Ribo dozvole y 2008. god

sto se tice VMsport-a kako kazes nisam bas siguran koliko imaju najboljih rezultata u cuvanju voda narocito od stalaca do cuprije,zna sta se radilo protekle sezona te bas mislim da nisu imali neke posebne rezultate,gde je riba iz starih sljunkara pored morave,gde je riba iz jezera pored morave,i jezera kojim gazduje gore navedeno udruzenje,gde je riba iz morave,ILI SAMO MALI BROJ LJUDI ZNA DA PECA ,a posto ste takmicar(sto vecina nije)vi verovatno cesto ste na vodi,te verovatno znate da ribe ima samo na jezerima gde se obavljaju takmicenja,a i tamo je pitanje koliko je jos ima,mada kad se hrani kvalitetnim hranama ona posle jede i kiso kupus,pa tako je i hvatate
i opet je pitanje sta hvatate i koliko.Toliko o cuvanju voda VM sporta.
 
Malo si konfuzno napisao gornji mail, ali sam skontao suštinu.Ribe ima ali što reče samo mali broj ljudi zna da je hvata.I ja sam nekad na vodu išao sa štapom od 3 m i kilo hleba.Nažalost ta vremena su prošla i često za par kila ribe na V.Moravi moram da pecam na štek i Cralusso (lilihip ili disk) plovke.Moje kolege takmičari iz kluba isto.Da, znam da je frustrirajuće da gledaš 2-3 ribolovca koji pecaju dok ostali gledaju ali tu se radi o kompletno drugačijem pristupu gde nijedna komponenta pribora ili hrane nije nebitna.Veličina udice,debljina najlona,veličina plovka odnos hrane i zemlje isl.Ubeđen sam da većina ljudi to podsvesno zna, ali ne razmišlja o tome ili ne želi, ali ja kad već odvojim vreme za pecanje ne idem da sedim pored vode.Inače ribu retko nosim kući, a volim da je jedem.Pogledaj inostrane časopise i sajtove-u tim zemljama na zapadu ima daleko više ribe, a opet niko ne peca na direktaš od 3-4 m.Peca se na meč,štek ili bolonjez i tačka.Tamo ni dubinka nije klasična jer se najviše koristi fider (feeder) tehnika.Soma pecaju na keder- šaranče od 2-3 kg !? Itd...Itd...
 
Дунав од Великог Села 1150 км ???
Da li neko zna gde se nalazi Beliko Selo?
од ушћа Нере у Дунав 1075 км до границе Националног парка "Ђердап" 1040 км

Gde se nalazi granica Nac parka 1040 km
 
Na Dunavu i Savi imaš table sa obeleženim kilometrom toka. Tako u Beogradu na ušću Save u Dunav preko puta Kalemegdana imaš tablu na kojoj piše 0km, a kilometar uzvodno stoji ista takva plava tabla samo sa belom 1. I te table najverovatnije postoje zbog brodara na svim plovnim tokovima kod nas.
 
USTUPLJENE VODE U SRBIJI

1. Ribarsko područje "Srbija - zapad" - JP "Srbijašume", OOSR "Ljubovija", d.o.o. "Ekoribarstvo" Valjevo i konzorcijum "Carp paradise" iz Inđije i vodoprivredno preduzeće "Galovica" iz Beograda. (Imena još nekih korisnika se ne vide na faxu, čim saznam, dopunjavam.)

2. "Srbija - istok" - JP "Srbijašume", ZOSR "Južna Morava II" i Asocijacija OOSR "Veternica" i OOSR "Vlasina". (Imena još nekih korisnika se ne vide na faxu, čim saznam, dopunjavam.)

3. "Srbija - jugozapad" - OOSR "Hristifor Perišić Kićo" iz Kraljeva.

4. "Srbija - centar" - Konzorcijum "Srbija - centar" (SRD "Dunavac" Kostolac, d.o.o. "River's Guard" Jagodina, "Silver Lake Investment" Beograd).

