Wireless - Opsta diskusija.

Ljudi, vi me malo iskuliraste... No, nema veze, samo, jel zna neko nešto o pokrivenosti Rakovice, konkretno Kanarevog Brda... Nešto mi se čini da ovde ima čak nekoliko predajnika BG Wireless-a... Članarina beše 1000?

Ako mozes ikako da skontas sta je mreza, a ne cist internet ondak idi na www.bgwireless.net, tamo imas forum i ostavi pitanje,neko ce ti se javiti.Za internet ne mogu nista da ti kazem,to vecinom zavisi od admina noda na kom se nalazis posto bg wireless NIJE internet provajder,nego nesto 100x bolje :D
 
Pa zato je ovo Srbija!!!!
Ovde su prostiranja EMT mnogo drugacija i komplikovanija u odnosu na ostatak sveta...

Verovatno i jeste Srbija sto se tice provajderisanja... Kod nas na nsw ne mozes da se okacis ako ti signal nije ispod -70 db... Al mozda je to zato sto smo neprofitni :D

Takodje konektori stvarno jesu pijandure pa probaj da ih odvrnes i da vidis dal ima vode u njima ako ima,lepo uzmi i nekom maramicom lepo ih osusi,ostavi malo na sucnu,zavrni i lepo i pazljivo polako izolirkom izlepi,da izolirka ima stomanje onih nabora.Iako,naravno jos bolje bi bilo kad bi znao nekog komsiju koji je takodje na tvom nodu pa da vidite jel i jednom i drugom opao signal,pa ako jeste,cimajte provajdera da se popne da proveri svoju opremu.
 
Poslednja izmena:
Znaci ljudi, citam vase postove i kao da su na turskom pisani. Nista, ali ama bas nista ne razumem..ni reci..gadjate se tu nekim antenama, ruterima, cudima.. A ja evo danas kupio lap top i sav vazan hocu da vidim kako funkcionise to oko wirelessa..i naidjem na vase postove i slogiram se..znaci kompletna konfuzija.. Do sada evo koristim Sezamov ADSL..i glupo mi je da i dalje nastavim sa tim a uzeo sam laptop jer opet kablovi, cudesa..mada sam cuo da mi neki ortak spominje neki ruter, antenu..pa kao i da dalje mogu da koristim ADSL a da ga ne prikljucujem na komp..ma ama nista mi nije jasno.. Sta i kako? Ljudi pomagajte!!!!!! Zivim na Dusanovcu!!!!!!
 
Znaci ljudi, citam vase postove i kao da su na turskom pisani. Nista, ali ama bas nista ne razumem..ni reci..gadjate se tu nekim antenama, ruterima, cudima.. A ja evo danas kupio lap top i sav vazan hocu da vidim kako funkcionise to oko wirelessa..i naidjem na vase postove i slogiram se..znaci kompletna konfuzija.. Do sada evo koristim Sezamov ADSL..i glupo mi je da i dalje nastavim sa tim a uzeo sam laptop jer opet kablovi, cudesa..mada sam cuo da mi neki ortak spominje neki ruter, antenu..pa kao i da dalje mogu da koristim ADSL a da ga ne prikljucujem na komp..ma ama nista mi nije jasno.. Sta i kako? Ljudi pomagajte!!!!!! Zivim na Dusanovcu!!!!!!

mu????


mi tebi nismo bili jasni???Vala covece ni ti meni jasan nisi...
Shta je pisac hteo da kaze??
Da je kupio lap top ili da zivi na Dushanovcu???
Ako dobro skontah,ti bi da imash Sezamov ADSL te da isti spojish na Lap top bez zicki??
Uzmi neki router za ADSl koji poseduje i mogucnost za wireless prenos i to ti je to...
 
mu????


mi tebi nismo bili jasni???Vala covece ni ti meni jasan nisi...
Shta je pisac hteo da kaze??
Da je kupio lap top ili da zivi na Dushanovcu???
Ako dobro skontah,ti bi da imash Sezamov ADSL te da isti spojish na Lap top bez zicki??
Uzmi neki router za ADSl koji poseduje i mogucnost za wireless prenos i to ti je to...

