Hoće li „Južni potok” kroz Srbiju?

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.294
Memorandum o izgradnji gasovoda “Južni potok” između ruske firme “Gasprom” i italijanske kompanije “Eni” potpisan je krajem prošlog meseca. Konačna odluka o maršruti kojom će prolaziti gasovod Južni potok još nije doneta izjavio je Tanjugu izvor u ruskom naftnom gigantu “Gasprom”. Komentarišući izveštaje pojedinih beogradskih medija da “krak gasovoda neće ići preko Srbije”, Tanjugov izvor je rekao da takve... »

http://www.naslovi.net/2007-12-07/danas/hoce-li-juzni-potok-kroz-srbiju/514582

Nesto se braca rusi mnogo razmisljaju hoce li nam dati crevo ili nece....

al vazno je da su u sredozemnom moru....
 
Zar ne beše to "Blue stream" ?

Kolko se razumem u Ruse, značajan zalet bi napravili tek osiguranom kupovinom NIS-a ... Dotle i oni cinculiraju i gledaju šta će strateški da urade Tadić i Koštunica. (Dozvole kupovine, preko tendera naravno). Činjenica da su određene ruske investicije bile kočene u Srbiji, a zbog toga je Koštunica popio po ušima prošle godine 9. maja, i preko ambasadora više puta.
 
Zar ne beše to "Blue stream" ?

Kolko se razumem u Ruse, značajan zalet bi napravili tek osiguranom kupovinom NIS-a ... Dotle i oni cinculiraju i gledaju šta će strateški da urade Tadić i Koštunica. (Dozvole kupovine, preko tendera naravno). Činjenica da su određene ruske investicije bile kočene u Srbiji, a zbog toga je Koštunica popio po ušima prošle godine 9. maja, i preko ambasadora više puta.

upravo tako. odlucuje prodaja NIS-a . Ako ga prodamo Rusima onda ce se praviti gasovod preko Srbije, ako ne pravice se preko madjarske. Sad na nama je da odlucimo.

Ne pisas u casu iz koje posle planiras da pijes. Sto znaci ne udaras kontru Rusima ako planiras da od njih zaradis.
 
Zar ne beše to "Blue stream" ?

Kolko se razumem u Ruse, značajan zalet bi napravili tek osiguranom kupovinom NIS-a ... Dotle i oni cinculiraju i gledaju šta će strateški da urade Tadić i Koštunica. (Dozvole kupovine, preko tendera naravno). Činjenica da su određene ruske investicije bile kočene u Srbiji, a zbog toga je Koštunica popio po ušima prošle godine 9. maja, i preko ambasadora više puta.

Е баш ми је драго да си и ти то написао јер је чињеница да су овдашње слугерање спречавале по сваку цену улазак руског капитала. А када сам ја то на другој теми написао онај идимигавидимига је тврдио да је то измишљотина и лаж!
 
Cim nesto protiv Rusije odma U92 na sva usta ,lepo im rekli televizija sluzi da prenosi vesti a ne da pravi vesti sama ,bastilja br2.

bas sam slusao danas taj ustaski radio , vesti iz sveta u 14:00 , opusteno prenose BBC javni servis britanske vlade kod nas. mislim to ti je ko da sad RTS formira sekciju za vesti u velikoj britaniji i da SKY NEWS prenosi RTS vesti iz milosevicevog vremena .
 
upravo tako. odlucuje prodaja NIS-a . Ako ga prodamo Rusima onda ce se praviti gasovod preko Srbije, ako ne pravice se preko madjarske. Sad na nama je da odlucimo.



Toliko o rusko-srpskom prijateljstvu.

Drago mi je da ste shvatili da je sve, ali baš sve u novcu, kako na zapadu, tako i u Rusiji.

Samo bih volela da vidim komentare da je umesto Rusije u tekstu - Amerika.

Kakvih bi ovde kometara bilo....
 
I Rusija bi, samo da može. U zabludi si ako misliš da bi bili drugačiji da su u situaciji u kojoj je Amerika.

Shta bi bilo kad bi bilo je veoma jak argument.
Svi se zalazu za nashe ekonmosko otvaranje je l tako?
Shta onda fali Ruskom kapitalu?
Je l nash nacionalni interes da taj gasovod prodje preko nashe teritorije ili nije?
Ako jeste zna se kome prodati NIS.
 
