Pitanja u vezi sa OPREMOM, TUTORIJALIMA, KNJIGAMA, PS PLUG-IN-ovima

al sada sam izracunao da me 10e manje izadje canon a sa 160MB vise memorije. e sad volim sto fuji ima 5 megapiksela, i sve modove ispod 5. ali canon ima stabilizaciju slike, a ja znam sta je to jer na brodu nema dvogleda sa vise od 8x uvecanjem jer vec ni taj nemozes drzati mirno jer se mrdate i ti i brod a ovaj sa 10 neznam kolko je upotrebljiv bez stabilizatora


p.s. cestitajte mi ovo mi je 500. poruka pod ovim nadimkom :D
 
SIGNATURE 350:
al sada sam izracunao da me 10e manje izadje canon a sa 160MB vise memorije. e sad volim sto fuji ima 5 megapiksela, i sve modove ispod 5. ali canon ima stabilizaciju slike, a ja znam sta je to jer na brodu nema dvogleda sa vise od 8x uvecanjem jer vec ni taj nemozes drzati mirno jer se mrdate i ti i brod a ovaj sa 10 neznam kolko je upotrebljiv bez stabilizatora


p.s. cestitajte mi ovo mi je 500. poruka pod ovim nadimkom :D
Fuji S5600 ima nesto sto se zove antiblur mode koji ima istu funkciju kao i stabilizacija slike.
Tu Canon nema prednost.Pisem ovo ne iz licnog iskustva nego prenosim iz tekstova sa interneta.
Obozavam ovaj post gde se preporucuje da ako si profi kupis Canon a ako si amater Fuji.Vec sam zamislio u firmi koja se bavi prodajom digitalnih fotoaparata razvodnika koji ,kad udjes u istu, te pita da li smatras sebe za profija ili amatera, i onda te u zavisnosti od tvog odgovora salje na Fuji ili Canon deo prodavnice.
Takodje se ne slazem da SVI profesionalci sveta koriste Canon ili Nikon, ja znam barem jednog koji ne koristi ove marke :-D .Ne treba davati ovako generalne odrednice.
Nego evo dva linka za Fuji S5600 i za Canon S1 gde imas manje vise pregled tehnickih osobina i poneko misljenje korisnika.Pa sad sam odluci.Ali prvo utvrdi da li si profi ili ne. :lol: :lol: :lol:
 
slobce:
Fuji S5600 ima nesto sto se zove antiblur mode koji ima istu funkciju kao i stabilizacija slike.
Tu Canon nema prednost.Pisem ovo ne iz licnog iskustva nego prenosim iz tekstova sa interneta.
Obozavam ovaj post gde se preporucuje da ako si profi kupis Canon a ako si amater Fuji.Vec sam zamislio u firmi koja se bavi prodajom digitalnih fotoaparata razvodnika koji ,kad udjes u istu, te pita da li smatras sebe za profija ili amatera, i onda te u zavisnosti od tvog odgovora salje na Fuji ili Canon deo prodavnice.
Takodje se ne slazem da SVI profesionalci sveta koriste Canon ili Nikon, ja znam barem jednog koji ne koristi ove marke :D .Ne treba davati ovako generalne odrednice.
Nego evo dva linka za Fuji S5600 i za Canon S1 gde imas manje vise pregled tehnickih osobina i poneko misljenje korisnika.Pa sad sam odluci.Ali prvo utvrdi da li si profi ili ne. :lol: :lol: :lol:
al su napljuvali canon ovde dodje mi da ga ni nepipnem stapom. jel stvarno tako los i nekvalitetan?
 
Ja mislim da sve te izjave tipa Canon ili Nikon su najbolji važe, ali sa velikom rezervom. Hoću reći, bili su u vrhu analogne fotografije. U digitalnoj ipak... Još je rano za postavljanje lidera u tome.
Kao što rekoh, ja bih se odlučio za Fuji zbog rasprostranjenosti servisne mreže. Ipak je dig.fotografija relativno nova stvar i s obzirom na ograničena nam sredstva, treba malo kalkulisati.
 
SIGNATURE 350:
al su napljuvali canon ovde dodje mi da ga ni nepipnem stapom. jel stvarno tako los i nekvalitetan?
Tek sad sam procitao postove korisnika i mislim da je u ovom slucaju izbor jednostavan - FUJI. A profesionalci neka se bakcu sa otkazivanjem flesha i aparata posle odredjenog vremena. :grin: Bas zbog ovakvih stvari ne volim da preporucujem bilo sta bez da imam licnog iskustva u konkretnoj stvari.Zamisli da si uzeo ovaj aparat na preporuku tipa "Cannon je kul!"
i da aparat otkaze posle par nedelja.Zato Vas molim , da ako o necemu ne znate dovoljno da se ne oglasavate na ovakva pitanja.
 
Kupi lepo Panasonic!Ima stabilizaciju a na nekim tetovima u Digital-u je pobedio po kvalitetu fotografije.Kod digitalaca ne mozes genetralno reci koji je najbolji jer se cesto ocenjuje mnogo karakteristika na kojima se dobija odredjeni broj bodova.tako neko hoce i zadovoljavajuci video snimak a ne samo fotografisanje ili ima ljudi koji cene trajanje ugradjene baterije mada profi najcesce koriste izmenljive jer cesto zatreba fotografija vise bas kad baterija pokaze da je prazna(kod onih sa ugradjenim),itd.
Ti se odluci sta je tebi vazno pa onda odaberi foto aparat.
Opet ponavljam bitno je sta znas a ne sta imas(normalno ne bukvalno).
Inace u vezi komentara profi ili ne ako si profi zna se skupi bar 4-5000 evra pa kupi.
UZ(ultra zum) klasa je prelaz amater-profi.Bolja od amater a ipak poprilicno daleko od profi.
 
Zaprljan objektiv - boljka stara koliko i fotoaparati. Prasina, dodir prsta ili nesto drugo su ljuti neprijatelj finoj povrsini objektiva. Sva poznata sredstva od finih krpica pa do alkohola, majica, dzempera, papirnih maramica i jos kojekakvih rekvizita padaju u vodu jer sve ostavljaju trag - dlacice od tkanina ili fleke od alkohola i ostalih tecnosti. U prodaji su vlazne maramice, pumpice za prasinu u kompletu sa tecnoscu za otiske prstiju i cetkice. Neki pominju i tecnost za pranje prozora. Koje je najpouzdanije sredstvo za uspesno ciscenje objektiva i gde ga kupiti?
 
Imam utisak ( mozda paranoisem ) da sam igubio na ostrini snimka. Inace, otisak prsta je masan i na perfektnoj povrsini sociva se samo razmazuje. Alkohol ostavlja talog a tragove je ostavila i super fina mikrofiber krpica koja je navodno predvidjena za to. Na nekim sajtovima sam nasao da cak koriste tecnost za pranje prozora. To cu probati na nekim starim objektivima. Sve sto sam probao razmazao sam. Nego, kakvu cetkicu koristis?
 

Back
Top