Molim te nemoj da se ljutis na mene..mozda sam malo konfuznije napisao prethodni post..nisam bas poznavalac kompjutera, a laptop sam morao da kupim zbog prostora, jer racunar nemam gde da stavim. Hajde mi samo malo pojasni to oko ADSL-a, a bez kablova..kakav je to ruter, sta treba tacno da uradim? Jer sto se wirelessa tice, toliko ste podataka izmenjali ovde da stvarno nist ane razumem. Vi se medjusobno kontate koji se razumete u tehnologiju ali za mene jeste to sve jedno veliko MUUUUUUUU!!!!
 
Ma tanam posla da se ljutim...
Izvini ti ako je moja poruka zvucala tako...
Ovako , Verujem da imash adsl ruter... kupi jedan Access Point (AP) cene im variraju od oko 20 eura pa do nekoliko stotina eura...mozesh da nadjesh i polovan.....nije bitno na tebi je..samo reci prodavcu za shta ti isti treba...
UTP kabl od ADSL -a ,koji do sada je ishao u komp ukljucish u taj AP,ukljucish ga u struju,izvrshish neka podeshavnja (a o tome kada uzmesh AP) , ukljucish lap top i skenirash koje mreze postoje ,trebao bi,tacnije mora da nadje tvoju mrezu ,konektujsh se na istu i to je to.....uzivash...
Ima nekih finesica za podeshavanje,nishta komplikovano , mozesh i sam ali kao shto rekoh, o tom kada kupish AP...
Pozdrav!!!
 
Ma tanam posla da se ljutim...
Izvini ti ako je moja poruka zvucala tako...
Ovako , Verujem da imash adsl ruter... kupi jedan Access Point (AP) cene im variraju od oko 20 eura pa do nekoliko stotina eura...mozesh da nadjesh i polovan.....nije bitno na tebi je..samo reci prodavcu za shta ti isti treba...
UTP kabl od ADSL -a ,koji do sada je ishao u komp ukljucish u taj AP,ukljucish ga u struju,izvrshish neka podeshavnja (a o tome kada uzmesh AP) , ukljucish lap top i skenirash koje mreze postoje ,trebao bi,tacnije mora da nadje tvoju mrezu ,konektujsh se na istu i to je to.....uzivash...
Ima nekih finesica za podeshavanje,nishta komplikovano , mozesh i sam ali kao shto rekoh, o tom kada kupish AP...
Pozdrav!!!

Ne znam da li je to ADSL ruter ali imam onaj kao modem sto ga zovu sa crvenom lampicom..u njega ide telefonski kabl sa jedne strane, a sa druge strane USB kabl u komp..e sad mi reci taj AP gde se on tacno prikljucuje i kako izgleda uopste taj uredjaj? I to kad kazes kada lap top nadje moju mrezu i konektujem se i uzivam..jel sam ja to konektovan na moj ADSL kao i do sada sa desktop racunarom? Samo je to neka bezicna veza ili mi se cini? Normalno se ponasam, placam mesecno?
 
@Pele
Nesto bas i ne razumem sta si naumio, al' aj da ubacim i ja nesto.
Ako si na Dusanovcu, mozes da 'uhvatis' prilicno wireless provajdera.
Ne znam tacno gde si, ali zgradu Beomedicine sigurno vidis, a samo na njoj imas 3 ili 4 provajdera.
Zatim prema Vracaru mozes da uhvatis 2 komada (mislim da su im antene na belim soliterima, ali nisam siguran). Onda prema Vojvode Stepe imas isto tako 2-3APa. I ako si na nekom 'finom' (ima ih nekoliko na Dusanovcu) mestu sa kojeg moze da se vidi Istocna kapija Beograda, na svakoj od tih zgrada imas po nekoliko pristupnih tacaka, na kojima su verovatno svi BG provajderi postavili svoje antene.

