Wireless - Opsta diskusija.

Jel si ti duhovit ili pokusavas nesto da mi kazes ?
:ok:

Hocu da ti kazem da treba samo da napravis isti nalog na telefonu kao taj sto si vec dobio sa automatskim podesavanjima,samo da umesto apn-a koji ti trenutno pise gprswap stavis gprsinternet.To naravno vazi za mts mrezu.Taj nalog stavi za default za javu i na kompu kad krenes da se povezujes njega izaberi.I naravno ovo vazi za gprs :D ne znam kako ide za 3G al verovatno postoji slicna neka fora...
 
Molim Vas, ako ima neko da mi pomogne.

Imam lap top Fujitsu Siemens Amilo pro, wireless Atheron ar5005g.
Spoji me na internet i pokazuje da je veza odlicna, ali to je sve. Internet nece da radi.
Da li neko zna sta bi bio problem i kako ga rijesiti.
Jos da napomenem XP SP3 (Ruski).

Unaprijed zahvalan

Jel imash firewall???da nisi zabranio browseru da se konektuje na net???
Probaj da iskljucish firewall pa probaj onda...
 
Hm..ok..evo sada sam bas na sajtu ITsvet i imaju svakakve routere tako da verovatno pojma nemam za koji bih se odlucio ali aj probacu..pa da, i svi se krecu tako, oko 50 evra..a kada uzmem taj router jer njega utaknem nekako u ovaj Sezamov modem ili kako?

Bio sam na sajtu te firme ,mislimd asam video i neki jeftitnij i od 50 eura..
Otidji i objasni prodavcu shta zelish ...
A stari modem ti ide u penziju...jer nemash gde da ga ukljucish onda...
Pozdrav!!!
 
Hocu da ti kazem da treba samo da napravis isti nalog na telefonu kao taj sto si vec dobio sa automatskim podesavanjima,samo da umesto apn-a koji ti trenutno pise gprswap stavis gprsinternet.To naravno vazi za mts mrezu.Taj nalog stavi za default za javu i na kompu kad krenes da se povezujes njega izaberi.I naravno ovo vazi za gprs :D ne znam kako ide za 3G al verovatno postoji slicna neka fora...
...nista nisam razumela od ovoga...ali hvala u svakom slucaju!
PROBLEM RESEN
malo sam digla frku u telekomu i poslali su mi neki reg.key koji nedostaje. tako da evo me kod kuce i sve radi weeeeeeeeeeeeeeeeee !!!
 
Pozdrav svima,
Nisam bas upucen u tematiku ali ovako..
do sada sam koristio wireless i imam Ap planet 4033 ..
Posto se selim te u novom stanu imam mogucnost da koristim net od druga , ja bih preko switch-a i AP-a zeleo koristiti net..
Sto se razdaljine tice ona je 2 sprata (u vertilalli) sto je oko 10ak m.
Na swich bih postavio Planet AP a na drugom kompu bih uzeo obicnu PCI wireless karticu , te me zanima jer ce AP i kartica moci da se "uhvate" i da li ce internet funkcionisati u oba smera...??
ZGrada je starija,nije bun beton u pitanju...
Izlazna snaga AP je 18 dBm.
Znam da sve to mogu sa UTP kablom ali bih voleo vishe bezicno da mi ovo radi...
Tako da, ako je ovo uopshe moguce neka mi neko kaze i koju PCI wireless karticu da uzmem???
Pozdrav!!
 
Ajd sad bicu dzangrizav,al zbog cega bi ti ulazio unutra,al ok,sve je za cackanje :)

Ako ti niko nije menjao ip adresu od fabricke na apu,potrebno je da sebi stavis ip adresu ili da je dodas: 192.168.100.250 subnet 255.255.255.0 i onda otvori bilo koji web browser i kucaj u adresu 192.168.100.252
 
