisticki projekat kosta. Nije bas tek tako, ima mnogo zezalica. Na prvi pogled nema nista. Tekstulani deo je oko 20 strana za objekat od recimo 2000 m2, a graficki prilozi su: plan nivelacije i regulacije, katastarsko-topografski, plan nivelacije sa instalacijama - nesto kao sinhron plan. SVE JE OVO ZA OBJEKAT KOJI NIJE OBUHVACEN DUP-om. Sve ovo se brani posle kad se preda pred komisijom za planove, evo ja idem sutra na odbranu ovog urb, projekta.
 

Back
Top