I jos nesto, ako planiras da koristis net sa dva racunara, javi mi se na pp da ti kazem nesto, sto ne bih bas da pustam u javnost:)
 
@Pele
Nesto bas i ne razumem sta si naumio, al' aj da ubacim i ja nesto.
Ako si na Dusanovcu, mozes da 'uhvatis' prilicno wireless provajdera.
Ne znam tacno gde si, ali zgradu Beomedicine sigurno vidis, a samo na njoj imas 3 ili 4 provajdera.
Zatim prema Vracaru mozes da uhvatis 2 komada (mislim da su im antene na belim soliterima, ali nisam siguran). Onda prema Vojvode Stepe imas isto tako 2-3APa. I ako si na nekom 'finom' (ima ih nekoliko na Dusanovcu) mestu sa kojeg moze da se vidi Istocna kapija Beograda, na svakoj od tih zgrada imas po nekoliko pristupnih tacaka, na kojima su verovatno svi BG provajderi postavili svoje antene.

I jos nesto, ako planiras da koristis net sa dva racunara, javi mi se na pp da ti kazem nesto, sto ne bih bas da pustam u javnost:)

Verujem da me ne razumes jer sam prilicno konfuzan kada su ove stvari u pitanju..
naravno da bih voleo da imam wireless ali ne kontam najbolje sta i kako treba da uradim da bi to sljakalo!! nacitao sam se ovde da ima tih Ap svuda oko nas, pa i na zgradi Beomedicine koju bas ne vidim, ali je tu, iza drveca!!!! Mada vidim oba solitera u Vojvode Stepe (ona kod crkve), pa pretpostavljam i da na njima ima bar neki taj AP.
Nego, postavio sam pitanjce da li mogu nekako da iskoristim ADSL koji trenutno imam, a da nema zica i tih cuda. Pa mi apciha ovde rece da treba da kupim taj neki Access Point, pa ga prikacim valjda na ovaj modem ADSL-a koji mi je Sezam dao, skeniram mreze, valjda pronadjem svoju i onda i dalje koristim svoj ADSl ali bez kablova, ako sam dobro razumeo!!!!
 
Dobro si razumeo,naravno ako hoces da koristis svoj net,al da ne moras da ubadas kablove (sto se tice ap-a). To sto ti spominju provajdere,retko koji ce ti dati da se okcis sa lapom na njihovu antenu,jer je mreza brza koliko je brz najsporiji korisnik,tj klijent sa najgorim signalom,a ti u lapu sigurno nemas usmerenu antenu.Ako uspes u stanu da navatas neki hotspot,onda slobodno odjavi adsl ;)
 
Zdravo ljudi !

Sta znate o 3G mrezi za internet?

Ja sam kupila preko Telekoma paket 3G karticu i usb neki modemcic, sam se instalira sve radi sve ok, medjutim....

to cudo mi uopste ne otvara msn messenger, niti forum Krstarice ? ?
Zbog cega je to tako, nemam pojma (pisem sa posla sad) neki mi drugari rekose da fali neki registry key ali da to ne radim, jer moze da mi urnise windows.

A kako su pokvareni u Mts, sve se prave ludi kad ih pitas, c c c
 
Dobro si razumeo,naravno ako hoces da koristis svoj net,al da ne moras da ubadas kablove (sto se tice ap-a). To sto ti spominju provajdere,retko koji ce ti dati da se okcis sa lapom na njihovu antenu,jer je mreza brza koliko je brz najsporiji korisnik,tj klijent sa najgorim signalom,a ti u lapu sigurno nemas usmerenu antenu.Ako uspes u stanu da navatas neki hotspot,onda slobodno odjavi adsl ;)

Znaci ovako: kupim taj AP i prikacim ga na ADSL-ov modem i sljakam ADSL bez kablovstina? Mislim, nije mi problem da nastavim da koristim ADSL jer za 1400din sam prezadovoljan i mrezom i brzinom..znaci samo cega zelim da se resim to su KABLOVI!!! E ako to moze sa tim AP onda sam na konju, da ne bih sebi komplikovao zivot sa tim wirelessom! Kazi mi gde da trazim taj AP? Mislim koju mi radnju preporucujes i koji AP tacno?
 
