Wireless - Opsta diskusija.

Imam problem sa podešavanjem wireless mreže. Uzeo sam TP-LINK wireless rooter kod sezampro-a i lepo sam ga povezao sa desktop računarom i to preko lan mreže, ali ne mogu nikako da ga putem wireless-a povežem sa laptopom. Najverovatnije je problem u laptopu, jer se i on sam čudno ponaša.

Naime, u stanju je da detektuje mreže, ali ne i da se poveže na bilo koju. A i to detektovanje mreža funkcioniše samo par sekundi nakon startovanja (enable) bežične kartice. Ako refreshujem listu dostupnih mreža, momentalno sve nestaju i više ih ne mogu pronaći sve dok ne re-enable-ujem ponovo mrežu i opet se isto ponavlja. U listi dostupnih mreža vidim i ovu koju emituje pomenuti wireless ruter i signal je jak, ali kada probam da se povežem, ili će povezivanje da traje jako dugo i bez uspeha ili će odmah da me izbaci.

Inače, pratio sam uputstva provajdera za podešavanje rutera i bežične mreže, a i koristim ovlašćene drajvere za bežičnu karticu (Laptop je FSC Amilo serija i koristim odgovarajuće pakete drajvera sa njihovog sajta, tako da bi to trebalo da je uredu).

Dakle, neka pomoć?
 
Ako on me moze da se konektuje na bilo koju mrezu, onda je to problem do laptopa. Probaj da reinstaliras drajvere za wireless. Pogledaj u podesavanjima za wireless karticu imaju oni standardi (802.11b, d, g,...), pa vidi da li ti oni prave problem. A za svaki slucaj, da znas da si sve podesio na tvom ruteru kako treba, pozajmi od nekog laptop ili neki telefon sa wifi i pokusaj da se konektujes.




Edit: Ja dok sam pisao poruku, nisam video da si odgovorio, a kako si resio problem?
 
Ako ti je aktivirana lan kartica, iskljuci je, ukljuci wireless karticu i skeniraj da nadjes svoju mrezu. To je cela filozofija. E sad, ako ne bude htelo da dradi, proveri podesavanja u network connection i eventualno drajvere. Najbolje bi bilo da kada pokusas da se povezes na net i prijavi neku gresku ti postavis screen shot te greske, pa na osnovu toga ti pomognemo.
 
Ako ti je aktivirana lan kartica, iskljuci je, ukljuci wireless karticu i skeniraj da nadjes svoju mrezu. To je cela filozofija. E sad, ako ne bude htelo da dradi, proveri podesavanja u network connection i eventualno drajvere. Najbolje bi bilo da kada pokusas da se povezes na net i prijavi neku gresku ti postavis screen shot te greske, pa na osnovu toga ti pomognemo.
dlink je prikopcan i radi pronadje par tacki,ali nemam blage veze sta dalje da radim u stvari gde da unesem korisnicko ime i pass,na xp sam skontao nekako ali na 7 nemogu nikako pa ako znas pomagaj jer sam odlepio.
 
dlink je prikopcan i radi pronadje par tacki,ali nemam blage veze sta dalje da radim u stvari gde da unesem korisnicko ime i pass,na xp sam skontao nekako ali na 7 nemogu nikako pa ako znas pomagaj jer sam odlepio.

Pa ako ti je mreza zasticena sifrom pri povezivanju ce ti traziti samo sifru, ako nije, onda ti nista nece traziti. Skeniraj sa wireless karticom, nadji svoju mrezu, ako te pita za sifru ukucaj je (ali onu za mrezu, ne onu koju si dobio od provajdera), a ako nema sifre ti bi trebalo da se spojis.
 
