Ribo dozvole y 2008. god

Nema ko da izdaje dozvole,nedavno je korisnicima od pre 5 godina istekao zakup,novog tendera za dodelu voda na koriscenje jos njema,tako da slobodno mozes da ides gde hoces na pecanje i ne mogu ti nista!! :D Samo se nadam da moje podrucje nece opet preuzeti Magnum,iz Svilajnca i Despotovca su slali molbu u Kostolac da nas prime pod njihovo okrilje!
Pozdrav 8)
 
Nema ko da izdaje dozvole,nedavno je korisnicima od pre 5 godina istekao zakup,novog tendera za dodelu voda na koriscenje jos njema,tako da slobodno mozes da ides gde hoces na pecanje i ne mogu ti nista!! :D Samo se nadam da moje podrucje nece opet preuzeti Magnum,iz Svilajnca i Despotovca su slali molbu u Kostolac da nas prime pod njihovo okrilje!
Pozdrav 8)

Videcemo sta ce da se odradi. Nesto se suska da ce cela Srbija da se podelina 4 rib. podrucja i da ce srbija vode da gazduje odnosno da ce napraviti svoje nazovimo ekspoziture po odredjenim lokacijam.
Da li tu ima istine ili je to samo neko pustio buvu videcemo
Pozzzz
 
I to ne bi bilo tako lose,neka se podele,Vojvodina nek bude sever,do Aleksinca recimo Jug,levo i desno od Kragujevca nek budu istok i zapad i molim lepo,ako hocu da pecam na sasvim solidnoj kolicini voda kupicu jednu od tih dozvola (jos kad ne bi bile opet 50 eura nego bar malo jeftinije,kao na zapadu sto su uglavnom 2-2 i po puta jeftinije) i uzivati,a ne ovako da bacim 50 eura i mogu da pecam na dve polupresusene reke i 3-4 skoro potpuno presusene bare!
Cudno da si juce postavio temu jer sam bas juce ujutru imao jednu dugu diskusiju sa kolegom ribolovcem,i bas nemamo za sta da bacamo pare kod nas kad je Magnum toliko ogranicen da covek prosto nema gde ni da ode da peca,posebno sto on,a odskora i ja,uglavnom pecamo sarana,i gde da pecas sarana,skoro nigde,reke su nam uglavnom salmonidnog tipa,bare retko imaju neku zavidnu kolicinu,a i to sto imaju su komadi najcesce oko 1-5kg,retko koji preko 5kg,i za to da se da 50 eura,ma nema sanse bre!!
Kad bi recimo postojala dozvola koja bi pokrivala pola centralne Srbije i celu Istocnu,neka budu gazde ko hoce,ali bar da imam gde da odem,a ne ovako ako hocu na Celije,moram da platim dnevnu (plus put sto kosta),ako hocu na Busure,opet moram da platim,pa gde da pecam u p.m. zar da jurim cverglane na Mucavi,bodorke i babuske ovde kod mene i mrene i klenove na Resavi i Moravi!?
Za to im vise ne dam ni 20 eura godisnje,oni bre iz nase opstine sa oko 400 registrovanih ribolovaca (ima ih mnogo vise ali bar pola se svercuju) uzmu svake godine po skoro 20 000 eura,puta 5 godina kako su korisnici to je 100 000 eura (STO HILJADARKI),a zasta bre,za girlice!?A sta su vratili od toga,jedno poribljavanje prve godine gazdovanja,3000 sarancica velicine cigare,nije ih bilo ukupno vise od 50kg,ceeeelih 50kg sarancica (od kojih sada posle 5 godina ima isto toliko,samo sto su to komadi po 2-3 kila) za 100 000 eura,jeftina riba nema sta!? :evil:
Ovo je bezobrazluk i sta se radi,i koje se pare vrte,i kako j...u ribolovce nekim uslovima koji nisu normalni,a ovamo prave neka privatna jezera koja pune ribom (pa im Morava poplavi i odnese tu ribu,ili ih ljudi tuze i oduzmu im jezero jer je na njihovom placu) ali bitno da su oni u novinama cesto,kako su dobri ribocuvari pa stalno neke mreze nalaze,to im je kao dokaz da su dobre gazde jer kao sto bi narod bacao mreze da nema ribe,pa sigurno nisu ONI ubacili tu ribu tu,i taj jadan narod od te ribe samo sto moze malo da se najede,kamo srece da bar ima vise i kvalitetnije ribe i vise ribe uopste!!
Ja sam vise za to da postoji neka dozvola tipa clanske karte,koja bi se placala nesto smesno,10 eura recimo,i da od tih para imaju korist klubovi,a da postoje dnevne,vikend i mesecne propusnice,koje bi naravno bile jeftinije nego sadasnje dnevne dozvole koje idu od 500-1000 dinara,nego da recimo bude od 100-200 dinara,imas pravo na jednu-dve-tri plemenite vrste ribe,preko toga placas,preko 5kg bele ribe placas isto,i ako hocu recimo da pecam na Dunavu,skupimo se 10-ak drugara,iznajmi klub kombi od love od clanarine,odemo tamo i platimo tamosnjem korisniku propusnice po recimo 200 dindzi,i uzivamo u pecanju,a ko ima vikendicu ili hoce da sedi ceo godisnji odmor pored vode nek uzme vikend propusnicu koja bi mogla biti recimo 300 dindzi a celomesecna recimo 1000 dindzi,i lepo i njima i nama,a posebno vikend ribolovcima kojih je najvise a placaju po 50 eura da bi isli na 15-20 pecanja uglavnom u Julu-Avgustu,onda bolje da plate 2-3 puta manje za mesecne propusnice!?
Pozdrav 8)
 
