KAKO SREDITI STARI AUTOMOBIL...?

alrune

Početnik
Poruka
6
Zanima me da li neko ima nekog dobrog majstora da preporuči za Golfa II?

Imam golfa 2 1.3 benzinac 1991 godište (120000km), i planiram da ga zadržim još nekoliko godina, ali došlo mu je vreme za remont.

Rado bih ga sredio ali nažalost promenio sam 3 majstora u zadnje 2 godine koji su svašta obećavali uzimali pare nešto kao radili (fušerisali) i sve u svemu auto ide sve gore i gore. Uglavnom mi odgovaraju da je auto star i da tu nema mnogo šta više da se radi, ali nisam siguran kad vidim kako neki golfovi to godište idu i kako izgledaju....

Ako neko ima neku preporuku....zahvaljujem.
 
Šta te konkretno muču i šta si konkretno planirao raditi na njemu.

Muči me sve i svašta: teško se pali, radi kao traktor (trese se u leru), huči u vožnji ima veću potrošnju oko 11 litara i milion nekih sitnica (farovi, bravice...), kada god sam nešto radio uvek je ispadalo gore nego što je bilo...itd.

Ali u principu se kotrlja...
A radio bih bilo šta u šta sam siguran da će se odraditi kako treba...
 
momce,troskovima sredjivanja jednog auta nikad kraja... drug i ja sredjujemo njegov kombi,zastavin kombi, sa yugo45 motorom... troskovi su abnmormalni kad radis restauraciju auta... spisak predug... a josh to kad se uhvatish da uradis jednu stvar, ne mozes a da ne povuces josh nesto da radis....znaci troskovi su bolest...

uzmi npr prednji kocioni disk za kombi je bio 660,a za opel kadet moj je 1000 i kusur,ovisi od radnje... znaci kad kazu: golfovi, opeli i slicno nisu skupi za odrzavanje...nisu,ali i ti delovi za njih kostaju... tako da...veruj mi do sada sa farbanjem i ostalim sredjivanjem mog druga je kostalo 1 000eura + 350e kombi + 150 eura...i tih 1 000eura,to nije kraj...sa srecom i razmisli dobro i saberi se... gde mislis da ces za nesto da potroshish 100eura, racunaj 120e bez problema...sa srecom
 
Кад' сам имао Пасата и кад' је било питање да ли га средити или продати била је следећа ситуација:

- лимарија поприлично пропала, задња десна врата и задњи десни блатобран били ударени и вожени две године тако и потпуно иструнули, подови су били ок, а прагове је требало средити само испод задњих десних врата... ово остало је било ок. Након сређивања свих аномалија на лимарији требало је да се и офарба читав ауто јер је свуда био ишчукан. Мајстори су тражили од 150-200еур за лимарију и још толико за фарбање.

- мотор је био продувао и још га ћале тако возио до Аранђеловца. Тамо је лик урадио пуну генералну с тим што је извадио турбину и на крају узео око 250-300еур за делове и руке.

Тада сам урадио ту генералну, али лимарију нисам хтео. То је радио овај што је купио од мене ауто... недавно сам баш видео у БГу тог Пасата и као лутка је... све ово је било пре тачно две године и ено га ради као сат. Од тада је прешао око 70 000км лик га користи за снадбевање продавнице, али га чува и стварно се види да је ауто негован...

И тако... човеку је потребно око 600-700еур да би средио ауто и уз добре мајсторе може бити поприлично задовољан још неколико година сигурно, а ако би га продао па нешто куповао друго огромне су шансе да се завали још више... Да ми је ова памет била пре две године не бих продао Пасата тада него бих га средио до краја и сад бих га вероватно прао испред куће :(
 
mhm,sto se tiche mehanike,ako imas strpljenje, mogu ti pomoci. Imam majstora,caletovog drugara, za koga kaze moj cale da bi bio prepun para samo da radi brze,ali samim tim gubi se i na kvalitetu...

ali on radi toliko sporo da pomislis da ti je neko ukrao kola...znaci zaboravish da imas auto...ali taj kvalitet retko gde ces da nadjesh. preko sitnica,do generalne motora...perfektan majstor,ne skup,ali spor je brate puno...a za lim ne mogu ti pomoci,a za farbanje mogu... sve to u KGu :)

pozdrav i ako si zainteresovan javi se na PP (privatna poruka)

p.s. To je jedan od retkih majstora koji ne gleda koji je auto: pre neki dan je popravljao ficu u stanju za otpad,a posle nje je popravljao reno4 turbo 100kw motor... znaci njemu je ne bitno koji auto,ali sporo radi.
Mogu ti dati jedan mnogo glup primer koji mi sada na pamet pada:
mom drugu kad je zatezao glavu motora po 4 - 5 puta se vracao u krugi moment kljucem proveravao koliko je zatezao...to je samo glupa sitnica, i jedna od milion sitnica na koje on obraca paznju...realno,kada moj otac kaze da je perfektan majtor,onda jeste sigurno. Kad moj otac ne moze da stigne da uradi nekom auto, on ga ciste savesti i bez problema posalje kod mladog majstor Toleta. Razmisli,javi pozdrav

sorry sto te udavi,al to je za tvoje dobro...:)
 
Sve je to drugari sto ste napričali super informativno i korisno, hvala.

