SIJAMSKE MACKE

Što se granula tiče, veterinar nam je preporučio Feline Gastrointerstinal Health i/d, ali on neće ni da ih pomiriše. Kao zamenu smo mu uzeli neke granule za juniore, ne znam tačno koje ali znam da nisu Whiskas. Takođe je dobio neke paštete za male mace Stuzy koje obožava. Inače je pre par dana vakcinisan i od tada se malo bolje oseća. Uradili smo mu i analizu stolice i nađena mu je neka bakterijica koju je najverovatnije pokupio u leglu ali koja nije opasna i u većini slučajeva je mace same izbace iz organizma. Rečeno nam je da mu ne menjamo ishranu i da pratimo stolicu naredne dve nedelje pa ako ne krene na bolje dobiće terapiju pre revakcine. Držite nam palčeve i hvala na odgovoru! z:lol:
 
Pronasla deca iz komsiluka malo - lici na sijamsko- mace ( oko 4 meseca). odneli kuci , roditelji im otkazali maci gostoprimstvo , pa klinci doneli macu kod mene... jer sam trazila ko ima musko mace kad je moj macak Lunja otrovan :( (otrovano je tad puno macaka iz ulice -ne znam ni danas ko i zasto)
Lunja je u kucu ulazio samo da klopa. Dok je bio miran na otiracu na kom je jeo- mogao je da bude u kuci. Kad pocne da se secka- ide napolje.

E sad , mali sijamac ima potpuno drugaciju narav i pitam sad vas koji imate sijamce - da li bi on mogao da bude srecan sa mnom ?
Radim ... Ne bi mu bilo dosadno , imamo lepo ogradjeno dvoriste , komsije ga vole i imaju i svoje macke...
Vec se igrao sa macetom iz susednog dvorista. Ali ludo je hrabar . Rezao je na odraslog macka iz dvorista iza , zbog parceta mesa, a taj macak bas i nije tako dobrocudan.

Za Lunju sam napravila kucicu za macke , od stirodura , unutra dve sobe , vuna , i kad je toplo macke su lezale odozgo , a kad zahladni one su ulazile unutra. Skupilo bi se dosta macaka , ne samo moj macak, i sve su se tu grejale.Od museme je i zavesica na ulazu , spustim je kad je bas hladno, Ali moj Lunja je inace bio ok , setao po snegu , i nista to nije bilo za njega.

Kako bi sijamce podnelo zimu napolju ? Recimo , u garazi koja se ne greje , ali je zatvorena , u takvoj kucici sa jos jednom mackom , ili dve , jer verujem da ce tu spavati bar jos mace iz susednog dvorista , i jedan veliki , dobrocudan macak koji je uvek zimi dolazio u tu kucicu ?
Nije sijamac isto sto i domaca macka , za njih znam da mogu .
Ako nema sanse da prezimi u garazi mozda cu morati da ga udomim. Sad jos uvek pokusavam da nadjem odakle je.
Nisam uspela da ga slikam , brz je ko munja.Iskace iz kadra.
Nisam mu ni ime dala.
Ali jesam ga zavolela, i cini mi se da se i on malo vezucnuo za mene.
 
Znam da su sijamci kucne macke , zato i pitam vlasnike sijamaca , postoji li sijamac koji je napolju , ovde kod nas ? I da je zdrav ? Ako iko poznaje nekog sijamca (stari tip) da je uglavnom van kuce ako moze da napise sta mislli.
Licno smatram da su domace macke najsrecnije kada su slobodne, a imaju bazu gde uvek ima nesto lepo da se pojede , da ih pomaze i znaju da im je to kuca...i dobro dresirano ljudsko bice da im ispunjava zelje.Sa sijamcima i nemam iskustva.
 
Ovaj malisa je vrlo samostalan , ne mnjauce cesto ( nema primedbi uglavnom) i sam trci u korpu koju sam mu namestila u garazi , sve cetiri u vis , mazi se kad mu je do mazenja , uvece ga dovedemo sa nama u dnevnu sobu da gleda tv , a kad idemo na spavanje odvedem ga dole , dam mu klopicu , i cini mi se da je lepo prihvatio slobodu .
Imam jednu sobu gde bi mozda mogao da spava kad smo na poslu , ili nocu , i zimi , ali nekako mi ne ide da ga zatvorim , ovako radi sve sto hoce , ima drustvo , zabavlja se.
U toj sobi bio bi sam., i zatvoren dok se mi ne vratimo.
A da je ljubomoran- jeste. Okrenuo mi je ledja cim sam pomazila komsijsko mace.
Verovatno bi bio srecniji sa penzionerom koji je uvek u kuci , i koji bi sa njim delio sve, pa i krevet.
Volela bih da nadjem nacin da on bude srecan , ali ne i u mom krevetu , i da ne seta po komodama i kuhinjskim elementima ... deo troseda bi mogli i da odvojimo za njega.
 
