Pitanja u vezi sa OPREMOM, TUTORIJALIMA, KNJIGAMA, PS PLUG-IN-ovima

Bruno samo ne valja Ti to kad aparat "sam"dize ili zaboravish...ne govorim Ti ovo iz ruganja ili loshe namere-bio koja vrsta automatike izda onda kad je najvaznije..


da znam to ghoste...
ali ima jos nesto...
meni je bitno kako ce stampac(najprostiji, termosublimaicjia) da odradi sliku, i onda sam experimentisao scenModes i desavalo mi se cesto da se zjb... Iso 400 hoce nekada da bude mracan, slikao sam dosta Portret i radio je super, inace Auto kod fuji je kao da imas u ruci da nekog ne uvredim ali nekiu krdzu...
sada sa Pentaxom, iskljucivo M, Av iTv me frustriraju, drugo da ne spominjem..
 
ma znam sve moj FA zahteva postprocesing obavezno shto me ponekad nervira... ubuduce kad fotkam privatne zurkice fotkam malo da preeponiram jer ljudi vide samo fotku tog momenta i niko ne voli tamne fotke blede i sl...e sad Ti nekom dok objasnish da to prodje PS obradu...samo se upljujesh ziv a dzaba Ti...kao drvetu da prichash...a generalno dobar deo tih tehnichkih nesdostataka koji nama bodu ochi 70 % prosechnih korisnika ne vidi...
 
Kad sam isao da kupim digitalac razmisljao sam se izmedju BENQ C640 i Samsunga S750. Na kraju sam uzeo Samsung. U prodavnici sam ga probao, ali malo toga mogu da ti kazem o njemu. Ima veoma tvrde dugmice sa mozda losijom zavrsnom obradom. Ali posto nema pokretnih delova kao recimo tockic na S750 recimo da po tom pitanju bi trebalo duze da traje. Sto se tice fotografija pa tesko ces to da saznas. Ekran na fotoaparatu nije reper. Potrebno je da se slika ipak prebaci na kompjuter i da se lepo pogleda. Inace ako se tu radi o onim jeftinijim BENQ fotoaparatima, zasto da ne? Ja sam uzeo Samsung zato sto sam vec imao jedan i znao sam sta kupujem, tacnije nisam hteo da experimetisem...ali nemam nijednu losu rec za BENQ...
 
... Iso 400 hoce nekada da bude mracan, slikao sam dosta Portret i radio je super, inace Auto kod fuji je kao da imas u ruci da nekog ne uvredim ali nekiu krdzu...
sada sa Pentaxom, iskljucivo M, Av iTv me frustriraju, drugo da ne spominjem..

Kako to ISO 400 moze da bude mracan?
Av/Tv modovi su tu da ti olaksaju stvar i imaju svoju namenu, ne znam sta bi tu moglo da bude frustrirajuce........treba vremena i iskustva da se izvuce maximum iz aparata.
 
manual
Ako ti to ne treba, vec ti treba P&S onda je ovo sasvim dobar aparat. Svidja mi se i kako izgleda, malo je manji ekran nego sto bi mogao da bude (opet ima viewfinder pa to onda i nije vazno). Mozda je i zbog onog dela gde se drzi gabaritno veci nego sto bi mogao da bude ali nisu to neke kritike...sve ukupno u toj ceni (140e), mozda je pravi izbor...
Naravno bolje bi bilo da nam kazes koliko para mislis da potrosis na fotoaparat, za sta ces ga koristiti. Onda bi ti lakse nasli onaj koji ti odgovara, ovako ako za svaki budes pitao ponaosob...mislim meni ne smeta, ali nikako necemo skoro doci do onog sto ti treba...
 
Da li mi je pametno da uzimam Olympus SP-310
Rezolucija : 7.1 MP
Dimenzije : 99.5x65x35 mm
Težina : 180 grama
Viewfinder : Optički
Dijagonala ekrana : 2.5 "
Rezolucija ekrana : 115000 px
Dodatno : Blic, Tripod slot,

Košta trenutno 148 eura i zanima me da li vredi? Jaaako mi je bitno da su slike oštre, da su boje dobre, i da su video-snimci odličnog kvaliteta i zvuka jer obožavam da slikam i snimam!
Da li je ovaj foto-aparat dobar za to, ako neko ima iskustva?
bigimgvy9.jpg
 

Back
Top