Prava zivotinja (Animal Rights not Real Animal)

Uzas.Nisam gledala klipove,samo sam procitala o cemu se radi.
Prosle godine sam slucajno usla na neki sajt, ako bi malo potrazila, rekla bi vam i kako se zove.
Sajt je domaci. Tamo sam videla takve uzase da sam se rasplakala, a svaki put kad pomislim na to povraca mi se.
Ima raznih primera: kako ubijaju cincile i ostale krznasice, kako kod nas u kafilerijama "uspavljuju" pse, kako u klanicama kolju stoku, crna berza zivotinja itd.
Ja sam posle smarala svakog ko dodje u goste, i pokazivala mu slike, mislili su da mi nesto fali.
E bas cu da nadjem ime sajta, pa cu da vam pokazem.
Ljudi su takvi monstrumi. Ja nisam u stanju da ubijem ni insekta, zao mi ga je.
 
Ja jesam u stanju da ubijem insekta a mislim da bih bila u stanju i da ucestvujem u nekoj komisiji za trijazu u nekom normalnom objektu, ne u ovim nasim kafilerijama i nazovi-azilima otvorenim od strane raznih organa vlasti. Solidno sam upoznata sa vecinom tih tema... Ovo mi je odlicno doslo. Kao nov i totalno neiskusan forumas sam htela pre neki dan da pokrenem temu experimenata na zivotinjama ali mi, naravno, nije poslo za rukom. Kakvu kozmetiku i kucnu hemiju koristite? Znate li kako se sve tretiraju laboratorijske zivotinje? Ja sam odlucila da bojkotujem Procter&Gamble iako su (smrc) Pampers pelene bez premca. Makar mi dete bilo mokro sve dok ne nauci sama da trazi nosu svaki put, prelazimo na alternativu. A Vanish? Kako su prali ves pre njega?! Necu nikog da reklamiram, imana Guglu sajtova posvecenih tome, ovo je bilo samo da se zamislite.
 
E jbg ne mogu da nadjem onaj sajt. Ima na njemu bas puno slika iz raznih laboratorija. Ima jedna slika gde su zecevi stavljani u kutijice, a samo im glava viri iz njih i ne mogu da je uvuku, poput giljotine. I tako ih je na desetine u tim kutijicama. I razne slike istrazivanja na majmunima i ostalim zivotinjama.
Ima jedna gde macki iz mozga viri neka skalamerija. Uzas. Izvinite sto ovo pisem, verovatno ne zelite o tome da slusate, ali ovo je jedini nacin da smanjim bes koji osecam.
Ili to, ili da bacim bombu na neki univerzitet gde se vrse experimenti
 
jao bre dal ste normalni sta postavljate i ja se zajebem i pogledam......
stresiram se i nista vise,ne mogu da verujem. ja nemam rechi boli me u grudima,bukvalno,srce mi lupa,ne verujem sta sam videla.....nisam sve ni gledala,stigla sam do dela kada ih je olupao i zivog rakuna odrao.....dalje nisam mogla da gledam,sva se tresem.....bash ti hvala za taj klip,upropasti mi veche,mislim ne ti nego klip
ja vishe ne mogu,necu vise da gledam nikakve klipove,sve cu da ih zaobilazim lepo,zdravije je za mene tako.
svaki put kada neko postavi neki klip,ja ochekujem da je strashno,ali se uvek zeznem i otkrijem da nije strasno nego katastrofalno i monstruozno i povrh svega nepodnoshljivo za mene....
nema vise klipova za micu.....
 
eto morala sam da pogledam bar malo.....vidim rakun je bio ziv posle dranja....bash "diiiivno" spavacu nocas malo sutra
ne mogu da verujem da sam morala da pogledam,ljudi sta da radim kako da sada zaboravim to sto sam g;ledala,dal je moguce da sam tasko nervno labilna na ovo?
onaj link ispod necu ni da gledam,plasim se.
uh sta bih ja radila tom idiotu,kukuuuu............ne mogu da verujem da je toliki skot da ne moze bar da ga ubije pre dranja,gde ide ovaj svet pobogu,sta je takvim ljudima u glavi,kako zive tako,dal je moguce,taman kada pomislim da znam kakvih sve kretena ima,iznenadim se krajnje neprijatno..........jao boze
 
eto morala sam da pogledam bar malo.....vidim rakun je bio ziv posle dranja....bash "diiiivno" spavacu nocas malo sutra
ne mogu da verujem da sam morala da pogledam,ljudi sta da radim kako da sada zaboravim to sto sam g;ledala,dal je moguce da sam tasko nervno labilna na ovo?
onaj link ispod necu ni da gledam,plasim se.
uh sta bih ja radila tom idiotu,kukuuuu............ne mogu da verujem da je toliki skot da ne moze bar da ga ubije pre dranja,gde ide ovaj svet pobogu,sta je takvim ljudima u glavi,kako zive tako,dal je moguce,taman kada pomislim da znam kakvih sve kretena ima,iznenadim se krajnje neprijatno..........jao boze

Slobodno pogledaj donji, dominira Petina propaganda i nema videa. I ne sanjaj da ces ikad da zaboravis! Uradi sto i ja: popij nesto za smirenje i ocitaj Ocenas pred spavanje. Sutra prosledi dalje. Resenje su edukacija i bojkot. Gerila tek ako nista drugo ne upali. Uh, al' me radi ova valerijana!
 
ja sam pomislila sta je u pitanju i ja stvarno ne mogu da gledam, grozno mi je i kad samo procitam... molim vas da ubuduce obavezno naglasite da je sadrzaj snimaka samo za one sa jacim zelucom!!! mislim da treba prikazivati takve stvari barem kao fotke, da bi ljudi postali svesni sta se desava, ali ja to opet ne mogu da gledam...