Sijamci nisu kucne macke. Moja sijamka maca stara 4 meseca ne izdrzi u kuci vise od 2 sata, i to pod uslovom da od toga 1h drema. Trazi paznja da joj se pokloni u vidu 1h dnevno u krilu i da se miluje i da se prica sa njom i to je to. Ostalo je u dvoristu, juri vrapce, zabice, muve, sunja se, spava na drvetu itd... Kucne su ako su zatvorene u kuci i ne znaju za bolje. Ako nisu, onda su kao i domace, i lovci u rangu, ako ne i bolji, mada sve to zavisi od same macke. Cesto ja zovem macku da dodje unutra da se igramo, i da spava u sobi gde i mi spavamo, ali ona to nece, jer tu nije zabava. Ne odaziva se, ili samo jednom javi da je tu, i da ne dizemo paniku, ali da nece da dodje.
 
Poslednja izmena:
CicoBG hvala na odgovoru,
Moj Macor ne izlazi van,izadje na terrasu i posmatra macke kucice i tako sada kada je hladnije ne pustamo ga posto odmah pocne da kija.On jeste jako cist posto se po ceo dan sredjuje
Da li neko zna kako macka iskazuje ljubav prema coveku?
Na primer ovaj macor samo sa odredjenim osobama trlja lice od lice,ne sa svim u kuci.Samo pored odredjene (iste osobe) hoce da spava na jastuku zagrljen.Dok na primer mene redovno budi oko 4,5 da ga nosim i uspavam i obicno uvek spava na mojoj stolici za komp u sobi..

Ovo trlljanje lice o lice sam prvi put dozivela sa malim sijamcetom u zivotu , i to je najneodoljivije nesto ... Jesu li svi sijamci takvi i umiljati- bar kad su mali ? Nijedno mace domace macke se nikad nije tako umiljavalo , a sa njima imam iskustva. Mada sam bila pretezno za pse ranije- kuce ide svugde gde i ti , a macke sam imala par , u dvoristu ali pravih ljubumaca.I naravno njihovih macica .... i svakakviih macica koje sam ranije dovlacila kuci .... ali nijedno se nije ponasalo slicno ovom malisi.
 
Sijamci nisu kucne macke. Moja sijamka maca stara 4 meseca ne izdrzi u kuci vise od 2 sata, i to pod uslovom da od toga 1h drema. Trazi paznja da joj se pokloni u vidu 1h dnevno u krilu i da se miluje i da se prica sa njom i to je to. Ostalo je u dvoristu, juri vrapce, zabice, muve, sunja se, spava na drvetu itd... Kucne su ako su zatvorene u kuci i ne znaju za bolje. Ako nisu, onda su kao i domace, i lovci u rangu, ako ne i bolji, mada sve to zavisi od same macke. Cesto ja zovem macku da dodje unutra da se igramo, i da spava u sobi gde i mi spavamo, ali ona to nece, jer tu nije zabava. Ne odaziva se, ili samo jednom javi da je tu, i da ne dizemo paniku, ali da nece da dodje.

To je mače, vakciniši i ne puštaj nikad noću bez obzira šta ona voli......u suprotnom pretvoiriće se u lutalicu čiji vek nije dugačak zbog opasnosti koje vrebaju malo dalje.
 