5. Rezultate za "Srbija - Vojvodina" još nemam.

Vode su ustupljene do 31. decembra 2012. godine.

D. Jovanov
 
Cena dozvole za ovu godinu oko 4.000 din.Što i nije mnogo ako pogledate dokle se prostire jedno područije.
Ja znam da će konzorcijuim Srbija-centar dobro da odradi posao, a za ostale "ne znam nisam odavde (odatle)"...
 
dragi kolega(zemljace)sto se pecanja na moravi tice ja se ne brinem,vrlo cesto mi se desava da na moravi prodjem bolje nego na dunavu,ribu uglavnom vracam,ja nisam takmicar ali sam ucio od njih da pecam,te s toga nije mi problem da umesim hranu i dodam u nju aditive,ne idem cesto na pecanje ali mi nije problem da izdvojim kintu i nahranim ribu kvalitetnom hranom,cak sam u jednom periodu na moravi hvatao skobalje i mrene na larvu kad niko nista nije hvatao od cepurskog vira do mijatovackog mosta,hranio i fuji-em,van der endeovim hranama,a sto se tice samog pribora veruj mi samo jos stek mi fali,jer sve ostalo imam,fixne stapove od2-11m,match stapove za sve prilike,bolonjeze 5,6,7m,i dva feeder stapa,tako da samo jos stek mi treba,ali to sve ne govori o znanju vec ljubavi prema ribolovu,sto se pecanja tice ili stvarno toliko ne znam da pecam,ili bas nemam srece,ali znam da ribe sve manje i manje ima,da je kradja sve masovnija,i da nam fali par komercijalnih jezera,kako bi smo mi koji ne znamo da pecamo zadovoljili dusu makar malo,u prirodi,miru,tisini,voleo bih da se takmicim,da se oprobam sa ljudima koji znaju da pecaju,da vidim koliko u stvari ja ne znam da pecam,i da vidim te staze,od kojih mnogi strepe,da li su zaista bauk.volim izazove te bih bas voleo da vidim kako to rade takmicari na takmicenju.inace koristim shimano i falcon alate,pa i njih da proverim na tako jednom zahtevnom testu.
 
...kad sam bio mali zeleo sam da uhvatim sto vise ribe...
kad sam bio u srednjim godinama,zeleo sam da uhvatim sto vecu ribu,
a sad kad sam u jeseni zivota ZELIM SAMO DA PECAM....
ovo je citat iz jednih novina,autora se ne secam,ali mi je ovaj citat prirastao za srce,ako razumete odlicno,ako ne razumete razumecete...
 
