Wireless - Opsta diskusija.

Aha, znam. Zvala sam ih :) Ali isto i oni hoce da pokusaju neku mrezu da naprave u zgradi. Nisu bas u fazonu, -O super, doci cemo da vam izmerino signal! Vec kao vi kad vidite sa komsijama, javite nam pa ako obezbedite izlazak na krov i saglasnost komsija napravicemo vam mrezu, potrebno je 4 korisnika minimum, placate flat mesecno 1000 dinara za 250 protok.
- A jel imate opciju kupovine megabajta umesto flat?
- Nema.
 
Meni se cini da na Konjarniku imas BGWireless,pa probaj sa njima.Nece te odrati za opremu,cak ces sta vise morati i sama da je kupujes,a mislim da im je godisnja clanarina 1000 dinara,sa tim dobijas proxy za surf i ostalo i koriscenje BGW,NSW i Titel mreze,a ako oces i direkt internet,ondak se moras dogovoriti sa tim ko drzi tvoj nod,kako oni dele cenu neta i ostalo.
Naravno neko od njih ce ti pomoci da izvuces opremu na krov i zapamti da oni nisu provajder,nego nesto mnogo vise od toga ;)
 
Kada se nalazim na lokaciji Karaburme (blizu Beograd puta), laptop mi detektuje "Security-enabled network" i pokazuje jačinu signala između 16 i 48 odsto. Mreža se zove "kiton". međutim, i dalje ne mogu da se konektujem na Internet. Šta vi radite kada vaš računar detektuje neku mrežu određene jačine, da li treba neka šifra, kako saznati o kakvoj se mreži radi, da li je u pitanju access point ili deo neke lokalne wireless mreže u okviru zgrade ili blokova zgrada? Da li o prirodi te mreže govori nešto više činjenica da sam ovaj signal detektovao samo pomoću bežične mrežne kartice u laptopu, dakle bez dodatne antene i ostale opreme?
 
@Regenerique:Moraces da im se javis na onaj kontakt email na pocetnoj strani,iako bi ti pre preporucio da im se javis preko foruma,ili tamo da probas da nadjes neki kontakt za taaj nod koji ti je blizu.Imas na forumu njihovom podelu po krajevima grada,pa se pronadji tamo negde i kuckaj :)
 
Ostavila sam im poruku, samo nisam jos proverila. valjda cu pronaci link :)
medjutim, mislim da oni to koriste za igranje i tako...Meni treba za surf, neki realni provajder.
A tebi hvala, javljam se jos.
ustvari za 10 dana,neka se krcka jos, idem sad na odmor :) :)

Veruj da provajder stvarno nisu,al se mozes sigurno dogovoriti za neki net preko njih, koji ce ti biti sigurno dovoljan za te stvari koje radis.A kad otkrijes cari neprofitnih mreza, druzenja, okupljanja i duh u stvari koji se tu stvara... Priceless :D

Uzivaj na odmoru :D
 
Poslednja izmena:
Ovako, pošto sam potpuni laik što se tiče opreme, zanima me šta bi mi sve od opreme bilo potrebno za ovu vrstu konekcije- pristupna tačka se nalazi (već godinama) stotinak metara niz ulicu, a druga, vazdušnom linijom, 500 m obe su otprilike sa direktnim pogledom...
 
Ljudi imal neko da se dobro razume u wireless,neznam sta vise da radim signal mi je svakog meseca nizi i nizi bio je 33% a evo sad posle uplate pao na 26% kad god ih nazovem kazu vidi da li se nije pomerila antena te kabl da li je ok, mozda je komp. pun virusa,sto se tice antene nju ni uragan nemoze pomjerit ni mm kabal je ok e sad ja pitam jel mogu oni smanjit signal (sta time dobijaju) cini mi se da je nakon svake uplate tj. prvog u mjesecu signal sve losiji, a da oni dodju da pogledaju hoce ali nije jeftina usluga....
 
Bash si 100 % da ti antena nije se mrdnula???
Pogledaj kabl da nije oshtecen ,nabubreo...da voda nije ushla...
A da oni mogu da slabe signal,pa mogu ali ako to rade bash je ped***ki...
Poshto uredjaji rade u UVF opsegu potrebno im da da izmedju prijemnika i predajnika postoje shto idealniji uslovi , shto se tebe tice,bitno je da nemash neku prepreku izmedju prijemne i predajne antene.Hocu da kazem da pogledash da slucajno "nenice"neka zgrade,ili da ima neki drugi objekat ili predmet...
Virus ti nije u pitanju , jer AP koji imash meri njihov predajni signal koji dolazi na tvoj prijem,tacnije na tvoju antenu...
Pozdrav!!!
 
Poslednja izmena:
Ljudi imal neko da se dobro razume u wireless,neznam sta vise da radim signal mi je svakog meseca nizi i nizi bio je 33% a evo sad posle uplate pao na 26% kad god ih nazovem kazu vidi da li se nije pomerila antena te kabl da li je ok, mozda je komp. pun virusa,sto se tice antene nju ni uragan nemoze pomjerit ni mm kabal je ok e sad ja pitam jel mogu oni smanjit signal (sta time dobijaju) cini mi se da je nakon svake uplate tj. prvog u mjesecu signal sve losiji, a da oni dodju da pogledaju hoce ali nije jeftina usluga....

I ja sam pre jedno godinu dana imao isti problem kao i ti ,i bas kao i ti sam ih zvao i dobijao isti odgovor,dok jedan dan nije dosao jedan caletov prijatelj ,pregledao i rekao da je usla voda u kabal,i sutradan ja odem kupim kabal,skinem stari,stavim taj novi i gle cuda ,radilo normalno,jos mi signal bio bolji (pre 33%,posle 37%,a ponekad i 42%).Mozda je isto i kod tebe,a mozda i nije,najbolje nadji nekog da ti to vidi,ili nek ti provider posalje nekog svog,mada to ce da kosta :S
 
Ma nije meni sto ce da kosta al da znam da mi oni ne smanjuju signal da nije do njih zato i pitam i kao sto rekoh antena se nije pomerila sigurno znam, prepreke nemam nikakve (ni vrabac ne leti izmedju prijemne i predajne antene) e zamenit cu jos i taj kabal pa cu da vidim sta dalje,pozz
 
Ovako, pošto sam potpuni laik što se tiče opreme, zanima me šta bi mi sve od opreme bilo potrebno za ovu vrstu konekcije- pristupna tačka se nalazi (već godinama) stotinak metara niz ulicu, a druga, vazdušnom linijom, 500 m obe su otprilike sa direktnim pogledom...
Ljudi, vi me malo iskuliraste... No, nema veze, samo, jel zna neko nešto o pokrivenosti Rakovice, konkretno Kanarevog Brda... Nešto mi se čini da ovde ima čak nekoliko predajnika BG Wireless-a... Članarina beše 1000?
 
Ma nije meni sto ce da kosta al da znam da mi oni ne smanjuju signal da nije do njih zato i pitam i kao sto rekoh antena se nije pomerila sigurno znam, prepreke nemam nikakve (ni vrabac ne leti izmedju prijemne i predajne antene) e zamenit cu jos i taj kabal pa cu da vidim sta dalje,pozz

ne dobijaju oni nista time sto ti smanje signal, samo dobiju jos jednog gnjavatora da ih trza zbog signala:lol:;)
nazovi ih i reci da to poprave kako znaju
 

Back
Top