zene u islamu

Khm, tj emisija je bila o nekom plemenu, muslimani su se samo spomenuli pa ne znam da li isto vazi i za njih...
Valjda bi imali mozga da doticnu stvar obave negdje u ordinaciji :?


uf ,verovala ili ne


U Egiptu, Etijopiji, Sudanu i Džibutiju gotovo 100% žena ima ovakvu sudbinu. U ostalim državama su obrezane samo pripadnice pojedinih plemena, npr. u Nigeriji, na Maliju, u Senegalu, Burkina Faso ili u Keniji. FGM se pojavljuje i na arapskom poluotoku (Ujedinjeni arapski Emirati, Južni Jemen) i u delovima Azije.

Prema procenama na svetu živi između 100 i 157 miliona žena i devojčica koje su podvrgnute obrezivanju. Svake godine taj broj se poveća za oko dva miliona. Što znači da se u toku jednog dana obrezuje oko 6000 devojčica. Obrezivanje devojčica se ne može uporediti sa obrezivanjem dečaka, obzirom da se kod obrezivanja devojčica odstranjuje jedan dio seksualnog organa, što kasnije u nemalom broju slučajeva ima dugoročne posledice na zdravlje. Stoga, oni koji nisu pripadnici plemena koja vrše obrezivanje, ovaj običaj ne nazivaju obrezivanjem, već osakaćivanjem genitalija. Postoje različite forme obrezivanja:



Za celokupan poduhvat koriste se najrazličitiji instrumenti kao što su, žileti, noževi, makaze, komadi stakla. Sve se, uglavnom, vrši bez anestezije i dezinfekcijskih sredstava, ponekad se upotrebljavaju prirodni melemi. Osakaćivanje vrše babice ili starije žene, a ređe sveštenici muškog pola ili berberi. Starost devojčica nad kojima se provodi ovaj poduhvat, u pravilu, je između 4 i 8 godina.



uzas....


text izvuchen iz

http://www.dadalos.org/srbija/frauenrechte/warum/beschneidung.htm
 
RAZLOZI

1- osakaćivanje genitalija je religiozna zapovest (iako se ni u Kur'anu, a ni u Bibliji ne pominje obrezivanje žena).

2- ženski pol je ružan i nečist, obrezivanje i infbulacija štiti ženu od bolesti, krvarenja, crva itd. :shock:

3- osakaćivanje čini devojčice u potpunosti ženama, jer se "muški dio" otklanja sa žene. :shock:

4- osakaćivanje umanjuje seksualnu želju žene i štiti je od njene seksualnosti. :confused:

5- osakaćivanje povećava plodnost i šanse za udaju. ludo

6- muškarci doživljavaju veliko seksualno zadovoljstovo sa infibulisanim ženama. e, bas divan razlog za seciranje :mad:

7- stara tradicija se mora sačuvati, okretanje od ove tradicije znači prihvatanje "zapadnjaštva". :roll:
 
:shock:
kako osoba moze biti normalna nakon takve traume

pa radi li se sto po pitanju zaustavljanja toga? i moze li uopste...


sad citam clanak.. pa ovo je kao horor film jbt



Slazem se zaista je uzasno.Na zalost,takve stvari im namecu njihovi supruzi.Ovo nije toliko retka pojava,na zalost,dok ove same zene ne stanu na put takvim stvarima,teshko da bi ikao mogao tu da im pomogne.
Do njihove emancipacije,moze da prodje i do par stotina godina.

Takodje ovo ''zensko obrezivanje'' je izuzetno opasno jer moze dovesti do steriliteta.
Kada bi medicinari,vishe govorili o posledicama ovakve intervencije,mozda bi neshto i ushlo u zatucani vehabijski mozak.



Neke verske vodje u odredjenim mestima su svesno muslimanima dali do znanja je je ovakav vid extremisanja skroz ne vazan za njihovu religiju,i da Kuran ni u jednom delu ne govori tako neshto.
Ali i pored svega,neki supruzi misle da imaju vecu moc nad svojom zenom,nego bilo koji Kuran.

.
Zaista tuzno,ali istinito......
 
116_Indian-Muslim-women-pra.jpg
 
Žensko obrezivanje se zove ekscizija još uvek se praktikuje u Egiptu, Etiopiji, Istočnoj i Zapadnoj Africi. Frojd je smatrao da je isecanje klitorisa prastari pokušaj da se žena još više feminizuje i time usavrši njena biloška kastracija (ostatak njene "muškosti").
Ekscizija je javna, u "ritualima", i najčešće je obavlja starija žena.