Kolega debeljan
Sva tri mejla sam pažljivo pročitao i sve što si napisao stoji.Nisam nikog mislio da, ne daj Bože,uvredim, niti sam konkretno mislio na tebe da ne znaš da pecaš.Oni koji ne znaju, niti pecaju, niti šta čitaju,a ni internet im nije jača strana.Ja sam mislio u globalu na populaciju koja posećuje V.Moravu.Mada za Moravu i nije potrebna neka jaka takmičarska hrana jer može da bude kontraproduktivna.Najbolja varijanta je da se malo hrane zamesi sa dosta teške zemlje koju uzimamo iz ciglane u Jagodini i ubaci opet dosta crvića.Druga varijanta su tzv.niške bombe od starog hleba ili prosto bajat hleb nakvašen i otežan kamenom.To verovatno znaš i ne pada mi napamet da ti solim pamet,već je ovo više sugestija manje iskusnim kolegama.Larva i fuj = droga za ribe-ko nije probao ne vredi da mu objašnjavaš.
Komercijalno jezero postoji u okolini Jagodine, a preuzeo ga je Peđa prošle godine.Radi se o bagrdanskom jezeru koje je dosta prošireno i još se radi na njemu.Puno je šarana od 0,5 kg do 10-ak i više kg, kao i babuške od 200 g do 1 kg.Ovo znam jer sam lično pretovario bar 2 tone ribe iz kibni kad je poribljavano više puta prošle godine.Na ovoj vodi često pecamo šarana na štek (ja konkretno na Triana Zippa koji eto nije preskup i koštao me nov 370 €).Kad nabaviš štek slobodno se javi dobićeš do detalja uputstvo šta,kad,kako i s čim.Peđin telefon je 063/611-110 i na njegovom jezeru možeš da pecaš sa dozvolom koju imaš za ovo ribarsko područije bez doplate.Sva riba se naravno vraća,ili otkupljuje, a u kafani na jezeru kod Lakija možeš da jedeš riblje specijalitete i roštilj.
Što se tiče takmičara razlika između onih vrhunskih i slobodnih ribolovaca je najmanje 1 svetlosnu godinu.Tu mislim na Gicu,Vesu,Daču,Babića,Pampura,Sahitija itd.koji su i reprezentativci, a i svetski prvaci i vicešampioni.Iako pecam u prvoj ligi-razlika između mene i gore navedenih je jedno 3-5 godina intezivnog rada,pod uslovom da oni stagniraju.Ali ti ljudi pecaju svaki dan,a neki od toga i žive pa je teško da se upoređujemo s njima...
Družina je ista, ali veruj mi da nisu tako loši kako ti se čini.
Pozdrav
 
sto se osr Dunavac tice za njih sam siguran da ce posao da odrade skroz profesionalno,ka isto znam da su radili na podruciju kojim su gazdovali proteklih godina,a sto se tice bande iz podrucija morava 1 tu bas nisam siguran,jer i sam znas da je bio javasluk,i opsta otimacina,samo mi je zao sto neki ljudi jednostavno ne zele taj posao da rade iz ljubavi vec je profit bitan,drzu iz kostolca znam licno kod njega spavam kad pecam na toploj Mlavi,za bagrdansko jezero sam znao da je poribljeno,ali nisam znao uslove pecanja,na bagrdanskom jezeru sam hvatao bandare kilase koji su retkost i za mnogo bogatije vode,ne znam da li ih jos ima,nadam se iskreno njima ove godine.sto se steka tice nasao sam jedan Beast master za neku razumnu kintu,s obzirom na duzinu(16m)250eura,nadam se da nije puno
za takav stap,sa 4 top seta,kupicom za hranjenje i nosacima top setova.Sto se larve i fuj-a tice to je za ribu kao sto kazes droga,a sto se tice razlike izmedju nas smrtnika i takmicara iz prve lige,pa oni ne bi bili tamo da nisu to sto jesu NAJBOLJI MEDJU NABOLJIMA,ako znas jos neki stek da ima na prodaju u tvojoj mozes da mi javis da pogledam,voleo bih sto vise da ih pogledam pre nego kupim sebi jedan,jer bas nisam siguran sta zeli od steka,sem da bude izmedju11,5 i 16m,da ima sto vise opreme uz njega,i da nije neki krs,sve ostalo je stvar iskustva,jer sam vec narucio od 10m mqavwr za moravu,pa bih uzeo i jedan duzi,za bovan,celije,srebrno jezero....zaboravih jos ovo,la nisam bacio u moravu raskvasen hleb sam vec 5-6godina,jer sam se uverio u efikasnost kvalitetnije hrane,te mi ne pada na pamet da se igram sa hlebom,a zemlju sam dobio 40kg iz inostranstva,u 4 boje te mi nije problem da je mesam sa crvima,samo mi reci koje stavljas u zemlju,madjarce ili pinkije?inace skobalj radi u Varvarinu ko blesav!!!
 
