Patuljasti zec (kunic)

Postoji ovnoliki patuljasti kunic-opisan je u YU standardu za kunice. Kod nas ga nema, bilo ih je u Novom Sadu(davno), ali postoji ideja o njihovom ponovnom uvozu.Sta god Vas jos interesuje na ovu temu javite!!!
 
ja ga imam. Kupila sam ga u obicnoj prodavnici zivotinja...Ne znam gde ga u SCG mozes kupiti, ali pitaj po tim Zoo prodavnicama, oni ce ti sigurno reci...

Nije tacno da porastu ne znam koliko. Bitna je samo pravilna ishrana i onda ne bi trebali da teze vise od 3kg. Ali da vole kablove je tacno.Dakle, tu uvek moras paziti...Ukoliko imas strpljenja i volje, lako ga mozes nauciti sta/gde/kako. Moj zecov tacno zna gde mu je "wc", kada je vreme za "spavanje", ne skace po namestaju, ne ulazi u kuhinju, ne glodje komade namestaja...Ali jos uvek ima strast prema kablovima i zidovima O_o..
Elem, ukoliko ga nabavis, znaj da mu sleduju redovne vakcinacije, rezanje noktiju i kontrole zuba...Pozdrav!
 
Ceka:
Ja sam odgajivac kunica . Ako treba nekom neke informacije ili kunic javite se . :lol:
nadam se da si jos uvek raspolozen da dajes savete ljubiteljima kunica jer je ova tema relativno davno postavljena.
naime,moj problem je sledeci(uzgred problem je malo "gadan")-imam patuljastog kunica,star je godinu i po dana.od pre jedno tri meseca poceo je da ima problem sa stolicom.prosto receno-ne prave mu se one granulice nego jedno veliko g.... koje on ne moze da izbaci do kraja.onda ja njega moram da potopim u mlaku vodu(tj.njegov zadnji trap) da bi to omeksalo i da mu to polako rucno izvadim.to mu se desilo 3 puta za nekih 3-4 meseca.u to vreme mu nisam pravila izmene u ishrani pa hrana to nije mogla da prouzrukuje.inace mu kupujem neku uvoznu hranu za zeceve za koju kazu da je najbolja-sadrzi svasta-neke zelene,narandzaste,braon i sl granule,lesnike,banane,rogac,travkice i svasta nesto.takodje mu dajem i "obicnu" hranu za zeceve-onu koja sadrzi kukuruz,psenicu i sl zrnevlje i dajem mu po malo sargarepe.kupujem mu i onu presovanu travu za zeceve i sl..ovo sam ti navela da bi skrenula paznju da ne jede uvek isto i monotono.ne hranim ga previse.i nije na piljevini ili novinama vec u kavezu sa supljim dnom tako da sve propada dole i uvek mu je cisto i suvo.kavez mu je bas veliki.redovno ga pustam iz kaveza da se istrci po kuci.uvek dobija svezu vodu,a u zadnje vreme mu umesto vode kuvam kamilicu bas zbog tog problema(i to obozava).eto to su uslovi u kojima on zivi i ja stvarno nemam pojima sta bi moglo da uzrokuje taj problem.veterinar sleze ramenima,ja se mucim,i zec se muci i ...izvini ako sam bila preopsirna ali sam zelela da steknes neku opstu sliku.nadam se da nam mozes pomoci.
 
Jao,jaoo....izvinjavam se,...ma to sam pomislila jer su mi neki drugari nashli patku sa pachicima na izlazu iz kneza i 2 pekinezera pa su patke odneli u zoo,a kuce na veterinarski,..

Kako sam blesava,...izvinjavam se:D
 

Prilozi

  • ovnolikiyec.jpg
    ovnolikiyec.jpg
    3,7 KB · Pregleda: 59

Back
Top