Bolesno.
Nenormalno i neljudski.
Treba spaliti na lomači sve koje je zagovaraju.:evil:
 
sad sam se setila,ti si u stvari ona sa pf politika shto naciste dozivljavash kao velike srpske patriJote,chak si mi i tada sa tim nebulozama delovala simpatichnije nego sada...

Па тако реци селе... ја се убих да те очарам од како сам на овај форум дошла...:lol:

А одговор на моје питање је?
 
Па тако реци селе... ја се убих да те очарам од како сам на овај форум дошла...:lol:

А одговор на моје питање је?



:shock: :arrow: :roll:




Devojko ovo je forum .
A forum sluzi za razmenu mishljenja i stavova,a ne za chat,i spam,Ne radi se o tome da li ce im neko ovim pomoci ili ne.Ali ce sigurno doprineti u proshirenju svesti o ovim zenama,kao i njihovoj kulturi.

_42219232_aishahpa203.jpg


Kad vidim ovakvu zenu,pre nego shto budem rekla :nindza! Pomislicu ipak shta ona prozivljava od svoje extremistichke zajednice.
 
:shock: :arrow: :roll:
Devojko ovo je forum .
A forum sluzi za razmenu mishljenja i stavova,a ne za chat,i spam,Ne radi se o tome da li ce im neko ovim pomoci ili ne.Ali ce sigurno doprineti u proshirenju svesti o ovim zenama,kao i njihovoj kulturi.

Хвала. Па ево размењујемо мишљења... ја сада знам шта ти о мени мислиш...
А знам и да покушаваш да ми прошириш свест... Ето.. Што одмах ниси тако рекла?
 
Hm... Mislim da je korisno postavljati ovakve teme.
Bez obzira što mi ne možemo da pomognemo, nije loše probuditi neka uspavana srca, neosetljiva na ljudsku tragediju. To, što su neki ljudi daleko od nas, pa ih ne možemo videti ili dodirnuti, ne znači da oni ne postoje. Jedna slika govori više od hiljadu reči.
Mnogi sa ovog foruma sigurno nikada nisu čuli za žensku kastraciju. Treba da čuju. Treba da znaju. I da se pitaju kako je to moguće u 21. veku, kao što se pitaju kako je moguće da u ovom milenijumu još uvek imamo glad, lepru, kugu, diskriminacije svih oblika.
Jbga, forum i jeste mesto za polemiku i nova saznanja.
Ne možemo da pomognemo konkretnim delima, ali možemo da "misionarimo".
Ako ovde vernici mogu da drže predavanja o Bogu, zašto mi ne bismo o ljudima?
 
Hm... Mislim da je korisno postavljati ovakve teme.
Bez obzira što mi ne možemo da pomognemo, nije loše probuditi neka uspavana srca, neosetljiva na ljudsku tragediju. To, što su neki ljudi daleko od nas, pa ih ne možemo videti ili dodirnuti, ne znači da oni ne postoje. Jedna slika govori više od hiljadu reči.
Mnogi sa ovog foruma sigurno nikada nisu čuli za žensku kastraciju. Treba da čuju. Treba da znaju. I da se pitaju kako je to moguće u 21. veku, kao što se pitaju kako je moguće da u ovom milenijumu još uvek imamo glad, lepru, kugu, diskriminacije svih oblika.
Jbga, forum i jeste mesto za polemiku i nova saznanja.
Ne možemo da pomognemo konkretnim delima, ali možemo da "misionarimo".
Ako ovde vernici mogu da drže predavanja o Bogu, zašto mi ne bismo o ljudima?
slažem se...:D
čitala sam jednom, doduše, to sad nema veze s muslimankama, o dvije židovke sestre, kojima nisu otklonili klitoris, nego su im ''zavarivali'' rodnice tako da zauvijek ostanu djevice... a još su praktično bile djevojčice, 13-14 godina... I cijeli je taj proces bio tako realistično opisan... :-(
 
slažem se...:D
čitala sam jednom, doduše, to sad nema veze s muslimankama, o dvije židovke sestre, kojima nisu otklonili klitoris, nego su im ''zavarivali'' rodnice tako da zauvijek ostanu djevice... a još su praktično bile djevojčice, 13-14 godina... I cijeli je taj proces bio tako realistično opisan... :-(

Jezivo.....
Uvek sam imala osecaj da sve te zabrane,mogu biti uzasno kontraproduktivne.
Kad bi mi neko ceo zivot govorio: no-no, to....mislim da mi onda bash to ne bi izbijalo iz glave.

