francuski...

L

Labello

Gost
Da li bi ste mogli da mi objasnite sta je to francuski poljubac i kako izgleda? Drugarice pominju to cesto a meni je glupo da pitam o cemu je rec,na sta misle. Hvala
 
koliko godina ti imas?
sta tu ima da se filosofira, francuski poljubac je - poljubac sa jezikom. to su, bar za mene, najsladji i najuzbudjujuci poljupci. ne obavezno, ali oni mogu biti i uvod u sex.
francuski poljubac podrazumeva "igru jezika" (ili "borbu jezika"). pri tom su usne pripijene, spojene, a zubi razmaknuti, kako ne bi slucajno griznuo jezicic partneru. a jezici se dodiruju, uvijaju, maze.
naravno, osecaj tudjeg jezika u ustima skoro nikad nije prijatan prvi put (meni je bilo fuj), ali kad se na to naviknes... gde ce ti biti kraj... u pocetku se meni nije dopadalo, ali kad sam se opustila (istina, tek posle mesec dana) sve je krenulo fantasticno. cak i sad, posle godinu dana, moj decko i ja se ljubimo po 45 minuta na rastanku (a, Boga mi, ako se jos ulovi prilika i u nekom kaficu... ma, divota!). bila bih strasno razocarana kad bi nas sastanak prosao bez ovog rituala...
francuski poljubac je najintimniji poljubac, i zahvaljujuci raznolikosti pokreta pri njemu, moze trajati minutima. i tad zaboravis na sve na svetu... I NIKAD NE DOSADI! kad bi me ljudi pitali sta bih najvise volela da radim - pa, da se ljubim satima, satima... to mi je zaista najlepsa aktivnost.
inace, i mene je to zanimalo strasno (pogotovo "tehnika"), na internetu imas dosta dobrih objasnjenja i saveta, potrazi to na googlu. ne pomaze mnogo, ali je interesantno procitati, "udjes" u tu materiju.
inace, francuski poljubac je cesto predmet price medju uspaljenim tinejdzerima (u moje vreme se to zvalo lupanje zvaka). svasta. potpuno detinjasto! pogotovo sto to nije jedina vrsta poljupca! (i svi drugi dolaze u obzir u vezi), ali deca vole da pricaju o njemu kao o najsexualnijem i navodnom dokazu zrelosti. e, to su gluposti.
ti se nikad nisi ljubila? osecas se mozda ostecenom? I jesi ostecena, veruj mi, ja ne znam kako bih bez toga zivela... ali, sve u svoje vreme, ja sam tek u 19.
ali, ipak, kad o poljupcima budes prestala da razmisljas u smislu "Kojoj vrsti pripadaju", "kako treba", kada vrstu, intenzitet i trajanje poljupca (svaki put je razlicit!) bude odredjivalo osecanje ljubavi a ne zelja da se to prica medju drugaricama.... e, onda je to prava stvar!
 

Back
Top