SIJAMSKE MACKE

Izgleda sada Ok. Mozda je malo uganuo nogicu.Pojedoh se od muke danas, nek ide... Hocu, vakcinisacu ga :) Sto se tice hrane, jedu Hills, ali u kombinaciji sa kesicama Whiskas, 50/50% Samo hills, vrlo slabo.... Ako im dajem samo Hills, jedu kao macke :)
 
Vidis a mi smo u fazi da ako mu dam sosice, onjusice ga malo pojesti i otici.... moze da mu stoji ceo boziji dan nece ih okusiti a hills granule razbija.... obozava ih.... a inace kesa od 2kg mi traje mesec dana tako da nije strasan izdatak za hranu.....
 
Sijamka maca Masa prvi put se omacila i hrani svoje polusijamske macice koji veze nemaju ni sa polusijamcima. Izgleda da su povukli na tatu :) Vec sam nasao vlasnike za 2 ostalo jos 1. Macak Djole drema u pozadini i sve ovo ga se ne tice previse....






A ovo je macak Djole pre 7 meseci, i sada :) Djole je opasan igrac, pre neki dan sam video kako mu konkurencija okrece ledja kada je bilo udvaranja oko jedne domace mace :) (Ne znam otkud sada ta macka u teranju) Inace je sijamac u pravom smislu reci. Mjauce stalno, visi na prozoru, i pada u depresiju ako mu se ne poklanja paznja. Na slici se bas ne vidi kakve extra icy blue oci ima....

 
Poslednja izmena:
Macka prenosi macice na novu lokaciju, ali vec treci put ostavlja belo mace, a prenese druga dva. Ja onda uzmem trece i ona onda kada cuje kako miauce dodje po njega... Zna li neko o cemu se radi? Neiskusna majka? Ali ona zaboravlja samo jedno to specificno mace?
 
Poslednja izmena:
Budi uporan, donosi joj ga ali nemoj previse da je smaras, zato ih i nosa, moj Mirko je tako izgubljen kad ih je majka nosala, pa je osim sestre koju smo udomili kod jednog kupca jedini pretekao od njih cetvoro. A majka mu nije ni bila neiskusna, ne moze tome da se pripise.
 
Pozdrav ljudi!
Moja prvi post na krstarici :)

Prochitao sam nekoliko stranica na ovoj temi, ali nisam uspeo da nadjem to shto me zanima.
Naime, imam sijamskog machka - Branislava, Baneta od milja, starog skoro 5 godina.

Pre malo vishe od pola godine pochela je da mu tamni dlaka na ledjima i sad je razlika vec itekako primetna u odnosu na ranije.
Kod veterinara ga nisam vodio od kako je pocheo da tamni, pa tako nisam ni pitao veterinara za to.
Na internetu nisam nashao konkretan odgovor, ali sam nekako povezao moguce razloge, pa bi oni mogli biti: starenje, ishrana ili stres. Od tih stvari:

- na starenje ne mogu da utchem
- hranim ga granulama i mokrom hranom za machke (jer osim toga voli da gricne jedino povrce i to razlichitim vrstama jer nece dugo istu hranu da jede)
- stresnu situaciju je imao kada je pao sa 5. sprata (nishta mu fizichki nije bilo, veterinar nije mogao da veruje - kao ni ja.)

Mozhda bi razlog mogao biti i taj shto vrlo malo (gotovo uopshte ne izlazi napolje, osim povremeno na terasu)

Zanimaju me vasha mishljenja i iskustva jer vidim da mnogi ovde imaju sijamce veoma dugo. Hvala!

I za kraj, upoznajte Baneta (u svetlim danima)
Bane.jpg
 

Back
Top