my CD

Pirat

Zainteresovan član
Poruka
344
LP:

zanimaju me sledeče stvari:

kako da napravim cd, koji izgleda npr. taki kao što ga dobiješ kad kupiš kake novine o kompjuterima.
To znači da su gore podatci, i opisi nekih stvari.
Al to nesmije da bude tako, da uđeš u my computer, drive, i tamo gledaš šta ti piše, nego da se ti kad upaciše cd.- u cd-rom, sam zagoni i onda u meniju čakiraš podatce, downlowduješ programe.
To oču da napravim uz vašu pomoč.

SP: dali je zato potrebno znanje kakog programskog jezika, ili je to moguče uz kaki program, ako ima netko možda kaku web stranicu, na kojoj piše išta o tome, zašto sam postavio pitanje.

_____________________________________________________
Več unaprijed se vam zahvaljujem.
 
Ako sam dobro razumeo ti zelis da ti se taj meni automatski pokrece kad ubacis cd u cd rom.

Da bi se cd automatski pokrenuo potrebno je da je na cd-u postoji fajl Autorun.inf koji mozes napraviti tako sto tekstualni fajl preimenovati u inf.(.txt>.inf)

Taj Autorun.inf fajl treba da bude sledece sadrzine
Primer:

[AutoRun]
icon=po.ico
open=autorun.htm

Ako zelis da se ikonica cd roma zameni u neku drugu kad ubacis cd,na cd stavi odgovarajucu ikonu i u autorun fajlu upisi njeno ime icon=ime_ikone.ico
Ako ne zelis,mozes ovaj red preskociti.
Open linija ce automatski pokrenuti sta god da navedes,EXE,ZIP,HTM,TXT,JPG...

Sada ostaje samo da se napravi meni,to mozes da uradis na sto nacina,ako poznajes neki programski jezik uradi u njemu ako ne znas onda ti je najlaksi nacin da uradis u HTML-u,uzmi neki program tipa WYSIWYG(preporucujem Dreamweaver) i napravi web stranicu(stranice).
Napravi Meni,stavi slike,napisi opise,stavi programe i gotovo.

Vazno je samo da fajlovi Autorun.inf,neka_ikonica.ico i stranicakojuzelisdapokrenes.htm budu u root-u cd-a odnosno da kad otvoris cd budu tu a ne po nekim folderima.

Kad budes ubacio cd,sam ce se pokrenuti i otvoriti u tvom defalt internet browseru,koji je najcesce IE,tako da mozda kod nekog tvoj meni nece izgledati isto ako koristi neki drugi browser.

Ovo je samo najlaksi nacin nije jedini.

Mozes meni da odradis i u Flashu,ako znas.

Sta ti znaci ono LP i SP? :?
 
ako sam dobro ukapirao hoces da napravis AutoRun.
Najlakse ces gotovim programom koji za to sluzi, ne znam tacno ime, mozda AutoRun Creator ili tako nesto, odi na download.com i ukucaj AutoRun u search i sigurno ce ti naci nesto. To ti je najjednostavnije i ne zahteva poznavanje programiranja.

mozes programiranjem ako znas (zar nije programiranje svemocno :lol: ), napravi exe fajl koji ce da se pusti kad ubacis fajl i napravi na root-u cd-a fajl autorun.inf, pogledaj kod cd-a kako ide njegova struktura, ne secam se tacno i samo prepravi, mozes da stavis i ikonicu za cd :)

pozdravi
 
Leka:
Ako sam dobro razumeo ti zelis da ti se taj meni automatski pokrece kad ubacis cd u cd rom.

Da bi se cd automatski pokrenuo potrebno je da je na cd-u postoji fajl Autorun.inf koji mozes napraviti tako sto tekstualni fajl preimenovati u inf.(.txt>.inf)

Taj Autorun.inf fajl treba da bude sledece sadrzine
Primer:

[AutoRun]
icon=po.ico
open=autorun.htm

Ako zelis da se ikonica cd roma zameni u neku drugu kad ubacis cd,na cd stavi odgovarajucu ikonu i u autorun fajlu upisi njeno ime icon=ime_ikone.ico
Ako ne zelis,mozes ovaj red preskociti.
Open linija ce automatski pokrenuti sta god da navedes,EXE,ZIP,HTM,TXT,JPG...

