Wireless - Opsta diskusija.

Imam AP AirLive WL-5460Ap v2
Na LAN1 je desktop na LAN2(WAN) je internet, getway+AP mod
Wireless je podesen na WPA, i MAC zakljucavanje, INTERNET radi.
Laptop(W) i desktop(LAN) rade ali file trensfer je oko 2Mbs.
Mrezna na laptopu prijavljuje 54Mb konekciju signal 49db, sve ok
ali od brzine nista. Cak sam dostimavao i AP i mreznu, kolicinu paketa, MTU....
Ali brzina izostaje, doduse povecao sam sa cca 1,5Mbs na 2

Prije mi je internet bio na wireless(wisp mod), a racunari na LAN i lokalna isla kao metak.

Medjutim sada je nesto poslo po zlu, ili je to onaj fazon sa marketinskim brzinama
imas 54Mb ali na papiru a stvarnih 2

Ako neko ima ideju, slusam
 
Zastitu po MAC adresi je najlakse zaobici, onda sledi WEP (wired equivalent privacy), koji se na najgluplji nacin (brute force) moza zaobici za pola dana ili malo jace (ukoliko ima nekog normalnog protoka kroz mrezu). Ostale zastite se vec malo teze zaobilaze i treba biti malo pametniji za njih.
 
Najlakše? Aj pojasni ako može na pp?

Hvala!

Dacu ti par hintova, pa se zanimaj ako imas vremena i volje.
Potrebno je karticu (ili AP/ruter) prebaciti u monitor mod (samo da osluskuje saobracaj u mrezi). Onda ces vrlo brzo pohvatati MAC adrese koje imaju privilegiju pristupa mrezi, i posle samo treba da modifikujes svoju MAC adresu (MAC adresu ne mozes nikad fizicki promeniti, ali mozes lazirati). Posle toga, kad pristupis mrezi (i recimo da imas srece da pristupis ruteru ili APu sa userom i passom admin, admin), mozes dodeliti i tvoju MAC adresu na listi privilegovanih.
Ukoliko koristis windows obrati paznju na sledece programe:

Technitium Mac Address Changer
SMAC

A u linuxu uz pomoc ifconfig komande se prvo gasi kartica, pa dodeljuje MAC adresa, pa se kartica opet podigne

Nesto ovako:
config wlan0 down
ifconfig wlan0 hw ether xx:xx:xx... (tu kcas MAC adresu)
ifconfig wlan0 up.
 
iskustvo iz prve ruke: ako idete u kbc ponesite svoj laptop .. malo malo pa mogu se uhvate mreze wifi, uz malo znanja oko wardriveinga, simulacije mac i slichno mozete imate free wifi u sobi i na hodniku :)
inache tjete da prsnete od smora...
 
Ljudi, mojoj sestri i meni je potrebna pomoć oko podešavanja integrisanog Wireless rutera (HP laptopovi). Do pre 3 nedelje, hvatali smo neku mrežu, koliko sam ukapirao, to je Telekom držao nešto otvoreno (HG520s). Ta mreža je i dalje dostupna i otvorena, ali jednostavno, koliko god da je jak signal, ne možemo da se povežemo. Neki mi kažu da tu ima neki fazon, sa podešavanjem rutera, a onog ko zna tačno šta molim da se javi na PP. Hvala unapred!
 
Kuliraža isuviše kasnim sa odgovorom :) ali ok.

Kako u windowsu namestiti wireless karticu u monitor mod? Jel to ide preko ova dva programa ili ?

I još nešto - preskeniram karticom mreže i izbaci mi neke koje nisu pod enkripcijom, piše open wireless network a ne mogu da se konektujem - jel to samo do tih podešavanja mac adrese (tj. filtriranja) ili ima tu još nešto?
 
Ljudi, mojoj sestri i meni je potrebna pomoć oko podešavanja integrisanog Wireless rutera (HP laptopovi). Do pre 3 nedelje, hvatali smo neku mrežu, koliko sam ukapirao, to je Telekom držao nešto otvoreno (HG520s). Ta mreža je i dalje dostupna i otvorena, ali jednostavno, koliko god da je jak signal, ne možemo da se povežemo. Neki mi kažu da tu ima neki fazon, sa podešavanjem rutera, a onog ko zna tačno šta molim da se javi na PP. Hvala unapred!

hg520s je default (fabrichka) SSID oznaka za wireless komponentu na HG 520S adsl ruteru koji izmedju ostalih i telekom deli korisnicima, po defaultu je otvoren za sve konekcije, verovatno su ubacili mac-filter najobichniji i sprechili vas da im kradete internet :)
 
Imam Acer aspire 3610 ali ja nisam prvi vlasnik...kada sam ga kupio od prethodnog vlasnika wireless nije radio. Na prednjoj strani postoje dva dugmeta - za bluetooth i wireless, ali ni jedno ne funkcionise. Ranije, pritiskom na nekom od tih tastera na ekranu se prikazivalo No device, otkako sam promenio operativni sistem vise ni to ne pise vec jednostavno kao da wifi i bluetooth ne postoje, nema ih ni u Device manager-u... Trazio sam drivere na netu i instalirao ih ali dzaba...

Sta bre da radim??? Imam laptop k'o da imam desktop, stalno vezan za net.
 

Back
Top