U pravu ste za javasluk i otimacinu,pogotovo na delu gde je gazdovao Magnum,skoro sam cuo jednu neverovatnu pricu,da je nedavno bila neka ekipa u mom selu sa mrezama na nasem jezercu i da ih je predvodio ni manje ni vise nego MAGNUMOV RIBOCUVAR!!!
Jedan od ribolovaca iz mog sela koji se povremeno i takmici i covek naravno voli da ima tako blizu neku vodu za trening je zvao i muriju,nebih znao jesu li ih navatali na delu,ova prica je verovatno istinita jer ne verujem da bi me moji seljaci palili samo onako jer znaju da obozavam ribolov,a ako je tako to je onda SRAMOTA,ti kreteni su doneli nesto malo sarancica kad su dobili prosli put vode na upravljanje i sad su dosli da ih povade da nam slucajno nesto ne ostane od njihovog gazdovanja na"poklon",a da ne pricamo o silnim krupnim somovima koje su verovatno pokupili tom prilikom a NISU nikad poribljavali doticnu vrstu,ovo je stvarno nevidjena SRAMOTA,cak i ako niko drugi iz Magnuma nije znao da ce ovo da se desi sem tog ribocuvara!!
Pozdrav 8)
 
1.O ribočuvarskoj službi od mene nema više komentara,jer je ova rasprava otišla predaleko-svako neka veruje šta hoće.
2.Debeljan:Shimano Beast Master na 16 m je težak štap, a preko 13 m niti ti treba niti je dozvoljeno;to je jak štap za pecanje šarana,a može i za Moravu.Cena od 250 € je dobra sa tom opremom,ako je štap u dobrom stanju.Dužina od 10 m je odlična za Moravu,javi se na 064/8197-990 pa će da nađemo nešto.
 
1.Generalno za štek i nije najbitnije da je lak (lak često i krt) već da je dobro balansiran-da ne vuče mnogo napred i da krak poluge ne lomi mnogo kičmu ribolovcu.Ovo se na trosatnom takmičenju i te kako oseća.U zadnje vreme na takmičenjima koristimo prednji držač koji pored veće preciznosti doprinosi i da se lakše peca jer štek ne držiš svo vreme u rukama već između nogu zadnji deo dok je prednji na držaču.
2.Vrlo bitno je da štek nije "glindžav" (mlitav) pa da radi vrhom i da mrsi sisteme prilikom rolanja unapred.Ovde postoje jedan trik koji se koristi i kod oštrijih štekova, a to je da skratiš vrh malo više i staviš teflon na vrh od recimo 2,5-3 mm ili da potpuno izbaciš vršni deo, a teflon staviš na 2. deo.
Ovo recimo radi Zoran Pampur iz Sportkomerca i koristi šuplju gumicu (elastik) od recimo 1,2 mm.
Ali sad sam video u mejlu da Dražu poznaješ-pa gde ćeš boljeg znalca od njega kad je on jedan od prvih kod nas koji je počeo da peca na štek.Pozovi ga, on verovatno i zna gde ćeš naći neki štek za sebe.Prvi moj štek je bio Milo 897 od 14,5 m kupljen od Draže, na koga je on izvuko amura od 4,5 kg na Svetskom prvenstvu u Zagrebu pre 10 god.
 
sto se ribo dozvola tice mislim da ne treba komentarisati,nisu skupe a za podrucije koje obuhvataju mislim da vecini ribolovaca iz pomoravlja odgovara,sto se cuvanja voda tice necu vise da komentarisem,i ja mislim da je otislo predaleko i ako svi znamo ko sta cuva i kako cuva,meni i treba jak stek jer planiram da pecam sarane sa njim,a sa obzirom da iskljucivo prcam na plovak,mislim da bi mi taj stek odgovarao,sutra idem da ga pogledam,a ja i ne moram da pecam sa njim u punoj duzini vec mogu da ga kratim(skidam prolunge)do duzine koja mi odgovara,interesuje me samo koji valjci su bolji, V profila ili U profila?Ivanho unapred sam zahvalan,a hvala i na obavestenju,
 
Pa V roleri su zahvalniji i univerzalniji za većinu terena,pogotovo za Moravu i strmu obalu iza tebe,ali uzmi obavezno sa lastižom na krajevima valjaka jer onemogućava ispadanje šteka kad duva vetar.Stolica (seatbox) mora da bude stabilna da se ne prevrne kad ustaješ,jer lagana stolica je samo velika glavobolja koja od težine šteka može da se prevrne i da ti polomi štek.
 
