ZA DOKTORKU

  • Začetnik teme Telefoncica
  • Datum pokretanja
T

Telefoncica

Gost
Imam 22 godine,pusac sam vec 3 godine.U poslednje vreme mi se desava da osecam bol u predelu levog plucnog krila,isla sam kod dr. i on mi je dao antibiotike.Popila sam odredjenu dozu,i to je proslo.Ali se posle izvesnog vremena,bol(ziganje) vratio,opet sam pila antibiotike (na svoju ruku) i opet je proslo.To se desava cesto,bude i prodje.Pomozite mi,molim vas,sta to moze biti,i da li je nesto ozbiljno.Pre godinu dana sam snimala pluca,i bilo je sve uredu.Unapred zahvalna!
 
Pogresno je sto ste uzimali antibiotike na svoju ruku,kada ste ih dobili od lekara mozda ste imali nalaz na plucima koji je zahtevao antibiotsko tretiranje ali to naravno ne znaci da sa svakim ziganjem treba da uzimate antibiotike.
Pogotovo sto ziganje moze biti i uzrokovano i interkostalnim mialgijama(grcevima medjurebarnih misica),anemijom...a to se ne leci antibioticima.Nego kad opet osetite to ziganje otidjite kod lekara da vas pregleda,ako nema nalaza na plucima proverite krvnu sliku,ako je to u redu probajte da se opustite.
I ostavite cigarete!!!
 

Back
Top