Promjena jezika u OS

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
M

milan68

Gost
Imam instaliran win 98 (engleska verzija sa mogucnoscu koriscenja slovenackog pisma),a ja trebam ustvari svedsku verziju windowsa 98 ili bar mogucnost koriscenja svedskog pisma posto zivim u Svedskoj.Moze li da se skine nekakav program ili nesto slicno sto bi mi pomoglo da rijesim ovaj problem.
 
Zivis u Svedskoj i koristis Win98. Nevjerovatno... Naravno taj sistem u tim zemljama se odavno ne koristi a odakle tebi to samo ti znas. Sto se tice prevoda tvog sistema nas vedski to ne znam jer ne znam da li postoji verzija win98SE na svedskom a da mozes da koristis svedsku tastaturu to svakako. Dakle potrebno je da uradis sledece...
Start - control panel - keyboard - language - add i jednostavno izaberes svedski jezik i na kraju to potvrdis sa OK pa apply i opet OK. Ukoliko ti trazi CD onda ga moras i ubaciti da skines potrebne fajlove za podrsku tastature na svedski jezik.. Ako slucajno ne nadjes u izboru jezika taj svedski onda umjesto u keyboard pokreni regioanl setings i tamo zakaci podrucje u kojem zivis i ponovo apply ili OK, sta vec bude trebalo. Ponovo ce ti traziti CD sa win98SE i ubacis pa zaqtim iskopira se sta je potrebno da bi potom morao restartovati komp. Posle toga opet primjeni gore navedeni postupak sa tastaturom.. Pozdrav.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top