CRNA TACKA- Brana Crncevic

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
BRANA CRNČEVIĆ - CRNA TAČKA

EVO I TOG DANA

Gospodin Fuj se, ne bez razloga, slaže sa gospodinom Bljak da će Srbiji, bude li joj oteto Kosovo, biti pričinjena nepravda. „I ja mislim da je to nepravedno”, kaže gospodin Fuj, „ali, uprkos tome, mi moramo...”. Gospodin Bljak ga gleda milooko kao Englez omiljenog Amerikanca i slaže se sa gospodinom Fuj da, uprkos svemu, moramo biti razumni. Biti razuman i trpeljiv osnovni je religiozni nauk, moglo bi se pomisliti da su gospoda Fuj i Kaka duboko, kaluđerski religiozni, i da su se upravo vratili sa Atosa. E, nisu. Pravoslavna crkva ih nervira. Kako i ne bi? Pravoslavni episkopi ne prijaju kaluđerima globalističke crkve, u kojoj je Amerika na prvom mestu, a Bog na poslednjem.

Gospoda Fuj i Kaka u svojim propovedima uveravaju čitaoce, slušaoce i gledaoce da postoji mnogo malih nepravdi protiv kojih se ljudi mogu i moraju boriti, a da su velike, najvažnije nepravde koje su mogu dogoditi Srbima i Srbiji strogo protokolisane i zato je svaka borba protiv dogovorenih nepravdi besmislena i štetna. Boga nisu videli, a Ameriku jesu. Zbog toga je njihova vera u Ameriku snažnija od vere u Boga, njoj se priklanjaju. Kaluđeri globalističke crkve propovedaju da je nepravda pravedna, a borba za pravdu smešna. Srbi koji su prvi videli Ameriku, oni zbog kojih je napisana pesma „Ostajte ovdje”, prezreli bi globalističke kaluđere. I među precima globalističkih kaluđera, siguran sam, ima onih koji su napustili Ameriku i dobrovoljno pohitali u Srbiju i glavom probijali Solunski front. Slava im i hvala! Nisu se nadali potomcima koji su danas u Srbiji, bez ikakvog razloga, spremni da umru za Ameriku, koja je rešila da osvoji planetu, makar je skrenula sa putanje.

Skoro i da nema dana kad na kakvoj srpsko-američkoj televiziji ne gostuju gospoda Fuj i Bljak, a ponekad im se priključe i goropadne dame, takođe Fuj, Kaka i Bljak. One posebno blebeću o dve Srbije, o milosrdnoj Evropi i nezahvalnom srpskom narodu, koji ne razume u kakve je zločine bio umešan. Zatim sledi pouka da se srpski okrvavljeni veš može oprati samo u mašini pravdoljubive vešerke Karle del... Baš kao da su i gospoda Ahtisari i Ahneseri napravili sjajan plan za dugoročno rešenje srpskog pitanja i američkog odgovora! Briga njih za srpsko pitanje, oni su u službi američkog odgovora.

„Glas Amerike”, nekad zanimljiva radio-stanica poznata po vicevima Grge Zlatopera, danas, u poređenju sa gostovanjem gospode i gospođa Fuj, Kaka i Bljak na drugim TV kanalima, liči na umerenu proameričku TV stanicu. Na „Avali” se zna da je Milošević mrtav, ali niko ne tvrdi da Milošević nije dovoljno mrtav, ne ubija ga ponovo svake večeri. „Avala” mirno, spikerski tačno i tečno, saopštava vesti dozvoljavajući srpskom gledaocu da se, bez posebnog stresa, upozna sa događajima u svetu. Gledam „Glas Amerike” emitovan iz Vašingtona i zapažam da tamo retko, ili nikako, ne gostuje niko iz fuj, kaka i bljak tima. Prevario bih se ako pomislim da Vašington prezire fuj, kaka i bljak gospodu i gospođe. On ih je samo stavio na svoje mesto. Dužni su da budu fuj, kaka i bljak, tamo gde im je određeno. Uglavnom na domaćem terenu. Prekorevam prijatelje koji srpsku fuj, kaka i bljak ekipu opisuju kao agente stranih sila i izdajnike. Ko bi njih primio u agente i izdajnike? Oni su jednostavno fuj, kaka i bljak.