Al ostaje ono prvo pitanje: dali neko ima da preporuči nekog majstora ili servis sa kojim je 100% zadovoljan....da ostavi broj telefona i ime.
To bi jedino moglo sam da radis na kao zanimacija da te ne kosta puno.To sto tesko pali najmanje sto mozes da uradis ;nove svecice,filter za gorivo i vazduh,karburator ( dizne ,nivo ciscenje..) razvodnik, kablovi(ciscenje,pretres)Ako na tome ne dobijes osetno bolje ,bije te generalka pa onda uzmi sve ove postove u obzir...pa puta 3 najmanje!
 
Muči me sve i svašta: teško se pali, radi kao traktor (trese se u leru), huči u vožnji ima veću potrošnju oko 11 litara i milion nekih sitnica (farovi, bravice...), kada god sam nešto radio uvek je ispadalo gore nego što je bilo...itd.

Ali u principu se kotrlja...
A radio bih bilo šta u šta sam siguran da će se odraditi kako treba...

E ovako ovde u Republici Srpskoj Farovi ti dođo 15 eura oba. Kvake za sva četvora vrata dođu oko 7eura, a sa bravama negdje oko 11-12 eura( al je kvalitet ni za ˙****)
Što ti se tiče potrošnje taj 1.3 motorj vemo velik potrošač troši više od 1.6 benzinca Što neznam.
Što se tiče paljenja kakv ti je Čok ručni ili automacki ako je automacki regulator čoka ti dođe oko 50eura ja ga još ovde nisam našao nego sam ga naručivao iz njemačke.

E ako hoćeš sređivati kočnice to zadovljstvo će te koštati ne više od 100Eura (Novi diskovi nove disk pločice set gumica za prednje kočione cilindra nova gumena creva za prednje kočnice, novi doboši, novi zadnji cilindri i nove pakne.) ovo sve ti ulazi u ovih 100 Eura.
 
Zanima me da li neko ima nekog dobrog majstora da preporuči za Golfa II?

Imam golfa 2 1.3 benzinac 1991 godište (120000km), i planiram da ga zadržim još nekoliko godina, ali došlo mu je vreme za remont.

Rado bih ga sredio ali nažalost promenio sam 3 majstora u zadnje 2 godine koji su svašta obećavali uzimali pare nešto kao radili (fušerisali) i sve u svemu auto ide sve gore i gore. Uglavnom mi odgovaraju da je auto star i da tu nema mnogo šta više da se radi, ali nisam siguran kad vidim kako neki golfovi to godište idu i kako izgledaju....

Ako neko ima neku preporuku....zahvaljujem.


ako tako stoje stvari onda tvoj auto ima nekoliko puta 120k kilometara. a i ti 1.3 benzinci su loshi i trose vise nego 1.6....moja praksa govori da takvim autima nije moguce udahnuti novi zivot. razdrndano se ne moze vise utegnuti. mozda i moze al to je za mene hardkor
 
Да ли је Рено 5 имао мотор 1.8? Ја се сећам да смо имали 1.1, и да је постојао 1.3, а негде сам чуо и за 1.8, али ми је то мало превелико за онолицни аутић.
 
Nema ni R5 sa 100KW, imali su 1.4 turbo ali ni blizu 100KW...

daj bre...pa pricao mi covek koji vozi. kaze 136konja.... onda me je lagao jbg...

pa koliko ima kw? molim te reci mi,kad ga budem video opet cu da ga pitam i da mi pokaze saobracajnu...
a on se pali,kako 100kw kad ja pritisnem gas odvali mi ledja ovo ono...eh sto ima napaljenih lazova...a stariji covek,a ja klinac poverovao...
 
Мени је Рено 5, и то ова друга генерација, прави женски ауто, зато сам изричито одбио да га преузмем од својих, већ сам се решио за дедин ауто. Иако смо Р5 имали читавих 14 година (тј 13 година и 9 месеци), никад ми се није свиђао, увек ме је било блам да ме ћале или кева одвезу у школу, па сам зато увек ишао аутобусом.
 
Мени је Рено 5, и то ова друга генерација, прави женски ауто, зато сам изричито одбио да га преузмем од својих, већ сам се решио за дедин ауто. Иако смо Р5 имали читавих 14 година (тј 13 година и 9 месеци), никад ми се није свиђао, увек ме је било блам да ме ћале или кева одвезу у школу, па сам зато увек ишао аутобусом.

hehehehe...

@Dovla, ma iznervirao sam se. Cim vidim onog coveka ima da mu trazim saobracajnu. Da l je moguce da je lagao?!?! samo kad ga vidim....
 
Ма кад је видео да је број мало преко 1700, одмах је заокружио на 1800 да се хвали!;)
Тако је и овај што сам од њега купио ГС мене убеђивао да ауто има 1300 кубика, иако стварно има 1222.
 
@Dovla
Losi su ti izvori, R5 nije imao motor od 118KW, vec najjaci je bio 1.4 turbo sa 85KW i to u R5 noviji model '85-'96god. Gama motora koja je isla u R5 '72-'85su:
0.8 26,27 i 36KW
1.0 32 i 33KW
1.1 33KW.
1.3 33, 40, 47KW
1.4 43 i 46KW i 68KW gordini/copa
1.4 turbo sa 79KW
Od 85 idu:
1.0, 1.1, 1.2, 1.4, 1.4turbo, 1.7 i dva dizela 1.6d i 1.9d
Znaci ne postoji serijski motor u R5 koji ima preko 85KW, mislim da sam dovoljno objasnio.
 

Back
Top