Kicenje za NG

Klasika... Sarena jelka, novogodisnji stoljnjacici, puno novogodisnjih sveca Crvene boje...
Mami neseser sa kozmetikom, tati sal ili rukavice, bratu novcanik(sve sam vec smeknula), momku sam vec uzela dzemper.
 
Velika jelka sa roze ukrasima,razumecete da smo sa 5 godina u roze fazi pa ako nije roze nece da valja...
Svece,venac na ulazna vrata,miris borovine u spreju sa kojim mirisemo jelku,aroma lampe sa mirisom cimeta i vanile...stolnjaci,cinije i solje sa deda mrazovima,tanjiri za kolace,bombone u celofanu u svim raspolozivim cinijama...
Jooj kako volim taj ambijent...a tek sto volim Deda Mraza...:))
 
Jelka ( kardinal i zlatno ) puuuuuno deda mrazova ispod nje i vencic na ulaznim vratima , samo toliko . I obavezno afte( bager ili traktor sa prikolicom :mrgreen: ) u kutijici za poklone ispod jelke .
 
Jao sto je lepa tema,....

Pa kod mene u familiji nije tako jednostavno kao sto ste vi opisale,..mi kitimo 6 jelki raznih velicina, jer imamo veliki stan pa onda moji vole da je u svakoj po jedna,..Glavna jelka koja je u dnevnoj sobi je obavezno dvobojna,..nema kod nas sareno nista, sve po PS-u, obaveno venčić na vrata, sijalice po dnevnoj sobni i u decijoj okicene na zid ili preko lustera, baloni na lusterima, sveće, stgolnjaci sa dezenima nove godine, i tone hrane, paketici ispod jelke, deda mrazovi, kkutije u obliku poklona, i tako,...ma svasta.
 
Jelka sa crvenim, zlatnim i srebrnim ukrasima uglavnom, venac na vrata koji se spremam da sama napravim, stolnjaci, svece naravno, isparivac sa mirisom cokolade ili cimeta i grana sa lampciama, sisarkama i crvenim bobicama oko kamina. Divno izgleda. Poklone jos nisam smislila i to me bas nervira
 
Jelka sa crvenim, zlatnim i srebrnim ukrasima uglavnom, venac na vrata koji se spremam da sama napravim, stolnjaci, svece naravno, isparivac sa mirisom cokolade ili cimeta i grana sa lampciama, sisarkama i crvenim bobicama oko kamina. Divno izgleda. Poklone jos nisam smislila i to me bas nervira


Ja ih smisljam u radnji , na licu mesta :) i vencic takogje sama pravim ufotkacu ga sutra i obavezno postavljam , kod mene je za NG sve u kardinal crveno i zlatno ( inace ne volim crveno , nikad nista isto nisam obukla ali za praznike mi je bas veselo i praznicno :) )
 
Ja samo da kazem da sam malo pre dosla iz Graden centra i da bas nista roze nisam nasla....Dete ce mi se rastuziti i nece verovati da nema roze ukrasa....Al nema...:cry:
Pokupovala sam neko fenomenalno cvece za vazne,toga ima na tone,naravno u novogodisnjem fazonu i moram da kazem da sam skoro pala u iskusenje da pazarim crne ukrase,jer su tako mocni i extravagantni ali...to neki drugi put.:)
 
Ja samo da kazem da sam malo pre dosla iz Graden centra i da bas nista roze nisam nasla....Dete ce mi se rastuziti i nece verovati da nema roze ukrasa....Al nema...:cry:
Pokupovala sam neko fenomenalno cvece za vazne,toga ima na tone,naravno u novogodisnjem fazonu i moram da kazem da sam skoro pala u iskusenje da pazarim crne ukrase,jer su tako mocni i extravagantni ali...to neki drugi put.:)

Crni ukrasi umeju da izgledaju stvarno super, i treba imati po koji. Sto ne odes do kineza tamo stvarno ima svakakvih ukrasa i sigurno ces naci i roze.
 
Ja ih smisljam u radnji , na licu mesta :) i vencic takogje sama pravim ufotkacu ga sutra i obavezno postavljam , kod mene je za NG sve u kardinal crveno i zlatno ( inace ne volim crveno , nikad nista isto nisam obukla ali za praznike mi je bas veselo i praznicno :) )

Ja malo imam problem za pravljenje vencica jer zivim na grckom ostrvu i ovde nema jelki. Ima drugih cetinara ali ne jelke. Muz i ja snimili 2-3 ali se nalaze na privatnom posedu pa ako ne nadjemo negde drugo izgleda da cemo u kradju :-D, samo da ne pripucaju
 
BAs me cudi da nema roze ukrasa u GC, na njihovom sajtu pise da je za ovu godinu moderna crna jelka sa roze ukrasima. Ja sam kupila sneska na ono duvanje, ogromnu zvezdu, nemam pojma gde cu je, deda mraza i sneska belica koji se penju , na onom crevu...Mi cemo ove godine dvoriste da okitimo skroz, posto nam je u dvoristu ogromna jelka, a za kucu sam htela da kupim tu crnu jelku sa roze ili ljubicastim ukrasima, ali posto nema...
 