Kolege na musicarskom forumu musicarenje.org vec nekoliko dana komentarisu u nekim temama ove nove dozvole i raspodelu Srbije na 4 ribolovna reona. Naravno svi su prilicno razocarani ovako losim sistemom raspodele i opet skupim dozvolama koje (skoro) nista ne daju za uzvrat. Tamo je pokrenuta i tem o bojkotu ribolovnih dozvola sledece sezone.
Vise mozete pogledati na ova 2 linka:
Bojkot ribolovackih dozvola i
predlog resenja novog sistema dozvola
 
U Austriji ( bar onda kada sam bio ) je vazilo pravilo: 5 riba pre ili 5 posle podne, naravno, u dozvoljenoj meri. Odlicno pravilo, rekreacija je u pitanju a ne combat fight. 5 komada kvalitetne ribe je sasvim dovoljno, obezbedjuje se time i vise nego velik riblji fond. Ko se uhvati u krivolovu dozivotna zabrana prilaska rekama i jezerima sa priborom za pecanje. Tako se to radi... Tamo niko ali bas niko ne nosi kuci belu ribu - deverike i ostalo, nekvalitetna je.
 
Drugo: Da se vrati stari rezim - dozvola za svaku reku posebno. Ja ceo zivot pecam na jednoj reci, za njeno odrzavanje cu platiti dozvolu i svako prisiljavanje na nekakvu giga - mega svesrpsku dozvolu je bas - prisiljavanje. Ne interesuju me Drina, Velika Morava i Tisa.
 
A to.. Nisam ni mislio da pitas nesto zlonamerno. Naravno, tereni su extra kao i sama priroda, lom fotografija sam napravio zadnjih godina. Veliki sam zaljubljenik u tu reku i osecam se stvarno gadno kada vidim u kakvom su stanju riblji fond i sama obala. Nekada davno su se tu pecale deverike od 2 - 3 kila pa navise. Moj deda je pecao iskljucivo soma. Dobro, voleo bih ponekad i na Drinu da odem ( naravno - da platim i dozvolu ) ali ponavljam - vrato bih nekadasnji sistem - svaka reka svoju dozvolu.
 
sto se ribolovnih dozvola tice,ja bih voleo da ih uopste nema,nego ides na pecanje,kupis dozvolu u klubu,pod uslovom da ne bude vise od 100-200 dinara,dodje kontrola imas dozvolu,nemas dozvolu,daj stapove,i kompletan pribor,pa se cesi,hoces da pecas na celijama,odes kod njih,kazes,danas pecam na tom mestu,ostavis podatke,ostavis smece oni tebi racun za ciscenje
ako si sa strane,izvadis dozvolu,u svom mestu,koja vazi svud za taj dan,dodje kontrola,uzme ti podatke sa dozvole,ostavis smece,opet racun.
uhvacen u krivolovutrajna zabrana pecanja na svim vodama pa i na komercijalnim,uz oduzimanje svog zatecenog pribora.
za mreze i grabuljanje,struju i ostalo,zatvor uz novcanu kaznu,od 5 do 10 godina,ja sam sportski ribolovac,i pecam na podruciju kojim gazduje magnum,(ali nije to vise magnum),i tu jednostavno vise ribe NEMA,cuvarska sluzba ocajna,opsti javasluk,otimacina,nadam se samo da on vise nece da bude korisnik vode,ako moze malo da bude bolje,ove godine sam izvadio dozvolu u topoli,jer je vazila skoro svud u srbiji,na celijama,bovanskom jezeru,gruzi....sem dunav 4 i magnumovo podrucije,gde skoro nisam ni pecao,jer ribe NEMA....na zalos
 