Pa ako ti je mreza zasticena sifrom pri povezivanju ce ti traziti samo sifru, ako nije, onda ti nista nece traziti. Skeniraj sa wireless karticom, nadji svoju mrezu, ako te pita za sifru ukucaj je (ali onu za mrezu, ne onu koju si dobio od provajdera), a ako nema sifre ti bi trebalo da se spojis.
ma mreza nije zasticena,nego nemogu da nadjem onaj deo de konfigurisem korisnicko ime i pass koji sam dobio od provajdera:worth:na xp sam radio to ali na 7 me vec glava zabolela:dash:pomagaj ako Boga znas,ili da se ja ipak vratim na xp:think:
 
Ukucao bih ime svog provajdera, model rutera i windows 7 u neki od pretrazivaca,ali u svakom slucaju, ako je ruter u pitanju ti nemas nikakvih podesavanja. Ruter pamti ta podesavanja sve dok mu ne odradis fabricki reset. Seti se kako si nazvao svoju mrezu, skeniraj i okaci se. Da nemas ti mozda modem? Ili mozda pppoe?
 
Poslednja izmena:
Koje su razlike između Madnet WDSL -5 i WiMax 1024/ 128 paketa ?
Razlika je sto je Verat WIMAX isto sto i Telekom sigurna veza a MAdnet cisto bezicni provajder,
Brzine iste jevtiniji Madnet
Wireless je nesigurna veza Brzina prenosa nije zagarantovana.
Svuda ugovor oprema dzabe minimum 1 godina pretplata
Moj savet:Postoje i bolji provajderi proverite u Vasem gradu sve sta se nudi.
U vasem slucaju Uzmite verat jer vam daje ruter i za bezicno povezivanje i wireles ako zelite da delite sa nekim.
Sigurnija je lan povezivanje od Wirelessa ako zelite vise od klasicnog neta.
Probajte Beotelnet ili Telekom svi su isti ili slicni sve se vrti oko iste cifre mislim da je Beotelnet trenutno najbolji 1 mesec gratis a jedan se placa


PRACENJA TV ONLINE NA WIRELESSU

1. DA,mozes pratiti tv na wirelessu
2.DA javljjaju se smetnje od svega i svacega od mikrotalasnih do kompijutera na 2,4 ghz i ko ima lose antene takodje dolazi do zagusenja wireless saobracaja te kisa,grmljavina velike vrucine kako gde,a protok varira provajder ne garantuje a tv trazi dobar protok -stalni,Neces se nagledati programa online na wirelessu,osim ako nije od tebe do 50 m vazdusna linija-preko puta tvog objekta mada i tada rizikujes

SAVET:
AKO HOCES TV DA GLEDAS ZAJEBI WIRELLES
 
Poslednja izmena:
KBCnet su najbolji, njihov sam korisnik vec dve godine i mnogo sam zadovoljan sa njihovom uslugom i kvakitetom.
Cesto i ne koristim njihov ruter.
Dovoljno je da imas nalog kod njih i da nakacis direktno lap-top ili mobilni koji ima WI-FI.


KBCnet sam koristio i onda su u jednom momentu skinuli predajnik sa zgrade sa koje sam dobijao signal...bez objasnjenja i najave. Zvao sam ih jedno 80 puta da vidim sta i zasto...i na kraju dobio odgovor da vise necu imati njihov signal i da ce poslati ljude da provere imam li jos neku mogucnost prijema signala. Dosli su nakon mesec dana, nista od signala....
Eto...KBCnet nije najbolji. Nije cak ni dobar. :bye:
 
Kako da trazim od telefoma ruter sa wireless opcijom, imam ovaj ruter jos od pre godinu dana ali koliko znam nema antenu za wireless :lol: Elem, jel to mogu da zatrazim ili moram da kupim :think:

Probaj da ih pitas ako ne uspe pronadji nekog prijatelja koji ima pa se menjajte ako mu ne treba wi-fi .Ne zahteva neku posebnu instalaciju samo ga zakacis i pristupis ruteru 192.168.1.1.
user i pasvord zatrazi od vlasnika rutera ili samog telekoma
Oni to ne mogu proveriti a i da mogu nece ti nista ako sam postavis wi fi ruter.
Ako ti ne daju drugi ruter moraces ga kupiti.
 

Back
Top