Ja samo da kazem da sam malo pre dosla iz Graden centra i da bas nista roze nisam nasla....Dete ce mi se rastuziti i nece verovati da nema roze ukrasa....Al nema...:cry:
Pokupovala sam neko fenomenalno cvece za vazne,toga ima na tone,naravno u novogodisnjem fazonu i moram da kazem da sam skoro pala u iskusenje da pazarim crne ukrase,jer su tako mocni i extravagantni ali...to neki drugi put.:)


Imaš nešto roze ukrasa u Eurosalonu, one sjajne i kao peskirane kugle...
 
Velika jelka sa roze ukrasima,razumecete da smo sa 5 godina u roze fazi pa ako nije roze nece da valja...
Svece,venac na ulazna vrata,miris borovine u spreju sa kojim mirisemo jelku,aroma lampe sa mirisom cimeta i vanile...stolnjaci,cinije i solje sa deda mrazovima,tanjiri za kolace,bombone u celofanu u svim raspolozivim cinijama...
Jooj kako volim taj ambijent...a tek sto volim Deda Mraza...:))


Ups.... ja sam davno imala 5, a hoću jelku sa roze ukrasima .... 'el to lošO :D
 
Pa ja nesto na bih kod kineza jer je kod njih sve ono tipicno...a ja volim neobicne jelke.
U radnji sam okitila u ljubicastim tonovima i pritom se okozila da bih pronasla kombinaciju.Na Vidikovcu su imali samo jedan ljubicasti zeljeni cvet,pa sam odande zapucala u Zemun..Tamo nadjem 18 komada i jedva spojim sa nekim kuglama...
Ako je moderno ljubicasto onda zato i nema vise....:roll:

Videla sam fenomenalne roze cvetove malo atipicne pa cu povesti gospodjicu da ih ona aminuje...A dete ko dete ona bi i sa kineskim fus kuglama bila srecna..samo nek je roze i nek sljasti....:roll:
 
Velika jelka sa roze ukrasima,razumecete da smo sa 5 godina u roze fazi pa ako nije roze nece da valja...
Svece,venac na ulazna vrata,miris borovine u spreju sa kojim mirisemo jelku,aroma lampe sa mirisom cimeta i vanile...stolnjaci,cinije i solje sa deda mrazovima,tanjiri za kolace,bombone u celofanu u svim raspolozivim cinijama...
Jooj kako volim taj ambijent...a tek sto volim Deda Mraza...:))
Gde ima da se kupi sprej koji mirise na borovinu?
 
--------------------------------------------------------------------------------

Kićenje crne jelke svetski je hit za ulazak u 2008. godinu. Primat nad standardnim zelenim, belim, srebrnim, pink i na vrhovima posrebrenim jelkama, koje su se pojavile znatno kasnije, zauzele su tamne, odnosno crne jelke.
Godinama unazad na istaknutom mestu u enterijerima krajem svake stare i početkom nove godine dominirale su zelene jelke okićene shodno ukusu, dovitljivosti, materijalnim mogućnostima, ali i znanju. Danas, kićenje jelke, kao jedan od najlepših običaja, postalo je stvar prestiža. Naime, kako postoje trendovi u odevanju i opremanju enterijera, tako postoje noviteti u kićenju jelke, koji u Srbiju dolaze sa različitih strana.
U domovima i poslovnim prostorima onih koji žele da idu u korak sa modnim diktatima ove godine naći će se crna jelka, savetuje Mirjana Laušević iz „Garden centra". Ona za Press kaže da ovakva jelka zahteva specifičan ambijent, velike, ekskluzivno i moderno opremljene prostore.
- Iako smo u početku bili skeptični da li će Srbi prihvatiti crnu jelku, brzo nas je razuverila već prva dospela porudžbina. Jelke su razgrabljene neverovatnom brzinom - objašnjava Mirjana Laušević.
Ona napominje da crna jelka, osim prostranog enterijera u kom će naći svoje mesto, zahteva i određen nakit.
- Crna jelka je sama po sebi vrlo elegantna i ne trpi raznobojan nakit. Najlepše izgleda okićena crnim i belim, odnosno bezbojnim kristalima. Takođe, dobar izbor je i srebrni nakit, a za nešto smelije predlažemo pink ili ljubičasti nakit, grilande u istoj boji, kao i ostali prateći program - kaže Lauševićeva za Press.
 

Back
Top