Sta kupiti decku,muzu ili ljubavniku za Novu godinu?

Ja sam uvek prakticna :)
browseProduct.jsp
 
To je stvarno genijalna i originalna ideja ako mu daješ jednom godišnje...
Mislim da je dobra ideja da mu se nešto nacrta, može i hemijskom, na pozadini računa od zajedničke večere ili na poleđini karte sa nekog koncerta na koji te je vodio... i to naročito ako NE znaš dobro da crtaš. I onda to odneseš na uramljivanje i tražiš da stave neki besan paspartu od pliša ili tako nekako... kao da je reč o Rembrantu... i besan ram. Ako okači - voli te. Ako ne okači - ne voli te. Ako okači, onda se opet vraćamo na prvu stavku, dakle možeš i da mu daš. Sebe...
Dobra poklon je i knjiga. Uvek. Najozbiljnije, ako vaš muž, ljubavnik, dečko... ko god... sponzor... voli da čita, kupite "Lovac na zmajeve", Haleda Hoseinija, izdanje "Lagune". Čitala sam je aprila i još mislim na tu fenomenalnu knjigu, a sasvim je i za muškarce.


Prvo sam preletela ovaj post,pa sam se vratila,jer sam se u trenutku setila velikog Ucitelja,koji je rekao sledece:

"Kada nadjes coveka s kojim vredi govoriti i ne govoris, izgubio si coveka. Kada nadjes coveka s kojim ne vredi govoriti i govoris, izgubio si reci. Mudar covek ne gubi ni coveka ni reci."
Pa cu ti kao mudro celjade probesediti neku,bez da trazim u tebi zenskog Birsa jer postoji mogucnost i da sam te pogresno shvatila i da nisi mislila tako.Stava sam da se nama dragim osobama poklanjaju dobri,lepi,vredni,smisleni,pametni,posebni i nadasve retki pokloni..:)) U ovom slucaju o kome sam pisala..Daaa,.pogadjas.. logicno da mu kao meni posebnom,poklonim sebe dragocenu,najdragoceniju..zeljeni pokon..:))))
Tako da ti preporucujem..,odmeri sebe,osmisli i proceni ..vredis li, da sebe kao posebno bice poklonis nekome do koga ti je stalo i kome je do tebe stalo..pre svega duhom a posle i telom.Bice mu to poklon nad poklonima.Mnogo vise od uramljenih restoranskih,hotelskih, pozorisnih racuna i karata, vaucera i slicno..koje uzgred nema sta kod tebe ni da se nalaze.Danas svi kazu da je knjiga najlepsi poklon..Jeste samo treba znati da je pokloniti knjigu jedan veoma tezak i odgovoran cin.Knjiga se ne bira prema nasim,dozivljajima, sklonostima i merilima,.vec prema kroju licnosti kojoj istu poklanjas..A to je vec..mnogo duhovnije i filozofisticiranije. To je,elegancija.i za kraj da se vratim na pocetnu recenicu tvoga posta,..mali traktic o ucestalosti davanja uz primedbu da se to jednostavno..Ne daje.Intezitet,ucestalost i kolicina emocija su stvar nasih senzibiliteta i umeca prelivanja jedno u drugog tako da svaki put imas osecaj da umires i ponovo se radjas,a tu brojanje kao matematicka disciplina gubi svaki smisao. To je kontinuitet..nesto sto traje, bez prekidanja. A znati dati sebe,ljudski,toplo,nezno, bez ostatka kao i oprostiti ,je Dar..

I dobro.aaa evo ....poklonicu mu knjigu..ili jos bolje..neki after shave,ili dezodorans..uhh to ce ga bas iznenaditi,mislim to je nesvakidasnji poklon iznenadjenja i mastovitosti.. i obradovace se tome..jel,sada bolje?
 
Prvo sam preletela ovaj post,pa sam se vratila,jer sam se u trenutku setila velikog Ucitelja,koji je rekao sledece:

"Kada nadjes coveka s kojim vredi govoriti i ne govoris, izgubio si coveka. Kada nadjes coveka s kojim ne vredi govoriti i govoris, izgubio si reci. Mudar covek ne gubi ni coveka ni reci."
Pa cu ti kao mudro celjade probesediti neku,bez da trazim u tebi zenskog Birsa jer postoji mogucnost i da sam te pogresno shvatila i da nisi mislila tako.Stava sam da se nama dragim osobama poklanjaju dobri,lepi,vredni,smisleni,pametni,posebni i nadasve retki pokloni..:)) U ovom slucaju o kome sam pisala..Daaa,.pogadjas.. logicno da mu kao meni posebnom,poklonim sebe dragocenu,najdragoceniju..zeljeni pokon..:))))
Tako da ti preporucujem..,odmeri sebe,osmisli i proceni ..vredis li, da sebe kao posebno bice poklonis nekome do koga ti je stalo i kome je do tebe stalo..pre svega duhom a posle i telom.Bice mu to poklon nad poklonima.Mnogo vise od uramljenih restoranskih,hotelskih, pozorisnih racuna i karata, vaucera i slicno..koje uzgred nema sta kod tebe ni da se nalaze.Danas svi kazu da je knjiga najlepsi poklon..Jeste samo treba znati da je pokloniti knjigu jedan veoma tezak i odgovoran cin.Knjiga se ne bira prema nasim,dozivljajima, sklonostima i merilima,.vec prema kroju licnosti kojoj istu poklanjas..A to je vec..mnogo duhovnije i filozofisticiranije. To je,elegancija.i za kraj da se vratim na pocetnu recenicu tvoga posta,..mali traktic o ucestalosti davanja uz primedbu da se to jednostavno..Ne daje.Intezitet,ucestalost i kolicina emocija su stvar nasih senzibiliteta i umeca prelivanja jedno u drugog tako da svaki put imas osecaj da umires i ponovo se radjas,a tu brojanje kao matematicka disciplina gubi svaki smisao. To je kontinuitet..nesto sto traje, bez prekidanja. A znati dati sebe,ljudski,toplo,nezno, bez ostatka kao i oprostiti ,je Dar..