imam neku informaciju o dozvolama ali ne znam koliko je tacna a stvarno ne bih da sirim dezinformacije,kazu da ce sve biti pod zastitom srbija suma,i da ce godisnja dozvola da kosta oko 5000dinara,ali ce moci da se peca na svim terenima u srbiji,s"tim da ce dozvole za vojvodinu da se doplacuju oko 1500dinara,ne znam koliko je to tacno,koriscenje voda ce bniti u nadleznosti udruzenja sa podrucija gde se voda nalazi,i oni ce organizovati cuvarske sluzbe,i zastitu voda,samo je pitanje koliko je sve to tacno
 
5000 dinara za dozvolu im necu platiti NIKAD,PA NI TAD!!!!Kao prvo i ove dozvole do sada su vazile za celu Srbiju (izuzev mangupiranja ovih iz Magnum-a zadnje godine) i isto se doplacivalo za Vojvodjanske vode,Drinu,privatne revire... ali su kostale skoro par hiljadarki manje,a sad ce biti SVE ISTO,samo sto eto necemo morati da vodimo rat sa Magnumom ako platimo dozvolu jos 1/3 skuplje nego lane!!
Pozdrav 8)
 
Pa neka se je*u za 5000 pi**a im materina. Toliko bre ne kosta dozvola, ja mislim, nigde u Evropi a oni bi u smrdljivoj Srbiji, gde skoro i nema vise ribe, naplacivali 65 evra dozvolu!!! E sad sam izpizdeo kao car!!!

@ debeljan: Brate nemoj molim te vise da postujes neproverene informacije, da nam svima dizes pritisak bez potrebe.
 
Uvodjenje iskljucivo dnevne dozvole nije bas prakticno - vecina odlazi na pecanje u 4 - 5 sati ujutru pa je samim time nemoguce kupiti igde dozvolu u to doba dana.
Mislim da je vreme da se ova banda koja je uzurpirala nacionalna dobra Srbije otera motkama i da se dovedu razumni i posteni ( ako ih je moguce naci uopste ) koji ce vladati nasim nacionalnim blagom onako kako bi trebalo i onako kako se to radi drugde. Da se ispostave racuni i realne potrebe svakog ribolovackog podrucja i da se omoguci kako sam vec pomenuo gore sloboda biranja podrucja na kome cu pecati. Univerzalna, svesrpska dozvola nije nista drugo osim dobar razlog da cena dozvole bude hej - haj. Banda nistaka me je dovela dotle da sam u rodjenoj zemlji i na rodjenoj reci obican posmatrac jer ne pristajem na prisiljavanje i otimacinu. Motka u ruke paposle da iznesu racun sta su radili proteklih godina sa novcem do zadnjeg dinara.
 
1.Konkurs za dodelu voda je završen 24.12.2007. god. u podne, pa sačekajte jedno nedelju dana za rezultate istog.
2. VM Sport,a ne Magnum je korisnik područija Morava 1 i ima možda i najbolje rezultate u zaštiti voda u Srbiji,a to što ima više krivolovaca nego sportskih ribolovaca je druga priča.
P.S.Ja sam samo ribolovac (takmičar) koji bi da mu bude bolje-nisam ni ribočuvar, a ni upravnik pa moje konstatacije nemojte krivo da tumačite
 
Ovo su nova ribarska podrucja. Konkurs je zavrsen, rezultati konkursa vrlo (vrlo!) skoro...