Vašington zna zašto je bombardovan Beograd, ali ugodno mu je kad kakva gospođa Bljak kaže da ga je Miloševićeva tiranija na to naterala. Vašington je odobrio gospođi Fuj da kaže kako je pravda ponekad nepravedna, ali... Vašington je odobrio gospodinu Bljaku da se ruga Srbiji zbog vojne nemoći, Vašington preko gospodina Bljaka uverava Srbe da je svaki otpor uzaludan. Gospodin Kaka nas, kao Pavlov svoje pse, navikava na uslovni refleks. Deseti decembra je, kao, taj dan! Tad će Srbi saznati ko su, šta su, kakvi su i šta im je pisano! Uzalud verujete u Rusiju, kokodače gospođa Fuj. Gospodin Bljak kukuriče da je hrabrost, danas i ovde, reći da je Kosovo izgubljeno i strahuje za svoj bljak životić kad se to bude dogodilo. Kukuriču i kokodaču, a znaju da im se ništa neće dogoditi kao što im se nikada ništa nije dogodilo. Od mućaka se ne pravi kajgana. Vas može razbiti samo parakuvar iz Vašingtona, a ni to se neće dogoditi, potrebni ste mu takvi kakvi ste. Vi ste njegova jaja, a svaki kuvar pazi na svoja jaja.
 
kad se setim kako je Brankela spickao milion i po maraka sakupljenih od dijaspore za pomoc izbeglicama ,ode sve na rulet kazina hotela Putnik u Novom Sadu ,doduse nesto je otislo i na viski i qurve ,hebiga Brana je ipak covek hedonista.Elem to mu nije bilo dosta pa pe se zaduzio i nastavio da se kocka na dug ,pa su lokalni "zestoki momci" iz NSa hteli da ga odrobijaju zbog dugova ,da nijesloba preko Arkana urgirao kod pokojnog Leinovica sad ne bi vise imao ko da prosvetluje i duhovno obogacuje vaskoliko srbstvo.:(
 
Ja se secam, bese tu negde skoro u bliskoj proslosti,partija kojoj je pripadao Crncevic (nikad i clan) podrzavala je ODRZAVALA "demokratsku" Vladu u proslom mandatu, ili se meni nesto pricinjava:razz:
Da ne beshe socijalista, ne beshe ni "demokratske" Vlade:lol:
 
Doticni klosar nije vredan da se o njemu raspravlja!
Ovi su "vredni" da se o njima raspravlja:razz:
180px-Petar_lukovic_gm.jpg


get_img


:razz:
 
"Vašington zna zašto je bombardovan Beograd, ali ugodno mu je kad kakva gospođa Bljak kaže da ga je Miloševićeva tiranija na to naterala. Vašington je odobrio gospođi Fuj da kaže kako je pravda ponekad nepravedna, ali... Vašington je odobrio gospodinu Bljaku da se ruga Srbiji zbog vojne nemoći, Vašington preko gospodina Bljaka uverava Srbe da je svaki otpor uzaludan. Gospodin Kaka nas, kao Pavlov svoje pse, navikava na uslovni refleks. Deseti decembra je, kao, taj dan! Tad će Srbi saznati ko su, šta su, kakvi su i šta im je pisano! Uzalud verujete u Rusiju, kokodače gospođa Fuj. Gospodin Bljak kukuriče da je hrabrost, danas i ovde, reći da je Kosovo izgubljeno i strahuje za svoj bljak životić kad se to bude dogodilo. Kukuriču i kokodaču, a znaju da im se ništa neće dogoditi kao što im se nikada ništa nije dogodilo. Od mućaka se ne pravi kajgana. Vas može razbiti samo parakuvar iz Vašingtona, a ni to se neće dogoditi, potrebni ste mu takvi kakvi ste. Vi ste njegova jaja, a svaki kuvar pazi na svoja jaja."

----------------------------------
Kao skener:)
 
BRANA CRNČEVIĆ- CRNA TAČKA


Ko je najzaslužniji što mu se dinar digao, a evro spustio. Ko bi, izuzev njega dokazao da je dinar istovremeno stabilan, labilan i indiferentan; stabilan za one koji ga neograničeno imaju; labilan za one koji ga povremeno imaju, a svako malo nemaju; indiferentan prema onima koji ne mogu da se dokopaju ni jednog jedinog pišljivog dinara? Do takvog otkrića mogao je doći samo čovek koji je stavio stručnost ispred politike, onaj ko je dinar prvo ojačao, a onda mu povećao vrednost, prkoseći stranoj valuti. Ko je čovek koji je baveći se naukom utvrdio da je dinar u čvrstom stanju pouzdaniji od dinara u tečnom stanju i daleko iznad dinara u gasovitom stanju. Okreni, obrni, radi se o istom čoveku, taj je otkrio da je dinar u čvrstom stanju najsličniji stabilnom dinaru; sledeći tu logiku, dinar u tečnom stanju može se uporediti samo sa labilnim dinarom koji teče u svim pravcima ne donoseći ljudima nikakvu korist, a dinar u gasovitom stanju pripada onima koji ne znaju gde dinar teče, pa su ravnodušni prema bankarskim čarolijama genija koji je otkrio da dinar u gasovitom stanju može ispariti kao da ga nikad nije ni bilo. Kiparske pare Srbije bile su, otkrio je genije, u čvrstom stanju, a onda su nekom čarolijom prešle u tečno stanje i tekle i tekle, pa utekle u gasovito stanje i, prirodno, isparile.