Pozdrav svima,
Nisam bas upucen u tematiku ali ovako..
do sada sam koristio wireless i imam Ap planet 4033 ..
Posto se selim te u novom stanu imam mogucnost da koristim net od druga , ja bih preko switch-a i AP-a zeleo koristiti net..
Sto se razdaljine tice ona je 2 sprata (u vertilalli) sto je oko 10ak m.
Na swich bih postavio Planet AP a na drugom kompu bih uzeo obicnu PCI wireless karticu , te me zanima jer ce AP i kartica moci da se "uhvate" i da li ce internet funkcionisati u oba smera...??
ZGrada je starija,nije bun beton u pitanju...
Izlazna snaga AP je 18 dBm.
Znam da sve to mogu sa UTP kablom ali bih voleo vishe bezicno da mi ovo radi...
Tako da, ako je ovo uopshe moguce neka mi neko kaze i koju PCI wireless karticu da uzmem???
Pozdrav!!
Ne moras nista da radis preko switch-a dovoljno je da jedan od vas ima PCI karticu koja je spojena sa antenom i da ima net. Vasa dva kompa spojite mreznim kablom i podijelite konekciju samo sto glavni komp mora biti upaljen i konektovan da bi ovaj drugi imao internet.
Za PCI karticu se konsoliduj sa provajderom
 
Ne moras nista da radis preko switch-a dovoljno je da jedan od vas ima PCI karticu koja je spojena sa antenom i da ima net. Vasa dva kompa spojite mreznim kablom i podijelite konekciju samo sto glavni komp mora biti upaljen i konektovan da bi ovaj drugi imao internet.
Za PCI karticu se konsoliduj sa provajderom

Hvala na pomoci samo zaboravih u predhodnoj poruci navesti da drug ima ADSL ruter te bih na njega swich pa potom wireless te pitanje i dalje vazi moze li..??
Takodje tacna duzna je 15 metara od kompa do kompa u vertikali
 
Pa u svakom slucaju ti je stabilniji lan,a sve zavisi kakve imas zidove izmedju i koliko ih je,najbolje bi bilo da uzmes wireless kartice i da isprobas.Takodje nisam bas ni siguran koji ce ti switch u celoj toj prici kad vec postoji ruter sa po nekim slobodnim portom?Trebalo bi samo u njega da ubodes ap koji bi tebi slao wireless,iako opet kaze da je mnogo bolje lan...
 
Imam pitanje u vezi antene za wireless.
Kupio sam omni direkcionu antenu za 2.4ghz, od 15dB.
Kada je spojim na AP signal mi je nekako nesiguran, nestabilan, slab kao i bez antene. (posmatrano u Netstumbleru).
Kada spojim na AP sabacku grid antenu od 20dB signal skoci na 99% a u net stambleru je prilicno stabilan i jak (-43db)
Jel to noramlno ili stvarno nesto nije u redu sa antenom. Znaci isprobavao sam kuci u dvoristu, rastojanje od APa je nekih 10m, a merio sam na laptopu sa USB wireles adapterom.
 
prvi put kontam da uvedem wireless,ali nemam pojma o tome,sta mi sve treba i koja je cene odprilike opreme...jel imaju neki provajderi koji ti daju opremu na koriscenje kao ove adsl modeme?HVALA

Ako imash soluciju za ADSL ili za kablovski baci se na to, a ako ne onda cepaj wireless.
Shto se tice da ti neki wireless provajder da opremu, hm... mislim da nema , ako greshim neka me neko koriguje...
A shto se tice kupovine iste... Antena,AP, UTP kabl,montaza....zavisi, ali cena je negde oko 8.000 - 10.000 dindzi...
Pa ti vidi isplatili ti se...
Pozdrav!!!
 
imam problem sa lap-topom od kad sam presao na novi wireless router (n, veza odlicna):
na bilo kojim zvucnicima, internim,eksternim, bilo na slusalicama, čujem povremene smetnje, u delicu sekunde zapucketa, zakrci, a to se desava samo dok sam na mrezi, bilo gde u stanu, a i sam ruter sam pomerao, pa opet isto; da li je problem resiv, i kako: sa istim ruterom, ili da ga menjam, model ili je ovaj felerican?
znaci, bilo da slusam svoju, snimljenu muziku sa hd-a, dok sam na mrezi preko bezicnog rutera, ili internet radio, javlja se iritirajuce pucketanje. , kao da slusam stare ploce. pucketanja nema kada sam van mreze ili pak kada ne koristim wireless, vec samo ubodem kabal za net iz provajderovog modema u laptop umesto u w.router.
 
Poslednja izmena:

Back
Top