Znaci ovako: kupim taj AP i prikacim ga na ADSL-ov modem i sljakam ADSL bez kablovstina? Mislim, nije mi problem da nastavim da koristim ADSL jer za 1400din sam prezadovoljan i mrezom i brzinom..znaci samo cega zelim da se resim to su KABLOVI!!! E ako to moze sa tim AP onda sam na konju, da ne bih sebi komplikovao zivot sa tim wirelessom! Kazi mi gde da trazim taj AP? Mislim koju mi radnju preporucujes i koji AP tacno?


nisam stigao ranije da ti pishem ali evo ukratko..
Ne , nije problem da nastavish da koristish ADSL , placanje ti ide i dalje kao shto je ishlo i do sada...jedino shto cesh morati da kupish je taj AP...
ma idi u prodavnicu,reci prodavcu shta zelish i to je to..ali nema potrebe da dajesh za AP vishe od 40-50 eura (ako nadjesh i jeftiniji uzmi)...poshto je u pitanju kucna varijanta i nisi koriisnik koji zeli da koristi vishe kompova mozesh da uzmesh neki jednostavni ... (firme D-link,Asus,Planet ) a gde da kupishe...e pa necu ni jednu prodavnicu da reklamiram ..ali u bilo kojoj vecoj prodavnici imash tu mreznu opremu. Kao shto rekoh ranije mozesh da uzmesh i neki polovan.
On, AP ima na sebi jednu dipol antenicu koja ce da emituje u radijusu od 360 stepeni tako da bi trebalo da ti ceo stan bude pokriven....jedino shto cesh morati da stavish enkripciju da ti neko drugi ne upada u mrezu i da ne koristi tvoj net...
to shto ti neko spomine hotspot...to su ti pristune tacke obicno nekih kafica koji pruzaju bespatan net svojim posetiocima...ali domet tih stanica je obicno jako mali.....tako da zadrzi se ti na svom ADSL-u...
A wireless provajderi , shto je i to neko spomenuo za njih ti treba i antena i verovatno par metara UTP kabla , tako da ti je to skuplja investicija,takodje kod wireless provajdera nije bila ona opcija "za iste pare duplo brze" tako da za tih 1400 din.shto dajesh za ADSL na wireless-u bi imao otprilike 256/64 protok...shto je opet glupo...onda , opet cesh imati kablove po kuci jer od AP pa do tvog lap top-a opet ide kabl....a to ne zelish shto si rekao...
Sada izvini ako je moj odgovor konfuzan jer sam u poprilicnoj zurbi...
Cujemo se...
 
nisam stigao ranije da ti pishem ali evo ukratko..
Ne , nije problem da nastavish da koristish ADSL , placanje ti ide i dalje kao shto je ishlo i do sada...jedino shto cesh morati da kupish je taj AP...
ma idi u prodavnicu,reci prodavcu shta zelish i to je to..ali nema potrebe da dajesh za AP vishe od 40-50 eura (ako nadjesh i jeftiniji uzmi)...poshto je u pitanju kucna varijanta i nisi koriisnik koji zeli da koristi vishe kompova mozesh da uzmesh neki jednostavni ... (firme D-link,Asus,Planet ) a gde da kupishe...e pa necu ni jednu prodavnicu da reklamiram ..ali u bilo kojoj vecoj prodavnici imash tu mreznu opremu. Kao shto rekoh ranije mozesh da uzmesh i neki polovan.
On, AP ima na sebi jednu dipol antenicu koja ce da emituje u radijusu od 360 stepeni tako da bi trebalo da ti ceo stan bude pokriven....jedino shto cesh morati da stavish enkripciju da ti neko drugi ne upada u mrezu i da ne koristi tvoj net...
to shto ti neko spomine hotspot...to su ti pristune tacke obicno nekih kafica koji pruzaju bespatan net svojim posetiocima...ali domet tih stanica je obicno jako mali.....tako da zadrzi se ti na svom ADSL-u...
A wireless provajderi , shto je i to neko spomenuo za njih ti treba i antena i verovatno par metara UTP kabla , tako da ti je to skuplja investicija,takodje kod wireless provajdera nije bila ona opcija "za iste pare duplo brze" tako da za tih 1400 din.shto dajesh za ADSL na wireless-u bi imao otprilike 256/64 protok...shto je opet glupo...onda , opet cesh imati kablove po kuci jer od AP pa do tvog lap top-a opet ide kabl....a to ne zelish shto si rekao...
Sada izvini ako je moj odgovor konfuzan jer sam u poprilicnoj zurbi...
Cujemo se...