I dobro.aaa evo ....poklonicu mu knjigu..ili jos bolje..neki after shave,ili dezodorans..uhh to ce ga bas iznenaditi,mislim to je nesvakidasnji poklon iznenadjenja i mastovitosti.. i obradovace se tome..jel,sada bolje?

Samo ti čitaj Emrouza Birsa još malko. U međuvremenu pročitaj moj post još jednom, vežbe radi : ) Nadam se da znaš za šalu. AMAN! kao prvo, napisah da uramiš CRTEŽ na karti, tra la la la... a do tvoje je mašte i inventivnosti šta ćeš nacrtati...
Daavanje sebe... tačno, to je uvek poklon, ali uzajaman. Božiji.... Nećemo da devalviramo to davanje, bar ne na ovoj temi...
 
Ajde..u pravu si..ja ne umem da crtam ..to je razlog a i kada bih ne bi mu nacrtala nista mastovitije od tih tvojih karata.vec ono sto mi je na pameti kada je on u pitanju:p;)....aaaa..a sada ozbiljno...necemo davanje devalvirati ..mada tema i mesto su sasvim prigodni ..e h..da..nisam obrazovanja ..cak sta vise ali nekako mi se uvek u zivotu prividja da ..Treba dati da bi dobila.
 
Как је то занимљивег видети толико Бирсових обожаватеља на овом месташцету. Мислим да се данас са њим једино може поредити Вуди Ален са својим бурлескним и урбаним хумором. На тему, догурајте му тарабу, нацртајте без да га Пале рами па нек лиже човек :lol:
 
Evo bas sad razmisljam..
Ovih dana sam trazila i nista mi se specijalno nije svidelo.
A ja zelim da mu poklonim nesto posebno.
Pa imam jos 2-3 dana,mada ne volim da kupujem poklone u poslednjem trenutku.
Ovaj kalendar sa zajednickim slikama je super ideja,al nemam dovoljno fotografija...posebno ako treba po jedna za svaki mesec.Osim toga uzasno sam nefotogenicna.
Nadam se da cu ipak naci nesto lepo.
 
Ja osmatram šta ko voli, ''snimam'' nečije poglede na nešto, upijam rečenice - šta se kome sviđa, šta bi ko voleo da ima... Gotovo da nikad nemam problem smišljanja ideje za poklon... Ali desi se da nekad uočim u prolazu nešto što bi se dopalo ''tom i tom'', svratim kad imam novca, ali te stvari nema...
Zato sam sad počela da kaparišem čim mi se nešto svidi - čim me stvar podseti na nekoga i pomislim da bi nekog obradovala time...

Ideja sam poprilično isrpela, a o rečima - dodacima uz poklon da i ne govorim... Ipak, evo nekih, možda nekom i posluži...

Meni su lepi ti ''zimski'' pokloni: kapa, šal,...
Pa zatim, videću sutra koliko toga ima, želela sam da kupim jednoj muškoj osobi (tata) - uksrasni staklni šah...
Neko oružje (luk i strela) moglo bi da bude za oba pola zanimljivo (ja malo proširih temu i na cure :) )...
Globus mi je fenomenalan poklon, kako oni gde je ucrtana mapa sveta (tj. Zemlja), tako onaj (taj se meni posebno sviđa) na kom su iscrtana sazvežđa...
Obavezan je neki ukras, neka zvrčka - Deda Mraz, Sneško Belić... neka glupost, ali slatka... :) Od ukrasa - ja sam kupila jednoj osobi - kočije - vrlo bajkovito izgledaju...
Drugarici sam kupila knjigu - vodič kroz Pariz - predivna je - a njoj je želja da ga poseti...
Nekom muškarcu bih možda kupila auto - igračku :), onu sa daljinskim upravljačem...
Vrlo originalno - neko mi je mesto posvete na knjizi tražio - otisak mog najdražeg prsta... :)
Virvirko... :)
Peščani sat, pikado, jastuk... jo-jo :)... kutija MILFORD čaja sa teglom meda... :)

Ma nešto ili romantično, ili korisno (praktično) ili ukrasno ili blesavo...
 
Ajde..u pravu si..ja ne umem da crtam ..to je razlog a i kada bih ne bi mu nacrtala nista mastovitije od tih tvojih karata.vec ono sto mi je na pameti kada je on u pitanju:p;)....aaaa..a sada ozbiljno...necemo davanje devalvirati ..mada tema i mesto su sasvim prigodni ..e h..da..nisam obrazovanja ..cak sta vise ali nekako mi se uvek u zivotu prividja da ..Treba dati da bi dobila.

Mmm... treba dati da bih dobila... a-ha! Shvatila sam. Onda bih mu za Novu godinu definitivno kupila meni čizmice koje bih obula... e, da... stavila bih i lanče... pa bih onda... ako sam dobro razumela trebala nešto da mu dam... ne, prvo sam trebala da mu dam, da bih dobila čizmice... ne kapiram ipak, a ? A da kupim čizmice, a ti mi pojasni redosled to sa davanjem i dobijanjem.
 

Back
Top