SARDONIJA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Па, ако се име "Срби" односи, као што неки говоре, на све Словене, дакле на Русе, Пољаке, Чехе и осталу компанију, онда "Срби" и јесу један од најбројнијих и најмоћнијих народа.

А по некима су српског порекла чак и Немци, Латини и индијски Аријци, тако да смо стварно врло моћна дружина.
 
cinican,ushicen,iznenadjen prevedi nam tu onomatopeju

Циничан. Зато што се величина народа мери његовим културним и цивилизацијским доприносом, а не тиме шта је један од 1000 историчара у поетском заносу рекао о њему.
 
Циничан. Зато што се величина народа мери његовим културним и цивилизацијским доприносом, а не тиме шта је један од 1000 историчара у поетском заносу рекао о њему.

boze oprosti mu .....................
 
pa sudeći po geografskim pojmovima, imenima itd srb, srbin itd
može se zaključiti da su u odnosu na druge današnje slovenske države ili ajde da kažemo narode bili bar brojčano jači ili bar isto toliko uticajni ranije.

što nije ništa toooooliko čudno.
narodi menjaju svoje teritorije, neke rastu, neke se smanjuju...

mislim da su rusi bili minorni ranije...

oni koji su mnogo "blesavi" kao mi srbi u novijoj istoriji možemo samo očekivati smanjivanje granice.

Na slavija sajtu kada je postavljeno pitanje: Koji slovenski narod smatrate naj-ekstravertnijim i koji narod "žudi za više pažnje"...
srbi su dobili nekih 70% glasova a svi ostali su podelili ostatak... :) a neki niti jedan glas.
 
Можемо да причамо и ово и оно, али треба погледати ко су заправо и шта су Срби. Односно, наш народ, без обзира на значење речи "Срби" које је та реч могла да има у прошлости.

А истина је да смо млад и мален народ са више тога негативног него позитивног. Приче о некаквој ранијој слави некога ко нема везе са нама и оним што заправо јесмо су научна фантастика. А жали Боже оних ентузијаста и идеалиста који су искрено поверовали у неке приче које нажалост никакве везе са мозгом немају.
 
da li na ovom forumu postoji neko ko je upoznat sa radom^Serbona*drustva iz Nisa za naucno istrazivacke najstarije istorije Srba iz nisa,Srboslovenska duhovna akademija iz pozarevca srbsko uceno drustvo iz nisa, sardonija zavod za srbistiku-cikago beograd stutgart :?:

Seretić & Co, u prevodu......:roll:

Glas Serbone je najjači humoristički list na celom Balkanu, a da mu to nije namena.....:roll:
 
da će se smanjivati Srbija verovatno je...
da je sada Srbija mala, jeste...
da je nekada bila "srednja" i to je tačno i provereno...
da je možda pre toga bila velika, to je diskutabilno, ali može biti tačno a i ne mora...
da Deretić priča svašta, verovatno je tačno...
da Deretić ima neki cilj, i to je verovatno tačno...

p.s. Prvi put čujem za reč Sardonija

pitanje: da li Deretićeve ideje imaju veze sa pisanjima Božidara Mitrovića (izašlo u Politici) o Kolovenima, tj. slovenima sa prostora Balkana koji su se tek kasnije spojili sa ostalima.
Imali su jednobožačku religiju tj. verovali su u boga Sunca, i pravili su znakove slične Kolovratu (slovenskom znaku za Boga Sunca). Verovatno i ime otuda...

lično, mislim da je to preterano... (čak povezivanje sa Vinčanskim pismom)...
 
citao sam neku knjigu od Indije do Srbije ili tako nesto, uspeo sam da procitam prvih 50 strana, za dalje nisam imao zivaca, nas je i Aleksandar i on se sa nama borio i u Indiji i istovremeno bio sa nama u dobrim odnosima u Evropi i svi Sloveni a i sire smo mi itd.
pisac se vezivao za neke reci koje su slicne nazivu Srbi isto ko sto su Hrvati napravili teoriju o svom neslovenskom poreklu zbog nekog natpisa slicnom Hrvat u nekom gradu koji je trgovao sa Iranskim narodima
tamo se cesto pojavljuje neki ceski istoricar iz XIX veka, nesto na Sh, jel zna neko nesto o njemu, jel to neko ozbiljan ili ne?
ali postavlja se pitanje gde su bili nasi preci pre nego sto su dosli na Balkan?
 
Можемо да причамо и ово и оно, али треба погледати ко су заправо и шта су Срби. Односно, наш народ, без обзира на значење речи "Срби" које је та реч могла да има у прошлости.

А истина је да смо млад и мален народ са више тога негативног него позитивног. Приче о некаквој ранијој слави некога ко нема везе са нама и оним што заправо јесмо су научна фантастика. А жали Боже оних ентузијаста и идеалиста који су искрено поверовали у неке приче које нажалост никакве везе са мозгом немају.

demografski nema sanse:lol::lol:
ali ne bih se stobom slozio ni istorijski
kao nacija smo mladi, ali kao narod bas i ne
 
jovan i.deretic mislila sam da je ovo forum naobrazovanih i kulturnih bica.govoriti jezikom vredjanja i mrznje za mene je strano.izvinite necu se vise javljati.ova tema moze da bude zatvorena posto je kako rece prezvakana hiljadu puta.


Bilo nekad civilizovano i kulturno. Ali ne vredi. Mnogo je zatucanih koji u Seretića gledaju ko u Boga...i porred niza primera u kojima lupa i laže. Pipneš im prstom, odmah si strani plaćenik.

Evo ovako su mi odgovarali:

САМО ДА ЗНАМ КОЛИКО ТИ ПЛАЋАЈУ ДА ПИШЕШ ТЕ ГЛУПОСТИ!
Срби јесу староседеоци балкана, а ти пиши колико хоћеш и шта хоћеш!

Prema tome...ne vredi....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top