Mi deca sa stanice Zoo

u tome i jeste stvar, ti navodis izuzetke koji su zanemarljivi u ondosu na statistiku iz realnog zivota

eto nas su tako učili da damo obrazloženje, lični stav, argumente, činjenice i primer.

a hoćeš statistiku? statistika je da su uspešni ljudi većinom idioti, dok su tzv. propalice inteligentni ljudi. u glavnom je život jednostavan za glupe a surov prema inteligentnima - i zato mnogi pokleknu u ‚‚propalice‚‚ dok oni jači odu u ‚‚uspešne‚‚ i malo im pokvare statistiku glupih, neobrazovanih idiota 8-)
 
aha, cinjenica uz argument i obrazlozenje :lol:

ko pominje inteligenciju ovdje? rekoh da vecina propalica i ostane upravo to - propalica
ali u pravu si za inteligenciju, iako nije tema, upravo ce oni iteligentniji da se teze snadju kada otkriju da zivot nema logike i daleko je od savrsenog

tema je knjiga MDSSZ
 
upravo je to problem sa ljudima. od onog sto je ‚‚lose‚‚ oni naprave tabu. smatram da se upravo takve knjige trebaju dati deci da citaju, tj. treba ih uputiti i objasniti im droge, cigare, alkohol i slicne stvari, jer (verovali ili ne :roll:) oni ce o pre ili kasnije definitivno da saznaju - da li je bolje da saznaju od vas ili na ulici?
ukoliko sami ne objasnite deci istinu o tim stvarima oni ce iz radoznalosti da ih probavaju. kada znaju sta je to (ali sto detaljnije i istinitije - a ne da kazete nesto tipa ‚‚ako probas da pusis/pijes/drogiras se umreces :roll:), da nije nista jako strasno ali da je jednostavno nije dobro u njima se nece ni javljati potreba da to konzumiraju. pa setite se sebe kad ste bili dete (a i sada!)- ono sto je ‚‚zabranjeno‚‚ i ono o cemu se ne prica je upravo ono sto najvise privlaci.
Ja nisam pomenula da je narkomanija tabu i da bih ignorisala tu pojavu pred mojim djetetom i stitila pod staklemnim zvonom. Kao neko ko ima iskustva sa tom problematikom, znam da je uzaludno ignorisati je jer je svuda oko nas. Upravo zbog tog iskustva sa populacijom narkomana znam da je jedan veliki tu knjigu shvatio pogresno i pronasao nesto primamljivo u tom svijetu. Ne bih da se ponavljam ali pitaj bilo kog heroinskog zavisnika da li je procitao/la tu knjigu i kakvi su utisci bili. Svi mahom navode slicne dojmove, a ti zakljucak izvuci sama. I ipak smatram da postoji daleko poucnija literatura o ovom problemu koju bih zdusno preporucila svom djetetu.
 
Ja nisam pomenula da je narkomanija tabu i da bih ignorisala tu pojavu pred mojim djetetom i stitila pod staklemnim zvonom. Kao neko ko ima iskustva sa tom problematikom, znam da je uzaludno ignorisati je jer je svuda oko nas. Upravo zbog tog iskustva sa populacijom narkomana znam da je jedan veliki tu knjigu shvatio pogresno i pronasao nesto primamljivo u tom svijetu. Ne bih da se ponavljam ali pitaj bilo kog heroinskog zavisnika da li je procitao/la tu knjigu i kakvi su utisci bili. Svi mahom navode slicne dojmove, a ti zakljucak izvuci sama. I ipak smatram da postoji daleko poucnija literatura o ovom problemu koju bih zdusno preporucila svom djetetu.

Ali ti ljudi koje ta knjiga "privlaci" imaju "naklonost" ka tome...Droga i taj svet ih svesno ili nesvesno privlace,i to da li ce procitati knjigu ili ne,nece imati nekog bitnijeg znacaja na odluku "biti ili ne biti"...Ne verujem da postoji narkoman kome je ideja da i on proba pala na pamet SAMO zbog te knjige.Da li ce se neko drogirati ili ne,zavisi od licnosti,pogleda na svet...sto sve zavisi od roditelja...
 
Ja licno ne bih svalila krivicu na rodtelje. Na nesrecu u mladosti sam imala prilike da se susrecem sa ljudima koji su se odali ovakvim porocima.Roditelj nikada nije dobar tinejdzeru.Potpuno je apsurdno svaliti krivicu na pjednca.Kada bih krivila nekoga krivila bih drustvo.
 
Ja licno ne bih svalila krivicu na rodtelje. Na nesrecu u mladosti sam imala prilike da se susrecem sa ljudima koji su se odali ovakvim porocima.Roditelj nikada nije dobar tinejdzeru.Potpuno je apsurdno svaliti krivicu na pjednca.Kada bih krivila nekoga krivila bih drustvo.

pa drustvo je generalmo krivo,naravno na makroplanu
ali na mikroplanu to su roditelji...odnos prema detetu,da li mu pruzaju dovoljno paznje i ljubavi,da li umeju da ga saslusaju,deca su veoma osetljiva,svaka greska oditelja ostavlja trag...pricala sam sa velikim brojem psihologa o tome,i jezivo je kako roditelji mogu da unakaze decu....ne treba svako da bude roditelj!
 
Mislim da bi tu knjigu vise trebalo da citaju odrasli,roditelji....
A oni koji je se 'gade' ustvari beze od suocavanja sa problemom...

Potpuno tacno,svi mi danas bezimo od tog sveta a svuda je oko nas,vecina se pravi da ne vidi nista (drustvo kako se okolo drogira,dileri oko skola..) A ONO JE TU
Stoim iza toga da ovu knjigu svako treba da procita,ja jesam i iskreno mnogo mi je lakse da razumem taj dark svet
 
Lepa knjiga, pomogla mi je dosta u jednom periodu zivota. Inache.. heh.. Kristina ja bash pisala sa "gloves on", previshe odvratnih detalja je preskochila zbog preosetljivih.. no ipak, da, stvara finu predstavu o tome shta je tamo.. Nadam se da se nikome ne zuri.
 
Mislis kad je bolesnom macoru spricala vodu u usta istim spricom iz kojeg se radila? Na mene se drugarica u srednjoj skoli izbecila kad je videla da to citam i rekla da ju je ona procitala jos u osnovnoj skoli. Kad malo bolje razmislim knjiga i jeste za mladje narastaje, samo na daj Boze da padne pod ruke nekoj klinki koja se lozi na narkomane. Film je odlican, nije preopsiran kao knjiga, a sve je jasno i jos je ostalo mesta za neke zanimljive detalje, recimo za onog Zombija sto je davao krv za lovu da bi imao za gudru.
 
Citala sam je davno, jos u sedmom osnovne. Tad mi se veoma svidela, procitala sam je u jednom dahu (tj.za 2 dana :) ) i volela bih opet da je procitam, cisto da vidim kakav ce utisak na mene imati sada. Bilo je nekih citata koji su me odusevili, mislim da ih imam prepisane negde u nekoj svesci...
 

Back
Top