ali me zanima vise o toj kucnoj hemiji koja ima veze sa testiranjem na zivotinjama. ako necete da navodite proizvodjace dajte ime sajta na kome su podaci...
 
ali me zanima vise o toj kucnoj hemiji koja ima veze sa testiranjem na zivotinjama. ako necete da navodite proizvodjace dajte ime sajta na kome su podaci...[/QUOTE]

Lako je. Ukucas na Guglu bilo kog prozivodjaca i dodas 'animal testing' ili animal friendly', sasvim je svejedno. Najsigurniji su ti P&G i Nivea, jedni testiraju a drugi testiraju. Pouzdaniji su sajtovi na engleskom nego na srpskom.
 
Ja sam posle smarala svakog ko dodje u goste, i pokazivala mu slike, mislili su da mi nesto fali.

Mene je muz sinoc nazvao mazohistom. Da je ostao jos sekundu duze, jos bi mi i sadizam prikacio. Prvi komentar mu je bio:"Sto mi to pokazujes pred spavanje?!" Sad, kad me pustila valerijana, ponovo mi se place pri samoj pomisli na one grozne kadrove. Ustvari, proradi mi adrenalin u onom najgorem smislu, toliko da bih mogla da se prikljucim ALF-u!:evil: Odoh da popijem valerijanu dok nisam ubila dete.
 
eto ja sam nocas zaspala tek u 5 ujutru......plakala sam malo par puta.....na ovoj planeti treba uvek imati bendzose ili lexilium ili slicho pri ruci.........kakav bedak....Goran me napushio sinoc sto gledam takve stvari.....i u pravu je,ali treba videti sta ljudi rade,koliko su odvratni i ostalo..........grrrrrrrrrrrrrrrrr
 
Odvratno!Ja ne volim da gledam takve stvari jer me plase.Kao i Mackic mislim da bi i mene proganjalo.Jedino sto imam da kazem u vezi sa bundama i krznom i prelasku na vestacko,nije samo naprimer do mene,vec to treba da prestane onda da se proizvodi i tako.Inace,mi ne mozemo da promenimo prirodu,ako je odredjeno da ce lavovi da ubijaju i jedu bizone,ne mozemo da pocnemo mi da pocnemo odjednom da ubijamo lavove da bi zastitili bizone,itd....Nazalost to je tako.Jedini problem je u tome sto covek preteruje sa upotrebom pravog krzna i to je razlog za nestajanje mnogih zivotinja.Katastrofa!Sta reci?
 
Alal, slazem se. ipak se na ovoj planeti ne radi dovoljno na edukaciji. Sve dok se misli kako se jadne zivotinjice prvo eutanaziraju pa se tek onda deru... Treba one koji nose krzno vezati i naterati ih da ovo pogledaju, dzabe gledamo mi koji imamo odredjeni nivo svesti. Znate sta je uradjeno kad je (bese?) Kopola snimio "Paklene pomorandze"? Nasli su te likove po kojima je snimljen film i naterali ih da ga odgledaju. A kad su uhvatili neku dvojicu tinejdzera koji su se izivljavali tako sto su se dobra 4 sata vozali po gradu glasno slusajuci muziku (grad je bio jako mali), osudjeni su da 4 sata slusaju jako glasnu muziku koju oni ne podnose.

A evo sta sam nasla u medjuvremenu a tice se slicne teme: idete na Gugl, ukucate 'animal testing' i nadjete: GSD Diskusije-powered by XMB i tu imate crno-belu listu kozmetickih kompanija. Prilicno su pouzdani a ima i link o kom je Pitbull lover pisala uz obaveznu napomenu o slabom ili punom zelucu, slabom srcu isl.
 
Ej, a meni uopste nije jasno, ******, ako je napravljeno potpuno isto krzno vestacko, kao sto je i ono prirodno, tako da nema sanse da izvalis razliku, sta je tim zenama onda u glavi. I ona pesma "ako imas herca pokloni mi bundu od nerca", svaka glupaca koja gotivi tu seljancuru, cim je cuje pozeli jednu bundu. U inostranstvu se to vise ne nosi toliko koliko ovde, zato sto su oni ipak na visem nivou sto se toga tice od nas. Pre neki dan je u autobus usla baba sa lisicom oko vrata, a lisica ima glavu i noge i vestacke oci, recite koliko je to odvratno, ona bukvalno nosi mrtvu zivotinju oko vrata. I neki cigancici poceli da je zezaju, u fazonu " vidi matoru, zaklala macku" boze koliko mi je bilo drago.
 
Ej, a meni uopste nije jasno, ******, ako je napravljeno potpuno isto krzno vestacko, kao sto je i ono prirodno, tako da nema sanse da izvalis razliku, sta je tim zenama onda u glavi. I ona pesma "ako imas herca pokloni mi bundu od nerca", svaka glupaca koja gotivi tu seljancuru, cim je cuje pozeli jednu bundu. U inostranstvu se to vise ne nosi toliko koliko ovde, zato sto su oni ipak na visem nivou sto se toga tice od nas. Pre neki dan je u autobus usla baba sa lisicom oko vrata, a lisica ima glavu i noge i vestacke oci, recite koliko je to odvratno, ona bukvalno nosi mrtvu zivotinju oko vrata. I neki cigancici poceli da je zezaju, u fazonu " vidi matoru, zaklala macku" boze koliko mi je bilo drago.

hahahahaha :lol::razz::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Back
Top