Ma kakvi konfuzno..skidam ti kapu kako si mi objasnio..sta da radim kada moras kao debilu da mi pises..ma nije zvaka za seljaka..ali sta da radim, ne bih uzimao lap top ali imao sam dilemu - ili sto za desktop kompjuter ili krevetac za dete!! naravno da je prevagnuo krevetac, a net mi bas treba tako da sam se resio za lap top. Ok, onda cu ovih dana kupiti taj AP pa ces me ti, ako ti nije problem, ovim putem ili preko pp navesti sta i kako dalje, i da mi objasnis tu enkripciju da neko ne bi radio preko mojih ledja..hvala ti u svakom slucaju..i samo da se resim kablova jer je gajba mala, a zelje prevelike..
 
Neshto sda razmishljam...
Koji Modem ili ruter imash???
napishi model i tip...
Jer problem moze da bude ako imash obican modem koji ide preko USB porta ( a drugarici sam nedavno namestao neki takav od Sezampro ) tada sve ovo nashe pada u vodu pa morash da uzmesh jedan drugaciji tip AP-a ..ali ni on nije skup....
U svakom slucaju..izbor ti je dobar - bolje krevetac nego sto za komp......
 
Poslednja izmena:
Neshto sda razmishljam...
Koji Modem ili ruter imash???
napishi model i tip...
Jer problem moze da bude ako imash obican modem koji ide preko USB porta ( a drugarici sam nedavno namestao neki takav od Sezampro ) tada sve ovo nashe pada u vodu pa morash da uzmesh jedan drugaciji tip AP-a ..ali ni on nije skup....
U svakom slucaju..izbor ti je dobar - bolje krevetac nego sto za komp......

Hahaha e bas taj modem imam..kabl od telefona sa jedne strane, a sa druge strane USB-om u komp..pa valjda samo takav i imaju u Sezampro-u..sta onda u tom slucaju ide?
 
Izvini , nisam detaljno procitao post u kojem si to vec naveo...
Ovako imash dve solucije..
Prva je da zovesh sezampro i da pitash jel oni imaju router koji omogucava adsl konekciju i prenos iste preko wireless-a (najprostije receno)....trebali bi da imaju....
druga je da sam sebi isti kupish...
Moj savet ti je da kupish , jer ukoliko budesh ikada menjao provajdera , necesh morati da vracash opremu...ali ti vidi shta je jeftinije i shta ti se vishe isplati.
Cene variraju ali trebalo bi da moze da se nadje neki za 50ak eura...
Shto se tice modela istih ...hm..svako ima svoje ukuse a i ja nisam bash koristio preterano iste tako da nemam neki za preporuku ali neka su firme D-link,TP-link...
zahtevan korisnik nisi,necesh da pravish mrezu te ti treba neki shto jednostavniji.
tako da obidji vece prodavnice , objasni shta zelish i vidi ponudu ...
Modem koji sada imash ne mozesh upotrebiti za ono shto planirash jer je USB prikljucak,tako da je beskoristan...
Ako bi uzeo router o kojem sada pricam , njega bi ukljucio umesto dosadashnjeg modema i to je to...naravno imaju mala podeshavanja ali otom - potom...
Toliko od mene za sada...
Pozdrav!!!
 
Zdravo ljudi !

Sta znate o 3G mrezi za internet?

Ja sam kupila preko Telekoma paket 3G karticu i usb neki modemcic, sam se instalira sve radi sve ok, medjutim....

to cudo mi uopste ne otvara msn messenger, niti forum Krstarice ? ?
Zbog cega je to tako, nemam pojma (pisem sa posla sad) neki mi drugari rekose da fali neki registry key ali da to ne radim, jer moze da mi urnise windows.

A kako su pokvareni u Mts, sve se prave ludi kad ih pitas, c c c

Teoriski znam neshto, ali prakticno...,.bash sada pokushavam da se edukujem...samo gledajuci cene,devojko jel se tebi to isplati???shto nisi uzela wireless koji si ranije htela????

Kada pozovesh call centar,shta ti oni kazu???
Jel ti ostali sajtovi rade ok??
 