Pa V roleri su zahvalniji i univerzalniji za većinu terena,pogotovo za Moravu i strmu obalu iza tebe,ali uzmi obavezno sa lastižom na krajevima valjaka jer onemogućava ispadanje šteka kad duva vetar.Stolica (seatbox) mora da bude stabilna da se ne prevrne kad ustaješ,jer lagana stolica je samo velika glavobolja koja od težine šteka može da se prevrne i da ti polomi štek.
kolega gledao sam onaj beast master,dobar ali malo glibav,ima dosta opreme koja dolazi uz njega,ali ja samo stek ne mogu da prodam za 250E,bar mislim da ne mogu,imam MILO seatbox(stolicu) strava je malo je tezaali je ubica moze dosta da stane u nju pribora i kompleta.hvala na informacijama,interesuje me jos i ovo,kakvi su Maver-ovi stekovi.Unapred zahvalan na informaciji!
 
Pa svaki ciga svoga konja hvali, ali ja mislim da su generalno to prenapregnuti štekovi koji pod većim opterećenjem hoće da puknu.Ja imam Maver 301 13 m koji nov košta sa 4 rezervna top seta, kup kitom, PVC tubama i futrolom 1.050 €.To je štek za takmičenje, ali kao što rekoh ne uliva mi sigurnost kod krupnije ribe ili vetra.Zato sam i uzeo za šarana Triana Zippa 13 m za oko 370 € sa 2 rezervna top seta i kup kitom-dobro se pokazao.Imao sam kod Peđe na njega nekoliko šarana od 5-6 kg na gumicu 1,6 mm i strunu 0,18 mm i izdržao je bez problema.
 
Nov Beast Master je na 13 m nešto preko 800 €-ako se ne varam tako da je ona cena od 250 € dobra i možeš da ga prodaš, a da ne izgubiš.
kupijo sam ga jutros danas po podne dolazi jedan kolega za stek prateca oprema mi ostaje Dz.hvala na informaciji,sutra mi stize triana adventure sa 2 top set-a kupicom i saranskim top setom za 200 E 14,5metara,drug ga je kupijo pa mu je tezak 886gr,tako da cu da se opremim dobrim stekom pa se nadam se vidimo ove sezone na pisti.Jos jednom hvala puno na korisnim informacijama,a evo tebi jedna ako zelis da pecas skobalja,na crnici se hvataju relativno krupni od 500gr-1kg,na kratke stapovedo 5 m,jer se peca u malim virovima,ako zelis izvoli na pecanje,ja sam dana imao 11kom.u toj meri.
 
Bio sam u Trsteniku na takmičenju za vikend-lepo smo pecali skobalja na štek i bolonjez,ali sitnije.Moje kolege su bile na Z.Moravi-selo Obrve i razvalili skobalja od 700 g do 1,2 kg.Ti komadi na Crnici su odlični-na V.Moravi kod Jagodine se hvata dosta ali sitni-tzv."Pepeo" kod Ribara.
A Triana od 886 g nije uopšte teška-samo je možda loše balansirana ili "glibava",ne znam šta je u pitanju?
Pozdrav
 
trijanom sam odusevljen,balans je odlican,glibava je vrlo malo,jako mi se svidja,zadrzacu je,voleo bih da se sretnemo na pisti i u kafani da naucim nesto od boljeg,videces je verovatno,stap ubija,sutra ako bude vreme malo bolje odoh da ga probam,ne mogu da cekam prolece.Hvala na informacijama!!!!
 

Back
Top