На основу члана 3. став 1. Закона о рибарству ("Службени гласник РС", бр. 35/94, 38/94 и 101/05 – др. закон), Министар заштите животне средине доноси
Решење о одређивању рибарских подручја
1. На територији Републике Србије одређују се следећа рибарска подручја:
1) Рибарско подручје "Србија-Војводина"
Рибарско подручје "Србија-Војводина" одређује се на риболовним водама водотока река: Дунав од 1433 км до 1187 км и од 1112 км до 1075 км, Сава од 207 км до 121 км и од 95 км до 62 км, Тиса, Босут, Студва, Смогва, Бегеј, Тамиш, Нера, основне и детаљне каналске мреже хидромелиорационог система ДТД и на риболовним водама природних и вештачких језера, бара, мртваја, канала система и других риболовних вода у којима живе рибе. Граница рибарског подручја "Србија-Војводина" полази од државне границе Републике Хрватске, иде реком Савом низводно левом обалом од 207 км до 175 км управно на матицу реке до државне границе Босне и Херцеговине, затим иде десном обалом реке Сава од 175 км до Јарчине 121 км и од 95 км до ушћа реке Вукодраж 62 км, реком Дунав од моста на путу Смедерево – Ковин 1112 км до ушћа Нере 1075 км и државним границама Републике Румуније и Републике Мађарске. Рибарско подручје из става 1. ове подтачке користи се за спортски риболов осим риболовних вода реке Сава, Дунав и Тиса које се могу користити и за привредни риболов.
2) Рибарско подручје "Србија-Запад"
Рибарско подручје "Србија-Запад" одређује се на риболовним водама водотока река: Јерез, Јадар, Лешница, Јабланица, Градац, Качер, Љиг, Топлица, Луг, Колубара, Уб, Тамнава, Дрина, Сава од 121 км до 95 км и од 48 км до ушћа у Дунав, основне и детаљне каналске мреже хидромелиорационог система "Панчевачки рит", основне и детаљне каналске мреже хидромелиорационог система "Галовица" од ушћа у Саву до 23 км, канал "Прогарска јарчина" од ушћа у Саву до 4 км и Дунав од Старих Бановаца 1187 км до Великог Села 1150 км., као и на риболовним водама природних и вештачких језера, бара, канала и других риболовних вода. Граница рибарског подручја "Србија-Запад" полази од границе рибарског подручја "Србија-Војводина", иде реком Дунав од Старих Бановаца 1187 км до Великог Села 1150 км, границом рибарских подручја "Србија-Центар" и "Србија-Југозапад" и границом Босне и Херцеговине. Рибарско подручје "Србија-Запад" налази се између вододелница планина Азбуковица, Повлен, Рудник и Авала. Рибарско подручје из става 1. ове подтачке користи се за спортски риболов осим риболовних вода река Сава и Дунав које се могу користити и за привредни риболов.
3) Рибарско подручје "Србија-Југозапад"
Рибарско подручје "Србија-Југозапад" одређује се на риболовним водама водотока река: Западна Морава, Моравица, Ђетина, Ношница, Голиска, Будожељска, Лучка, Грабовачка, Велики Рзав, Мали Рзав, Катушница, Бела река, Селачка река, Сушица, Раковица, Бјелица, Црни Рзав, Рибница, Гружа, Бели Рзав, Обудовица, Ибар, Рудница, Варска, Јошаничка, Гобељска, Самоковска, Гокчаница, Гвоздачка, Љутска, Рашка, Студеница, Брвеничка, Црна, Брадуљичка, Грајићка, Савошница, Дубочица, Лопатица, Расина, Каменица, Чемерница, Дичина, Лим, Милешевска, Бистрица, Кратовска, Увац, Саставкиња, Вапа, Кладњачка, Тисовица, Чеченска, Ситница, Црна река, Бистрица, Дренска, Видрењак, Бањска и на риболовним водама природних и вештачких језера, бара, мртваја, канала и других риболовних вода у којима живе рибе. Граница рибарског подручја "Србија-Југозапад" полази од границе рибарског подручја "Србија-Запад", затим иде државном границом Босне и Херцеговине, државном границом Републике Црне Горе, границама рибарских подручја "Србија-Југ"",Србија-Исток" и "Србија-Центар". Рибарско подручје "Србија-Југозапад" налази се између вододелница планина Повлен, Тара, Јаворје, Крушчица, Сува Планина, Копаоник, Јастребац и Гледићке планине. Рибарско подручје из става 1. ове подтачке користи се за спортски риболов.
4) Рибарско подручје "Србија-Југ"