I ranije se događalo da se dinar uspešno nosi sa stranom valutom. Nije li A. M. devedesetih godina onog veka utvrdio da sedam dinara vredi koliko jedna nemačka marka? Dinar je danas neuporedivo uspešniji. Jedan evro, euro ili ojro, meni je svejedno, vredi kad bi se zezali kao dve negdašnje nemačke marke. A evro danas vredi nešto manje od osam dinara, što znači da je cena nekada moćne nemačke marke pala na jedva četiri snažna srpska dinara. Zašto zbog toga živimo lošije i bezvoljnije nego ikada, utvrdiće, ako uđu u parlament, oni koji znaju koliko je stručnost ispred politike!

Tek da dokazana stručnost ne bi bila dosadna, tek da bi stručnost zamirisala na umetnost, tu je gitara uz koju raspevani reformator pokazuje mladima koliko je mlađan, a običnim ljudima da je običan čovek. Čovek sa gitarom ne traži honorar za svoje predizborne koncerte, bori se za prokleti cenzus koji bi mu omogućio da stručnost opet bude ispred politike...........
-----------------
 
Svaka čast Brani Crnčeviću. Svaka mu je na mestu. "Čita" demokrate ko knjigu. Neskromno je s moje strane što ću ovo reći : Kao da je sve ovo izvadio iz moje glave. Zadovoljan sam da ima ljudi koji stvari vide kao ja, što će reći, potvrđujem sebi da nisam blesav, nastran, ćorav ... A demokrate nek i dalje duvaju u svoju frulicu i oponašaju kantri muziku. Nemam osećaj da će se ta muzika raširiti više nego što je do sada. Opet, kaljinka se sve jače čuje ... :lol: Ima nade u bolje od ovog trenutnog.
 
Svaka čast Brani Crnčeviću. Svaka mu je na mestu. "Čita" demokrate ko knjigu. Neskromno je s moje strane što ću ovo reći : Kao da je sve ovo izvadio iz moje glave. Zadovoljan sam da ima ljudi koji stvari vide kao ja, što će reći, potvrđujem sebi da nisam blesav, nastran, ćorav ... A demokrate nek i dalje duvaju u svoju frulicu i oponašaju kantri muziku. Nemam osećaj da će se ta muzika raširiti više nego što je do sada. Opet, kaljinka se sve jače čuje ... :lol: Ima nade u bolje od ovog trenutnog.

Rekoh ja- skener:)
 
Brana Crncevic:
"...................Odavno želim da se narugam sebi u nekim novinama i, evo, danas to i činim. Otkrio sam davno svojim pajtašima, a sad to samo prepričavam onima koji ovo čitaju, da je Srbija najčudnija samica na svetu. To je najveća ćorka na planeti, čudna je to ćuza podeljena na gradove i sela u kojima žive robijaši slobodnjaci; najsposobniji među njima dokopali su se kuća s bazenima i dugonogih žena koje traže slobodu na pogrešnom mestu. Ponegde se čak dogodi i ljubav. Za pare ili prosto onako. I pevamo, jeb'o te, kao da smo na slobodi. I razmnožavamo se u nadi da će naša deca, kad već mi nismo, jednoga dana biti slobodna. Svet nas nadzire i neprestano veća da li da poboljša uslove u našoj ćorki, merkaju da li da našu samicu od države prošire ili suze, da li da nam daju ili uzmu. Ne proganjaju nas više onako brutalno. Govore s najvažnijim slobodnjacima meko, gospodski............"
 
BRANA CRNČEVIĆ - CRNA TAČKA

EVO I TOG DANA

.



Užasno, ali užasno nepošten čovek. Licemer u toj meri, da kad bi postojao merni instrument koji može da izmeri stepen licemerja, u njegovom slučaju bi se pokvario - poiskakali bi mu osigurači. Ne slažem se ni sa čim što kaže zato što sam sigurna da sve što radi i govori, to čini samo iz ličnog interesa. Ne zato što je pošten ili patriota, ne, očajno koliki je licemer.

Takvi ljudi su me oduvek užasavali.
 
Ovi su "vredni" da se o njima raspravlja:razz:
180px-Petar_lukovic_gm.jpg


get_img


:razz:

Добро Биљо!:evil:
Долазим мртав уморан са посла, отварам Крсту да се разонодим, видим твоју тему кад оно ти постујеш слике оваквих акрепа!:evil::evil::evil:

Мислим треба имати мало обзира према људима који би ипак желели да сањају лепе снове...:lol::lol::lol:
 
Добро Биљо!:evil:
Долазим мртав уморан са посла, отварам Крсту да се разонодим, видим твоју тему кад оно ти постујеш слике оваквих акрепа!:evil::evil::evil:

Мислим треба имати мало обзира према људима који би ипак желели да сањају лепе снове...:lol::lol::lol:

Ma zanela se Bilja, ne bi ona to namerno ... Al, ja te potpuno razumem, ovakve slike umeju da pokvare dan. :lol:
 

Back
Top