EMULE problem

kitabanana

Početnik
Poruka
1
skinuo sam neki p2p EMULE program ako neko zna...
sve sam podesio, otvorio portove pustio kroz firewal i zakacio se na neki server.
onda sam otishao na search i ukucao neshto. kliknuo download i otishao na transfers.
tamo je progres bar=svetlo plav speed=0 status=waiting :confused::confused:
moze neko da pomogne?!
 
Nema tu sta da se pomogne...
Jednostavno kod P2P programa moras da imas strpljenja da cekas download, jer datoteke koje si trazio u razmjeni nisu trenutno dostupne, a kad budu download ce da krene..
Ako nemas strpljenja za P2P ona ih nemoj ni koristiti..
 
Ako ti je p bar plav dobro je, znači da ima puno primjeraka fajla kojeg skidaš na mreži, točna brojčana vrijednost ti piše odmah desno od p bara pod "sources".

Sad si još novajlija pa te emule i tretira kao takvog, lol... Ako želiš da ti se fajlovi skidaju brže, stavi više vlastitih fajlova u share folder!

Emule nagrađuje proporcionalno koliko više korisnika i koliko duže uploada fajlove od tebe - tako da što ga duže koristiš (jer stalno netko nešto uploada) i što više fajlova stavljaš na raspolaganje drugima to ti se više isplati, jer ćeš češće doći na red za download fajlova koji te zanimaju...

Tako jedni druge uzdižemo i poboljšavamo si kvalitet življenja, barem na ed2k i kademilla mrežama, lol! :)

Meni se jako sviđa ovakav pristup, jer je u biti pošten i odlično zamišljen, nema kao u torrentima da netko skine što ga zanima i bez kazne odmah prekine daljnji upload, nabacivši time lagani zajeb ostalim korisnicima mreže koje zanima taj fajl...

Stvari su slično organizirane i u modu p2p programa dc++ zvanom revconnect.
 
Samo jedna mala napomena.
EMULE se razlikuje od drugih P2P programa i kod njega to cekanje moze da ti potraje i danima. Sve zavisi sta skidas i koji si na redu da to skines. Nesto novo aktuelno sta mnogi imaju skinuces odmah, nesto "raritetno" da ne kazem "egzoticno" sta mozda ima samo jdan mozes da skidas i par dana. (razmisli sto se uopste i zove "mazga" ;) ) (vuce se kao ...) :lol:

Sve u svemu, bezi od EMULE-a koliko te noge nose :lol:
 
Meni se jako sviđa ovakav pristup, jer je u biti pošten i odlično zamišljen, nema kao u torrentima da netko skine što ga zanima i bez kazne odmah prekine daljnji upload, nabacivši time lagani zajeb ostalim korisnicima mreže koje zanima taj fajl....

Zato se koriste privatni trackeri gde se izuzetno vodi racuna o uplaodu. KAd si nov imas "bonus" par gigabajta. tako da nema pocetnickog "hendikepa" kao na emule-u pa sad ako nastavis da uploadujes i drzis ratio na barem 0.8 nema zime za torrente.
 

Back
Top