SIJAMSKE MACKE

1rrmg8.jpg

nije na lopticu .vec nekoliko puta se desilo kad idmo u goste koji imaju psa da moj tata krene da kija i bude mu lose :sad2:
 
Mico, ona maca je predivna...jeste sijamkica i diiivna je:heart:!
Šteta, izgleda da je neko izgubio (slučajno ili namerno) svoju ljubimicu...
Iskreno se nadam da ćeš uspeti da je pokloniš nekome ko će znati da ceni ovakvu damu.
To je sijamska mačka, samo nije ona klasična šara nego drugi varijetet.
Srećno!!!
 
Mico, ona maca je predivna...jeste sijamkica i diiivna je:heart:!
Šteta, izgleda da je neko izgubio (slučajno ili namerno) svoju ljubimicu...
Iskreno se nadam da ćeš uspeti da je pokloniš nekome ko će znati da ceni ovakvu damu.
To je sijamska mačka, samo nije ona klasična šara nego drugi varijetet.
Srećno!!!

pa pretpostavila sam.....:)
i namerno su je izgubili....naravno
 
jutros su je dohvatili psi...njih troje...i baka iz komshiluka je spasla...nakon toga je maca bila na drvetu i kunjala,nije smela da sidje pa smo je goran i ja spustili dole....
malo je ocherupana i copa na jednu zadnju nogu,ali deluje ok ovako......
kada budemo videli sta cemo sa njenim machetom,sterilisacemo je i dati jednoj zeni.
a dotle.....jel moze neko da pomogne?
radi se o tome da neko mora da pripitomi njeno machence...malo je jos uvek tako da nece biti velikih problema oko pripitomljavanja.Uradila bih ja to,ali ne mogu i njega da donesem kuci.....
a kada se pripitomi ide kod jedne devojke na chuvanje....samo je problem,posto ona ne moze da uzme mache dok je plasljivo jer ima dosta machaka a nema vremena...
znaci u pitanju su 3 ili 4 dana samo dok se ne pripitomi....
 
Rin@ ja isto, ali sam po forumima i na netu saznao da se to više ne zove sijamska mačka nego thai mačka ili tradicionalna sijamska mačka, takođe je zovu domaća mačka sa sijamskim bojama, pa me zato zanima mišljenje ljudi o toj temi.Gledao sam takodje slike sijamskih mačaka iz budističkih tekstova kao i slike prvih sijamskih mačaka koje su došle u VB i sve izgledaju kao "Thai mačka" nemaju veze sa modernim sijamskim mačkama.

Tsuymish slažem se sa tobom, meni se isto ne sviđaju čak sam naišao na podatak da im je zdravlje loše i da ne žive dugo za razliku od tradicionalnih sijamskih mačaka, kako god kad kažem sijamska mačka mislim na thai mačku, mada se mnogi ne bi složili sa mnom.
 
Pozdrav svima!

I ja pokusavam da saznam gde mogu da kupim sijamsku macu....jel moze neko da mi pomogne...da li postoji neka odgajivacnica u Beogradu ili bar u Srbiji ili neko zna nekoga ko ima leglo i prodaje sijamske mace....u oglasima i na internetu vidjam samo ruske i persijske mace....
 

Back
Top