Teoriski znam neshto, ali prakticno...,.bash sada pokushavam da se edukujem...samo gledajuci cene,devojko jel se tebi to isplati???shto nisi uzela wireless koji si ranije htela????

Kada pozovesh call centar,shta ti oni kazu???
Jel ti ostali sajtovi rade ok??

Ah sto mu gromova i stotinu morskih cudovista !
svi lazu moji prijatelji dragi...postena zena ne sme nikom da veruje danas. Pravi su maheri ovi iz Telekoma, a lepo sam ih pitala da li su svi sajtovi slobodni , da nema nekih zabrana i onako uz smesak "kako ti je glupo pitanje" lepo mi kazu da ne postoje nikakva ogranicenja !

Wireless ljudi je isto toliko skup a izlazak na krov je prosto nemoguc na mojoj zgradi jer su na krovu stanovi i prozori su mali, stvarno ne znam kako bi neko uopste izasao gore.

4 korisnika je bilo potrebno da se prikacimo na kablovsku za 20 eura, a prijavilo se 2 !

Ljudi su cudni, nece da plate 150 dinara projekat za prikljucak na ptt, tako da ko zna kad cemo dobiti telefon. Znaci ADSL cao djaci!

I kad se 3G pojavio kao opcija, delovalo je sasvim ok. Pa zar ne ?

E da, svi sajtovi rade (svih 5 koje koristim, hehe) Ali meni je tragedija sto mi ne radi forum i mesindzer. Ostale sajtove mnogo manje koristim. Slepci kazu da sto se njih tice ako mogu da uspostavim vezu modem je ispravan.Pih! Ja sam insistirala da probamo tu pred njima ali me slagase kako navodno ne mogu da ukljucuju to u svoju mrezu zbog neke zabrane (cuj, njihov proizvod !)i da donesem ja svoj laptop pa da mi pogledaju. Ja im kazem donecu im PC posto sam za to i kupila modem.

I tako, agonija se nastavlja... Mozda mi je to losa karma?
Ako znas broj nekog odgovornog za 3G internet u Telekomu, rado bih ga pozvala :mrgreen:
 
Izvini , nisam detaljno procitao post u kojem si to vec naveo...
Ovako imash dve solucije..
Prva je da zovesh sezampro i da pitash jel oni imaju router koji omogucava adsl konekciju i prenos iste preko wireless-a (najprostije receno)....trebali bi da imaju....
druga je da sam sebi isti kupish...
Moj savet ti je da kupish , jer ukoliko budesh ikada menjao provajdera , necesh morati da vracash opremu...ali ti vidi shta je jeftinije i shta ti se vishe isplati.
Cene variraju ali trebalo bi da moze da se nadje neki za 50ak eura...
Shto se tice modela istih ...hm..svako ima svoje ukuse a i ja nisam bash koristio preterano iste tako da nemam neki za preporuku ali neka su firme D-link,TP-link...
zahtevan korisnik nisi,necesh da pravish mrezu te ti treba neki shto jednostavniji.
tako da obidji vece prodavnice , objasni shta zelish i vidi ponudu ...
Modem koji sada imash ne mozesh upotrebiti za ono shto planirash jer je USB prikljucak,tako da je beskoristan...
Ako bi uzeo router o kojem sada pricam , njega bi ukljucio umesto dosadashnjeg modema i to je to...naravno imaju mala podeshavanja ali otom - potom...
Toliko od mene za sada...
Pozdrav!!!

Hm..ok..evo sada sam bas na sajtu ITsvet i imaju svakakve routere tako da verovatno pojma nemam za koji bih se odlucio ali aj probacu..pa da, i svi se krecu tako, oko 50 evra..a kada uzmem taj router jer njega utaknem nekako u ovaj Sezamov modem ili kako?
 
Molim Vas, ako ima neko da mi pomogne.

Imam lap top Fujitsu Siemens Amilo pro, wireless Atheron ar5005g.
Spoji me na internet i pokazuje da je veza odlicna, ali to je sve. Internet nece da radi.
Da li neko zna sta bi bio problem i kako ga rijesiti.
Jos da napomenem XP SP3 (Ruski).

Unaprijed zahvalan
 

Back
Top