Grad od skoro 100.000 stanovnika a na forumu NIKO !!!

Ја баш мислим да град има будућност и да би уз само мало труда могао да значајно живне. Погледајте само те силне нове семафоре (на миси и стрелишту), па кружни ток на зеленој пијаци, па нови топловод па свашта нешто још :) све обећава да ће нам ова зима бити светлуцава и топла :)
 
Ја баш мислим да град има будућност и да би уз само мало труда могао да значајно живне. Погледајте само те силне нове семафоре (на миси и стрелишту), па кружни ток на зеленој пијаци, па нови топловод па свашта нешто још :) све обећава да ће нам ова зима бити светлуцава и топла :)
Pesma od Olivera Mandica: Smejem se,smejem se i smejem se a plakao bih
 
Retko gde sam gde (a dosta sam putovala) srela toliku kolicinu cinizma, ironije, sarkazma.. kao u svom rodnom Pancevu. Pancevcima je to kao neki prirodni vid odbrane i pokrica za sopstvenu lenjost duha (unapred se izvinjavam na generalizacijama koje iznosim).
Svojstevno malim sredinama i vojvodjanskom melanholicnom mentalitetu, mi smo uvek spremni da "docekamo na noz" i podjebavamo svakoga sa idejom, stavom...pa makar i predrasudom.
Jbg., izgleda je najteze poci od sebe..

p.s. mada vas ja ipak voooolim :)))
 
Retko gde sam gde (a dosta sam putovala) srela toliku kolicinu cinizma, ironije, sarkazma.. kao u svom rodnom Pancevu. Pancevcima je to kao neki prirodni vid odbrane i pokrica za sopstvenu lenjost duha (unapred se izvinjavam na generalizacijama koje iznosim).
Svojstevno malim sredinama i vojvodjanskom melanholicnom mentalitetu, mi smo uvek spremni da "docekamo na noz" i podjebavamo svakoga sa idejom, stavom...pa makar i predrasudom.
Jbg., izgleda je najteze poci od sebe..

p.s. mada vas ja ipak voooolim :)))

HALELUJA, :!:

Bice da se pesimizam ovde javlja samo kod muskih clanova......................mozda imaju PMS ?:lol:
 
pesimista sam jer znam ko nam upravlja gradom poslednjih deset godina i ko donosi najvaznije odluke... ne zelim o imenima, ni delima ovde, ima milion primera, ima tu puno prljavog posla... nije bas sve tako kao sto izgleda i kako mnogi misle....
hajde da uporedimo pancevo i vrsac na primer... dok je vrsac pre desetak godina bio daleko iza panceva po razvijenosti, danas je taj grad jedan od najboljih u srbiji...
pitam se hoce li nam okititi ove godine grad, nova godina se blizi...!?
 
Retko gde sam gde (a dosta sam putovala) srela toliku kolicinu cinizma, ironije, sarkazma.. kao u svom rodnom Pancevu. Pancevcima je to kao neki prirodni vid odbrane i pokrica za sopstvenu lenjost duha (unapred se izvinjavam na generalizacijama koje iznosim).
Svojstevno malim sredinama i vojvodjanskom melanholicnom mentalitetu, mi smo uvek spremni da "docekamo na noz" i podjebavamo svakoga sa idejom, stavom...pa makar i predrasudom.
Jbg., izgleda je najteze poci od sebe..

p.s. mada vas ja ipak voooolim :)))

VOLIM I JA VAS........cuvene reci izgovorene 90 i neke :twisted:
 
Retko gde sam gde (a dosta sam putovala) srela toliku kolicinu cinizma, ironije, sarkazma.. kao u svom rodnom Pancevu. Pancevcima je to kao neki prirodni vid odbrane i pokrica za sopstvenu lenjost duha (unapred se izvinjavam na generalizacijama koje iznosim).
Svojstevno malim sredinama i vojvodjanskom melanholicnom mentalitetu, mi smo uvek spremni da "docekamo na noz" i podjebavamo svakoga sa idejom, stavom...pa makar i predrasudom.
Jbg., izgleda je najteze poci od sebe..

p.s. mada vas ja ipak voooolim :)))

Potpuno se slazem!
 
VOLIM I JA VAS........cuvene reci izgovorene 90 i neke :twisted:

:confused::confused::confused:
POLITIKA ???


Mrtav grad,totalno nezanimljiv,mrtav i forum


U cemu je poenta? Pancevo kao grad ti je kriv sto niko nece da visi ni na forumu :roll:
Hajde .....isplaci se na ramenima mojim :cry::cry::cry:(



Ljudi sta vas cini srecnim u ovom sumornom gradu ?

Upravo me ljudi oko mene cine srecnom.......porodica, prijatelji...

Nije bitno GDE si, nije bitno KOLIKO si, uvek je najbitnije S* KIM SI ;-)............zasto mi se cini da je vecini to najveci problem ?:shock:
 
:confused::confused::confused:
POLITIKA ???


Mrtav grad,totalno nezanimljiv,mrtav i forum


U cemu je poenta? Pancevo kao grad ti je kriv sto niko nece da visi ni na forumu :roll:
Hajde .....isplaci se na ramenima mojim :cry::cry::cry:(



Ljudi sta vas cini srecnim u ovom sumornom gradu ?