Shta bi bilo kad bi bilo je veoma jak argument.
Svi se zalazu za nashe ekonmosko otvaranje je l tako?
Shta onda fali Ruskom kapitalu?
Je l nash nacionalni interes da taj gasovod prodje preko nashe teritorije ili nije?
Ako jeste zna se kome prodati NIS.
Ljudi nikako da skontaju da cela EU zavisi energetski od Rusije, a ako nas Rusi ne uzmu pod svoje, ta ista EU ima da nam prodaje gas kupljn od Rusa po troduplo višoj ceni.
 
Shta bi bilo kad bi bilo je veoma jak argument.
Svi se zalazu za nashe ekonmosko otvaranje je l tako?
Shta onda fali Ruskom kapitalu?
Je l nash nacionalni interes da taj gasovod prodje preko nashe teritorije ili nije?
Ako jeste zna se kome prodati NIS.

Iskreno rečeno, nemam ništa protiv prodaje NIS-a Rusima, sasvim mi je svejedno kome će biti prodat. Jedino što ne volim tu vrstu "dogovora", ali to je politika, šta se može.

Htela sam samo da kažem da nas (Srbe) niko na svetu ne voli, nema ljubavi medju državama, samo interes. A u Srbiji ima mnogo neobaveštenog sveta koji u Rusiju gleda kao u jedini spas koji nam je preostao. To je pogrešan stav i način razmišljanja.

Rusi će iskoristiti svaku priliku, kao i bilo ko drugi na svetu. Nisu ni bolji ni gori od drugih.
 
Pa to svako s mozgom zna.
Ja ne vidim kako je nama interes da u ovoj konstalaciji ne prodamo rusima?
Sta time dobijamo?
A zna se shta gubimo.
A "dogovori"su ti praksa svuda..ko shto i sama reche za amere i ruse da su isti ista je i tu situacija i na istoku i zapadu.
Jedino nama relevantno pitanje je shta je nash interes u svemu tome,a samo idiotu se zakljuchak iz svega navedenog sam ne nametje.
 
rednica sajta Enerdžiobzerver Sijka Pištolova, smatra da je odluka o Južnom potoku već doneta, a da će Ministarstvo energetike Srbije sačekati zvaničan odgovor Gasproma.

"Ja lično mislim da je to završena priča na našu štetu i za to nam nije kriv Gasprom, nego Vlada Srbije. Po meni, glavni krivci su bivši ministar energetike Radomir Naumov i njegov saradnik koji i dalje sedi u Ministarstvu, Milutin Prodanović", kaže ona.

"Zašto su oni krivi? Bukvalno su na tacni Rusima poklonili firmu Jugorosgas, a narod su lagali da će ta firma ustvari graditi Južni potok kroz Srbiju", tvrdi Pištolova.

"Do danas nije razjašnjeno pod kojim okolnostima je ta srpsko-ruska firma na fantomski način postala većinsko vlasnštvo Gasproma. Kad se to pitanje bude postavilo u parlamentu, onda će i Gasprom Srbiju početi da gleda kao ozbiljnu zemlju", kaže ona.

Ona kaže da su Rusi obećavali Srbiji taj gasovod još od vremena nekadašnjeg premijera Mirka Marjanovića, ali do danas ništa nije urađeno.
 
rednica sajta Enerdžiobzerver Sijka Pištolova, smatra da je odluka o Južnom potoku već doneta, a da će Ministarstvo energetike Srbije sačekati zvaničan odgovor Gasproma.

"Ja lično mislim da je to završena priča na našu štetu i za to nam nije kriv Gasprom, nego Vlada Srbije. Po meni, glavni krivci su bivši ministar energetike Radomir Naumov i njegov saradnik koji i dalje sedi u Ministarstvu, Milutin Prodanović", kaže ona.

"Zašto su oni krivi? Bukvalno su na tacni Rusima poklonili firmu Jugorosgas, a narod su lagali da će ta firma ustvari graditi Južni potok kroz Srbiju", tvrdi Pištolova.

"Do danas nije razjašnjeno pod kojim okolnostima je ta srpsko-ruska firma na fantomski način postala većinsko vlasnštvo Gasproma. Kad se to pitanje bude postavilo u parlamentu, onda će i Gasprom Srbiju početi da gleda kao ozbiljnu zemlju", kaže ona.

Ona kaže da su Rusi obećavali Srbiji taj gasovod još od vremena nekadašnjeg premijera Mirka Marjanovića, ali do danas ništa nije urađeno.

Jao , bre, Inga, who the f.uck is Sijka Pištalova?:-?
Mislim stvaaaarno...
 

Back
Top