Sa druge strane chemu toliko gnushanje i insistiranje na toj vechnoj devstvenosti(ali po svaku cenu),da li je to razlog njihove toliko pale prirode,da ni na koji drugi nachin ne mogu da se izbore sa strastima,vec na toliko extreman nachin,i pokoravanjem zene po svaku cenu?

Kad bi njima deo zenskog lica mogao da probudi zelju,shta bi bilo da odu na nudistichku plazu?!

Zato mislim da svako preterivanje moze biti uzasno kontraproduktivno.
 
Jezivo.....
Uvek sam imala osecaj da sve te zabrane,mogu biti uzasno kontraproduktivne.
Kad bi mi neko ceo zivot govorio: no-no, to....mislim da mi onda bash to ne bi izbijalo iz glave.

Sa druge strane chemu toliko gnushanje i insistiranje na toj vechnoj devstvenosti(ali po svaku cenu),da li je to razlog njihove toliko pale prirode,da ni na koji drugi nachin ne mogu da se izbore sa strastima,vec na toliko extreman nachin,i pokoravanjem zene po svaku cenu?

Kad bi njima deo zenskog lica mogao da probudi zelju,shta bi bilo da odu na nudistichku plazu?!

Zato mislim da svako preterivanje moze biti uzasno kontraproduktivno.
Da, zabrane su kontraproduktivne, ali ponegde i katkad se čovek navikne na ne-slobodu. Kad je ptica dugo u kavezu, zakržljaju joj krila i više ne ume da leti.

Ah, pa gledaju oni gole žene... u ***** filmovima, na golišavim fotkama. I to ne krišom, već u društvu svojih istomišljenika. Ali, DRUGE, ne-muslimanske žene, koje su sve od reda "*****" (izuzev NJIHOVIH žena, NJIHOVIH ćerki, NJIHOVIH majki i NJIHOVIH sestrica).
Svojevremeno sam se družila sa nekim Kuvajćanima, koji su strudirali u Beogradu. Jedan od njih je jednom prilikom rekao: "Žena je kao ćilim - kad se isprlja, urolaš ga i baciš."
S druge strane, moj zet je Iračanin. Potpuno druga priča. Jednostavno, rastao je u drugoj sredini, i vaspitavan na zdravorazumskim osnovama.
 
Hm... Mislim da je korisno postavljati ovakve teme.
Bez obzira što mi ne možemo da pomognemo, nije loše probuditi neka uspavana srca, neosetljiva na ljudsku tragediju. To, što su neki ljudi daleko od nas, pa ih ne možemo videti ili dodirnuti, ne znači da oni ne postoje. Jedna slika govori više od hiljadu reči.
Mnogi sa ovog foruma sigurno nikada nisu čuli za žensku kastraciju. Treba da čuju. Treba da znaju. I da se pitaju kako je to moguće u 21. veku, kao što se pitaju kako je moguće da u ovom milenijumu još uvek imamo glad, lepru, kugu, diskriminacije svih oblika.
Jbga, forum i jeste mesto za polemiku i nova saznanja.
Ne možemo da pomognemo konkretnim delima, ali možemo da "misionarimo".
Ako ovde vernici mogu da drže predavanja o Bogu, zašto mi ne bismo o ljudima?

''Jесте''... ''слажем се''... ''тако је''... ''ужас један''...

Монотонија!!!!

Да у дискусији учествује муслиманка која објашњава своје ставове а ми њој своје то би већ имало смисла... овако...
Моћну секту која сеје ова зла нећемо ни дотаћи, а при том узалудно расипамо своју енергију...
 
Mi ne znamo da li u ovoj diskusiji učestvuje neka muslimanka.
Zapravo, to i nije toliko važno.
Važno je da se čuje što više glasova.
Energiju ne rasipamo, već je pretvaramo u drugi oblik energije (hm... kreativne, misaone?)
Ja volim ovakve diskusije.
Malo copy-paste, malo polifonije različitih stavova i lične, vrlo lične argumentacije.
 

Back
Top