Sada ostaje samo da se napravi meni,to mozes da uradis na sto nacina,ako poznajes neki programski jezik uradi u njemu ako ne znas onda ti je najlaksi nacin da uradis u HTML-u,uzmi neki program tipa WYSIWYG(preporucujem Dreamweaver) i napravi web stranicu(stranice).
Napravi Meni,stavi slike,napisi opise,stavi programe i gotovo.

Vazno je samo da fajlovi Autorun.inf,neka_ikonica.ico i stranicakojuzelisdapokrenes.htm budu u root-u cd-a odnosno da kad otvoris cd budu tu a ne po nekim folderima.

Kad budes ubacio cd,sam ce se pokrenuti i otvoriti u tvom defalt internet browseru,koji je najcesce IE,tako da mozda kod nekog tvoj meni nece izgledati isto ako koristi neki drugi browser.

Ovo je samo najlaksi nacin nije jedini.

Mozes meni da odradis i u Flashu,ako znas.

Sta ti znaci ono LP i SP? :?

TAčno to sam htio i hvala, ti.Ako nešto neču znati, ču te još pitati,,,,

a ono; LP i SP- sam zaboravio da sam na srbskom forumu, LP znači, lep pozdrav, a SP, znači kad očeš na kraju joše nešto reči.

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
 
odma sam našo problem:

kako da uradim autorun. ti si napiso sledeče:

Da bi se cd automatski pokrenuo potrebno je da je na cd-u postoji fajl Autorun.inf koji mozes napraviti tako sto tekstualni fajl preimenovati u inf.(.txt>.inf)

Taj Autorun.inf fajl treba da bude sledece sadrzine
Primer:

[AutoRun]
icon=po.ico
open=autorun.htm


kako da to napravim?????
 
desni klik na desktop, pa new, pa izaberi Text Document posle mu promeni sadrzinu i extenziju.
ili otvori notepad, otkucaj sta hoces i sacuvaj fajl kao "autorun.inf" sa sve navodnike.

pozdrav
 
Leka:
Ako sam dobro razumeo ti zelis da ti se taj meni automatski pokrece kad ubacis cd u cd rom.

Da bi se cd automatski pokrenuo potrebno je da je na cd-u postoji fajl Autorun.inf koji mozes napraviti tako sto tekstualni fajl preimenovati u inf.(.txt>.inf)

Taj Autorun.inf fajl treba da bude sledece sadrzine
Primer:

[AutoRun]
icon=po.ico
open=autorun.htm

Ako zelis da se ikonica cd roma zameni u neku drugu kad ubacis cd,na cd stavi odgovarajucu ikonu i u autorun fajlu upisi njeno ime icon=ime_ikone.ico
Ako ne zelis,mozes ovaj red preskociti.
Open linija ce automatski pokrenuti sta god da navedes,EXE,ZIP,HTM,TXT,JPG...

Sada ostaje samo da se napravi meni,to mozes da uradis na sto nacina,ako poznajes neki programski jezik uradi u njemu ako ne znas onda ti je najlaksi nacin da uradis u HTML-u,uzmi neki program tipa WYSIWYG(preporucujem Dreamweaver) i napravi web stranicu(stranice).
Napravi Meni,stavi slike,napisi opise,stavi programe i gotovo.

Vazno je samo da fajlovi Autorun.inf,neka_ikonica.ico i stranicakojuzelisdapokrenes.htm budu u root-u cd-a odnosno da kad otvoris cd budu tu a ne po nekim folderima.

Kad budes ubacio cd,sam ce se pokrenuti i otvoriti u tvom defalt internet browseru,koji je najcesce IE,tako da mozda kod nekog tvoj meni nece izgledati isto ako koristi neki drugi browser.

Ovo je samo najlaksi nacin nije jedini.

Mozes meni da odradis i u Flashu,ako znas.

Sta ti znaci ono LP i SP? :?

dobio sam program auto run, samo je pomoje još teži nego to što si ti napiso.
Može li mi netko razložit kako da napravim to što je reko leka?

:P
 

Back
Top