Upravo me ljudi oko mene cine srecnom.......porodica, prijatelji...

Nije bitno GDE si, nije bitno KOLIKO si, uvek je najbitnije S* KIM SI ;-)............zasto mi se cini da je vecini to najveci problem ?:shock:


Pa da bi nekome zaista bilo najbitnije to "S´ KIM SI(JE)" mora da snizi nivo sujete na razumni nivo ;) i da prestane da se "takmici" sa prijateljima, poznanicima, rodbinom..
A to je vec malo siri problem i izlazi iz okvira nase palanke :)
Za pocetak bi u Pancevu svi koji kritikuju (s´ pravom) lokalne vlasti trebalo malo sami da se angazuju (ne mislim samo na politiku), a i ne bi bilo lose da se prisetimo svi povremeno one Vajldove da je lako slusati prijatelja kada prica o svojim problemima, a mnogo teze sa njime podeliti njegovu srecu..
 
:confused::confused::confused:
POLITIKA ???


Mrtav grad,totalno nezanimljiv,mrtav i forum


U cemu je poenta? Pancevo kao grad ti je kriv sto niko nece da visi ni na forumu :roll:
Hajde .....isplaci se na ramenima mojim :cry::cry::cry:(



Ljudi sta vas cini srecnim u ovom sumornom gradu ?

Upravo me ljudi oko mene cine srecnom.......porodica, prijatelji...

Nije bitno GDE si, nije bitno KOLIKO si, uvek je najbitnije S* KIM SI ;-)............zasto mi se cini da je vecini to najveci problem ?:shock:

Svakog čoveka srećnim čini ono što mu prija srcu (porodica,društvo.....) ali jeste bitno i gde živiš i kakva te okolina okružuje.....ti si verovatno (zaključak iz teksta) zatvoren među 4 zida 24 časa i nemaš neku posebnu potrebu za izlaskom i raznovršnošću grada....jeste bitno s*kim si ali to govorim uopšte za grad kad kažem sumoran jer nekom nije dovoljno s*kim si i to je to......misli malo o tome ;)
 
Svakog čoveka srećnim čini ono što mu prija srcu (porodica,društvo.....) ali jeste bitno i gde živiš i kakva te okolina okružuje.....ti si verovatno (zaključak iz teksta) zatvoren među 4 zida 24 časa i nemaš neku posebnu potrebu za izlaskom i raznovršnošću grada....

Ne, nisam zatvorena izmedju 4 zida......ali ako mislis na izlaske tipa kafici, bioskop - tu si u pravu : ja sam to "prevazisla" 8-).

jeste bitno s*kim si ali to govorim uopšte za grad kad kažem sumoran jer nekom nije dovoljno s*kim si i to je to......misli malo o tome ;)

Ma, kad si u dobrom drustvu, sve ti jedno - da li si u nekom fensi kaficu ili u bircuzu sa kariranim stolnjacima :wink:
Ok.....Pancevo nema neki izbor kulturnih desavanja ali "ubi me" nesto mi govori da Pancevce ( siroke narodne mase) zabole za to :roll:
 
Ma, kad si u dobrom drustvu, sve ti jedno - da li si u nekom fensi kaficu ili u bircuzu sa kariranim stolnjacima :wink:
Ok.....Pancevo nema neki izbor kulturnih desavanja ali "ubi me" nesto mi govori da Pancevce ( siroke narodne mase) zabole za to :roll:
E to je i glavni razlog....zato nam je sport i uopšte su sva kulturna dešavanja jako jadna (kad ih čujem kad kažu danas glavno dešavanje u gradu književno veče tog i tog lika ili večeras tamo u nekakvoj rupetini svira neki Smorenko Ubidosadić na violini :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: pa onda ti ništa drugo i ne preostaje nego da se sa društvom pokupiš i odeš do recimo Zrenjanina koji je po meni mnogo dinamičniji grad od našeg ili na žalost u prestonicu koju baš i ne volim mnogo al ajde šta da se radi :|
 
E to je i glavni razlog....zato nam je sport i uopšte su sva kulturna dešavanja jako jadna (kad ih čujem kad kažu danas glavno dešavanje u gradu književno veče tog i tog lika ili večeras tamo u nekakvoj rupetini svira neki Smorenko Ubidosadić na violini :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: pa onda ti ništa drugo i ne preostaje nego da se sa društvom pokupiš i odeš do recimo Zrenjanina koji je po meni mnogo dinamičniji grad od našeg ili na žalost u prestonicu koju baš i ne volim mnogo al ajde šta da se radi :|

Зашто не волиш престоницу? Питам генерално, без намере да браним или пљујем Београд него само ради развијања дискусије :)
 
Зашто не волиш престоницу? Питам генерално, без намере да браним или пљујем Београд него само ради развијања дискусије :)

Pridruzujem se pitanju :)
A knjizevne veceri ne moraju uvek da budu dosadne (pogotovo ako imas naviku da citas :P)
Kako bi ti obogatio kulturni zivot Panceva, da imas priliku (uticaj, vlast, novac..)??
 

Back
Top