Pitanja u vezi sa OPREMOM, TUTORIJALIMA, KNJIGAMA, PS PLUG-IN-ovima

worm:
U ime fotografskog sveta bih te zamolio da promenis tvoj avatar!

Umetnik "suzy9mm" ( http://suzi9mm.deviantart.com/ ) zasigurno ti nije dala mogucnost da koristis njenu fotografiju kao avatar (njena fotografija http://www.deviantart.com/deviation/5068436/ ).

Koriscenje tudje fotografije u sopstvene svrhe je isto kao kradja. Kada se objavi fotografija na internetu to ne znaci da je postala "javno dobro". Vlasnistvo nad fotografijom (po zakonu o zastiti intelektualne svojine) traje za vreme zivota fotografa +70 godina., ili dok fotograf ne prenese prava na svoju fotografiju nekom drugom.

Bilo bi lepo, za kompletan kolektiv, da se takve stvari ne rade. Ovde postoje ljudi koji (na neki nacin) zive od fotografije, i ovakve stvari mogu da nam zasmetaju.

Unapred zahvalan,
worm
Rezoniraj moralna i imovinska prava autora. ;)
 
hi hi ja se malo igrao u CS 3 malo da ozivim ovu temu koristila nam je pa smo je zaboravili..
ccc sram nas bilo :oops: evo ovde vidimo jedan manastir crkva shta je ne bitno,

IMG_1987-1.jpg


isekao sam to dosadno nebo (koristio sam magic wand tool podesio toleranciju na 50) i ubacio neko shto sam nashao medju fotkama malo podesio levelse boju isekao samo manastir, kopirao na poseban leyer dodao mu plavi outer glow da se ne vidi prelaz i to je to! odmah dobijamo mocniju sliku ... hmm bar se meni chini mocnija 8)

IMG_1987_filtered-1.jpg
 
Malo sam se igrao farbanja kola :razz: 8-) Uzeo sam jednu Alfu
koja izgleda ovako :
Picture050-2-1.jpg


Ovo nije radjeno sa color replacement tool -om nego sam sekao posebno limariju auta i farbao je pomocu brush tool koji sam nasadio na novi prazan leyer i stavio ga da bude dissolve i opacity po zelji kako koja boja , sve zavisi ... dobio sam sledece...

ALFAPURPLE-1.jpg


ALFAPLAVA-1.jpg


ALFAGOLD-1.jpg


ALFACRNA-1.jpg


Nije neshto posebno znam ima milion greshaka radio sam na brzinu .. fazon je shto se ovako dobija veci izbor boja i bolja kontrola boja nego sa color replacement tool-om..
 
Dulle_Bagljas:
hi hi ja se malo igrao u CS 3 malo da ozivim ovu temu koristila nam je pa smo je zaboravili..
ccc sram nas bilo :oops: evo ovde vidimo jedan manastir crkva shta je ne bitno,

IMG_1987-1.jpg


isekao sam to dosadno nebo (koristio sam magic wand tool podesio toleranciju na 50) i ubacio neko shto sam nashao medju fotkama malo podesio levelse boju isekao samo manastir, kopirao na poseban leyer dodao mu plavi outer glow da se ne vidi prelaz i to je to! odmah dobijamo mocniju sliku ... hmm bar se meni chini mocnija 8)

IMG_1987_filtered-1.jpg
Bravo odlicno.
 
Dulle_Bagljas:
hi hi ja se malo igrao u CS 3 malo da ozivim ovu temu koristila nam je pa smo je zaboravili..
ccc sram nas bilo :oops: evo ovde vidimo jedan manastir crkva shta je ne bitno,

IMG_1987-1.jpg


isekao sam to dosadno nebo (koristio sam magic wand tool podesio toleranciju na 50) i ubacio neko shto sam nashao medju fotkama malo podesio levelse boju isekao samo manastir, kopirao na poseban leyer dodao mu plavi outer glow da se ne vidi prelaz i to je to! odmah dobijamo mocniju sliku ... hmm bar se meni chini mocnija 8)

IMG_1987_filtered-1.jpg
:) brawo!

svaka čast :-D
 
dvojegk2.jpg


dvojegk-x.jpg


Evo, uzeh tvoju fotku sa zadnje teme........nadam se da nemas nista protiv..........

Sta mi je zasmetalo na originalu gore, "ravna" je........nema kontrasta.......da li se slazes? Evo na brzaka, moze to i bolje ali nemam vremena da idem previse u detalje, malo sam i bolestan pa ne mogu dugo da gledam u monitor.........

Znaci od obrade, ono sto sam ti pricao zadnji put, Layer - New Adjustment Layer - Curves ......pa onda odradis kontrast tako da ovaj plocnik malo "progleda" kao i pozadina, ne obazirujuci se na ostatak fotke koju ces kasnije doterati sa cetkicom u Mask Layeru..........jel` tako........i na kraju malo sharpening-a , jedna interesantna tehnika , recimo dupliras Layer, onda ides na Filter - Other - High Pass , odaberes recimo radijus za ovu sliku 3, za vecu naravno veci radijus, to treba isporbati i igrati se malo da bi se dobila optimalna vrednost. Pa onda na taj Layer u Layer Tab-u umesto Normal odaberemo recimo Ovarlay ili Soft Light, slicno je, takodje malo isprobati sta vise lezi , ovde konkretno Ovarlay sa nekih 50-60% Opacity datog Layer-a.

Voala, nije tesko , samo se treba malo igrati i mogu se dobiti sjajni razultati......naravno ova fotka je vec bila umanjena pa ne mogu da izvucem maximum iz nje.

Toliko od mene za ovaj put..........
 

Back
Top