SIJAMSKE MACKE

spegla

Obećava
Poruka
70
dobio sam sijamsku malui macu...ne dam je nikom....ali recite mi posto nisam imao nikada macku...

ima tri nedelje :D :D :D

cime da je hranim?
kako da nauci gde da piski?
treba da joj secem nokte? (ponekad)
Treba li da se vakcinise? ( kao pas)

sta treba jos...( osim ljubavi )


Tnx
Nikola M.
 
za mace ti je najbolje da ih hranis od malena granuliranom hranom, barem su meni svi veterinari tako pricali za mog macora! u toj hrani imas sve sto je zivotinji potrebno da jede i tebi je mnogo lakse da je tako hranis. Moj macor otkida na tu hranu a kad ga castim onom pastetom iz kesice oce da dobije srcku kolko se primi :):) Verovatno ces je drzati samo u stanu (moj macor svrlja svuda) pa se za te macke kaze da se seku nokti, ali po meni je to cista glupost, nikad macki ne bi dirao kandze jer su one njoj jedan od vitalnih delova sape pri kretanju i to je isto kao kad bi ljudima vadili poslednju kost u prstu! Tako da mislim da ne treba to da radis! Za vakcinacije ne znam, ja mom nista tako nisam davao i sasvim je ok, zdrav i ogroman! ali to bolje da ti kaze neko drugi. Za sad joj samo daje da se lepo hrani, mleko, i cuvaj je kao oci u glavi, mazi i pazi. Macka ne zahteva toliko cimanja kao pas!
Pozz
 
U principu bi trebalo da je vakcinises ali ako nece izlaziti napolje nije neophodno.Ni moje mace nisu primale nista pa im je super.Inace dobio si najbolju rasu macke (pored obicnih).Samo se spremi za ludu voznju jer su one izrazito energicne,radoznale i jako vole da "pricaju" sa gazdom.Uz to su neverovatno inteligentne i spretne.Cestitam
P.S.Obavezno macu ocisti od parazita.Kupis u Pet shopu tableticu i obicno za tako male mace ide cetvrtina, pa posle 15 dana opet cetvrtina.posle je cistis na 6 meseci.
P.P.S.najlakse ces je nauciti da piski na odredjeno mesto ako je cim vidis da se sprema da piski odneses u posudu predvidjenu za to.One jako brzo uce pa neces imati problema.
 
Pametna maca...vec juce naucila gde treba da piski :):):) ...klopa granulice ..... pije mleko...

inace nece izlazit napolje a nokte necu seci nego cu nabaviti neko parce drveta pa nek ona ostri i kida sama svoje nokte ... kao sto bi i da je u prirodi :):):):)

a za parazite-tabletice nisam ni znao....to cu danas da kupim
 
spegla:
Pametna maca...vec juce naucila gde treba da piski :):):) ...klopa granulice ..... pije mleko...

inace nece izlazit napolje a nokte necu seci nego cu nabaviti neko parce drveta pa nek ona ostri i kida sama svoje nokte ... kao sto bi i da je u prirodi :):):):)

a za parazite-tabletice nisam ni znao....to cu danas da kupim
To za macju nuzdu je jednostavno.Stavis mu lavor sitnog peska negde i maca sama ide na nosu.To sa parcetom drveta nece bas proci, ima da ostri nokte na namestaju videces.A sijamske macke su bar meni dosadne,imao sam jednu i mnogo je bila razmazena i stalno mi jela carape.Na kraju ga zgazio kamion :confused:
 
e neverovatno moj drugar ima macku, do duse neznam koja je neverovatn oje dobra. Uvek kad dodjem kod njega ona ono dodje mazi zse kad jedemo ona se skloni sve zna gde sta da radi, znaci neverovatno je dobra...;

Evo koja fotkica




Uzivajte, pozdrav
 
Домаћине, ајде малко смањи слике, да те не бих сад слала на "поправни" на тему "Обавештење - пре постављања слика обавезно прочитати"! :lol:
 
М каква љутња ... жале се многи да им много споро отвара страницу ако има неких тако великих слика (на Dial-up су) .... па морамо да им изађемо у сусрет.
 
Kakva su iskustva vlasnika vezano za ovu vrstu macke? Cime je hranite? Na sta posebno treba obratiti paznju?
Cuo sam dosta losih stvari o njima,mada to nije slucaj sa mojim macorom.Nikad nikog nije ogrebao niti je napao.Ne frkce,samo voli puno da se igra:-o
 

Back
Top