Pustacu je i tada, ako ona bude to htela. Za sada kontam da joj smeta kad pada kisa, i tada je uglavnom u kuci. Takodje, cim pocne mnogo da luduje, i da divlja, odmah ide napolje :) Dvoriste mi je veliko, ali postigao sam da ne ide van dvorista. Pokusala je da istrazuje van kapije, ali sam je malo uplasio 2-3 puta, pljesnuvsi rukama i pis...pis i vise ne ide. Jeste malo bez veze, ali bolje da je ja uplasim malo, nego da strada. Takodje, svako vece, posle 11h nema skitanja. Pozovem je, odmah dodje, uvek je u dvoristu... A sada, ako neko moze oko sledeceg da iznese misljenje:
Dok tapka po krevetu onako kao i svaka macka kada oseti mekano, moja sijamka gricka cebe ili carsav po kome tapka, ili moju majicu, dok mi tapka u krilu dok sedim. Malo me nervira sto mi ubalvi majicu gde gricka, i stalno gura glavu... Cebe mi je uvek mokro takodje pa mi i to malo smeta. Da li to rade i vase macke. Imate li neku ideju kako da je odviknem od toga. Ako joj podizem glavu da ne gricka, ona to konta kao da joj ne dozvoljavam ni da tapka... a braniti macki da tapka je sadizam :(
 
Poslednja izmena:
Nema svrhe da joj branis, a i dodatno ce da se istraumira. Ako prodje samo, proslo je, ako ne... :( Zaboravila sam, odavno nisam imala kontakta sa macicima, a ovo dvoje su odrasli uz majku. Samo ova starija ponekad mesi sapama, imala je oko 4 meseca kad joj se majka ponovo sparila pa je malkice i uskracena za neznost u odnosu na mladjeg brata koji se samo mazi, ne mesi sapama.
 
Znam za to :) Mom kumu zamalo da ugine tako. Jedva se iscupala i ostala ziva.... Btw, promenio sam ishranu. Hranim je samo barenom piletinom, Whiskas Junior granulama i Whiskas Junior kesicama (obozava ih i svako vece pred spavanje dobije jednu, a ujutru je porcija prazna)
Nego, kako da na vreme primetim da je u teranju. Koliko to traje, i sta da joj radim. Da je ne pustam iz kuce?! SAda ima oko 5 meseci, i vec se neki macori tu muvaju oko kuce, ali kontam da je zbog hrane valjda...
 
Poslednja izmena:
Macori dolaze zbog hrane, jos je mala za teranje. I POBOGU, IZBACI WHISKAS!!! :rtfm: Izvini sto vicem ali toliko ti je vec nas ponovilo da nema veceg djubreta od toga, kao da dete hranis iskljucivo cipsevima, smokijem i gumenim bombonama. Ako vec ne mozes da nadjes Josera, Royal canin, Hills, Meracat... imas barem u siroj okolini prodavnicu stocne hrane u kojoj prodaju Gebi program i Wendy granule za macke, imaju 30% belancevina i moje macke, kuja i jez-reketas
CopyofDSCN1902-1.jpg
ih obozavaju.
 
NEce da jede Joseru. Kupio sam. A Whiskas kesice bas deluju Ok. Obozava ih. DAo sam joj Joseru, medjutim, ona je ladno nasla neotvorenu kesicu Whiskas Junior i grebala je dok nije otvorila, istiskivala je preko noci i na neku foru uspela pola da pojede. Ne mogu da izgladnjujem macku da bi morala da pojede Joseru. Ipak ne mogu 100% da verujem da neko prodaje losu hranu, a da pise da je unutra "sve sto vas macic treba" Na Junioru u kesicama pise da je izbalansiran odnos vitamina, i da se narocito preporucuje za macke u laktaciji takodje.... Jednostavno tesko mi je da poverujem da je to bas djubre. Izbacio sam pastete, sunku, virsle itd..... to je vazno :)
 
Poslednja izmena:
Moja maca isto obozava whiskas ali sam ga izbacila (po nekada je pocastim time).... to ti je kao kada se mi navucemo na junk food tipa mek i ostalo....
sta ja radim moja maca nece da jede royal cannin sosice a kupila sam joj celu kutiju od 11 kom pa ja lepo u ruku pa je hranim eto ti resenja! Znaci nije zabranjeno Whiskas ali ne svaki dan....
Ja sam konstatovala da hills nije mnogo skuplji od royal cannina tu je negde... pa sam presla na njega.... zadovoljna mi je maca....
da ja je ponekada castim kada mi jedemo prsutom (po neko parcence) jer ne mozemo da zivimo od njega kada jedemo....
 
Primetila sam i ja (doduse na medicinskom programu za pse) da su bolje Hill's nego RC. Tesko ide prelazak sa tih junk food varijanti na bilo koju drugu kupovnu hranu, muke sam imala kad sam svog psa prebacivala sa tih sarenih, sreca pa je bio mali i mogla sam lako da podnesem prelazak na superpremium kategoriju.
 

Back
Top