Рибарско подручје "Србија-Југ" одређује се на риболовним водама водотока река: Ситница, Лаб, Батлава, Грачаничка река, Дреница, Лепенац са притокама, Бели Дрим до границе са Републиком Албанијом, Пећска река, Бистрица, Кожанска Бистрица, Лоћанска Бистрица, Ереник, Кујовча, Источка река, Клина, Мируша и Призренска Бистрица, и риболовним водама природних и вештачких језера, бара, мртваја, канала и других риболовних вода у којима живе рибе. Граница рибарског подручја "Србија-Југ" полази од границе рибарског подручја "Србија-Југозапад", затим иде државном границом Републике Црне Горе, државном границом Републике Албаније и границом рибарског подручја "Србија-Исток". Рибарско подручје "Србија-Југ" налази се између вододелница планина Копаоник, Козница, Жеговац, Шар планина, Паштрик, Проклетије, Жљеб и Мокра Гора. Рибарско подручје из става 1. ове подтачке користи се за спортски риболов.
5) Рибарско подручје "Србија-Исток"
Рибарско подручје " Србија-Исток" одређује се на риболовним водама водотока река: Дунав од границе Националног парка "Ђердап" 938 км до ушћа Тимока 845 км, Тимок, Бели Тимок, Црни Тимок, Црновршка река, Јања, Алдиначка река, Папратска река, Бела, Услашница, Коритска, Грличка, Ласовачка, Лозица, Мировштица, Арнаута, Радовањска река, Злотска река, Слатинска река, Кривељска река, Равна река, Салашка река, Сиколска, Чубурска, Јасеничка, река Луговско Врело, Велика, Речица, Вратна, Замна, Јужна Морава, Биначка Морава, Прешевска Моравица, Пчиња, река Јерма, река Драговштица, Божичка река, Власина, Градска река, Рупљанска река, река Лисина, Ветерница, Моравица, Вучјанке, Јабланица, Пуста река, Топлица, Темштице, Височица, Топлодолска река, Дојкиначка река, и риболовним водама природних и вештачких језера, бара, мртваја, канала и других риболовних вода у којима живе рибе. Граница рибарског подручја "Србија-Исток" полази од границе Националног парка "Ђердап", иде реком Дунав од 938 км до ушћа реке Тимок 845 км, управно на матицу реке до државне границе са Републиком Румунијом, затим иде државном границом Републике Бугарске и државном границом БЈР Македоније, границама рибарских подручја "Србија-Центар"",Србија-Југозапад" и "Србија-Југ". Рибарско подручје "Србија-Исток" налази се између вододелница планина Јужни Кучај, Велики и Мали Крш, Дели Јован, Гребен, Стара планина, Лужница, Козјак, Влашке планине, Гољак, Радан, Копаоник, Велики и Мали Јастребац и Буковик, Кучајске планине и Мироч. Рибарско подручје из става 1. ове подтачке користи се за спортски риболов осим риболовних вода реке Дунав које се могу користити и за привредни риболов.
6) Рибарско подручје "Србија-Центар"
Рибарско подручје "Србија-Центар" одређује се на риболовним водама водотока река: Велика Морава, Ресава, Црница, Грза, Ресавица, Белица, Лугомир, Лепеница, Рача, Јасеница, Велики Луг, Кубишница, Коњска река, Раља, Пек, Млава, Мали Пек, Велики Пек, Поречка река и Дунав од Великог Села 1150 км до моста на путу Смедерево – Ковин 1112 км и од ушћа Нере у Дунав 1075 км до границе Националног парка "Ђердап" 1040 км и на риболовним водама природних и вештачких језера, бара, мртваја, канала и других риболовних вода у којима живе рибе. Граница рибарског подручја "Србија-Центар" полази од граница рибарских подручја "Србија-Запад", Србија-Југозапад" и "Србија-Исток", иде границом Националног парка "Ђердап", државном границом Републике Румуније и границом рибарског подручја "Србија-Војводина". Рибарско подручје "Србија-Центар" налази се између вододелница планина Космај, Букуља, Рудник, Котленик, Гледићке планине, Јухор, Бељаница и Хомољске планине.
Рибарско подручје из става 1. ове подтачке користи се за спортски риболов осим риболовних вода реке Дунав које се могу користити и за привредни риболов.

2. Даном објављивања овог решења престаје да важи Решење о одређивању рибарских подручја ("Службени гласник РС",бр. 76/94, 11/96, 53/00, 1/02 и 6/02).



Izvor www.trofej.info
Posted by Glod
 

Back
Top