ZA DOKTORKU
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: ZA DOKTORKU

Katia Livanou
    Guest

Podrazumevano ZA DOKTORKU

Sta se desava kada rak pocne da se siri i na kicmu i na kosti? Hvala.

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

To znaci da je doslo do metastaza i da je pacijentu ostalo kratko da zivi,od tipa raka zavisi da li ce to biti par nedelje,par meseci ili godina dana.

Katia Livanou
    Guest

Podrazumevano

A ako ne predje na kosti i kicmu,koliko onda moze da zivi?

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

Pa ne mora da metastazira na kosti,neki oblici malignih tumora imaju afinitet ka metastaziranju na jetru,pluca ili mozak.Sve zavis o kom obliku raka se radi,kad je otkriven i u kom stadijumu je zapoceto lecenje,te individualne reakcije na hemioterapiju.

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Starosedelac
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Katia Livanou
    A ako ne predje na kosti i kicmu,koliko onda moze da zivi?
    koji je rak(carcinoma)u pitanju...U nalazu piše Ca...pa prepiši šta piše,koji je tip ćelija maligno transformisan?

Katia Livanou
    Guest

Podrazumevano

U pitanju je rak dojke koji je zahvatio i jedan deo jetre.

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

Zao mi je ali to jesu vec metastaze,sto znaci da se ide sa jako agresivnom hemioterapijoma ali kad tumor da vec metastaze prognoza nije sjajna.

Kati Livanou
    Guest

Podrazumevano

Nije data agresivna hemioterapija,samo 4 tretmana zracenja i nisu dati nikakvi citostatici. Zasto?

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

Ne mogu napamet da lupam,morate mi dati dijagnozu,da li je amputirana dojka,kakav je bio nalaz patohistoloskog pregleda,kakve su bile zlezde izvadjene iz pazusne jame...koliko pacijentkinja ima godina...
    Ako je tumor otkriven u poodmaklom stadijumu kada vise se tarapijom ne moze mnogo postici onda se ide na kakav takav kvalitet zivota jer citostatici nisu bobmone nego vrlo jaki lekovi,ako nema pomoci zasto nekome jos vise otezavati ostatak zivota.
    Zao mi je sto moram biti ovako otvorena ,ne znam da li se radi o vama ili vama bliskoj osobi ali kada je u pitanju rak dojke sa metastazama onda se ne moze davati lazna nada.

Kati Livanou
    Guest

Podrazumevano

Dijagnoza je TAHTUS FIBROSI

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

To sto ste vi napisali ne znam sta je ali dijagnoza nije,pogotovo ne histopatoloska dijagnoza tumora.
    Verovatno ste prepisali nesto od mnostva nalaza ali dijagnoza tumora pocinje sa carcinoma ili sa neo a nastavak mora biti lobularni,ili duktalni ili vec kakav je nalaz nadjenog materijala pa lokalizacija,pa rasprostarnjenost,opis zlezda i metastaze(sistem TNM)...u svakom slucaju dijagnoza tumora nikada nije ovako kratka.

Obećava
    Učlanjen
    07.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano

Citat Original postavio dr
    Zao mi je ali to jesu vec metastaze,sto znaci da se ide sa jako agresivnom hemioterapijoma ali kad tumor da vec metastaze prognoza nije sjajna.
    Ako dodje do metastaze na kostima ja bih iznela jedno iskustvo meni bliske osobe. Lek "aredija", koktel vitamina, usporava metastaze na kostima (ne sprecava vec usporava!)i daje jos malo vremena.
    Ja sam uspela da ga nabavim u inostranstvu sa upozorenjem da jos nije ispitan.
    U ovom slucaju, pokazao se dobro.

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

Aredia se koristi i kod nas ali ne za lecenje metastaza nego za poboljsanje stanja organizma nakon hemioterapije,naravno kod nas nije registrovan.Lek ima i nezeljenih dejstava.
    Znate ja jesam da se covek bori za zivot,pa lekar sam...ucinila bih sve da pomognem nekome ali za neke stvari jednostavno za sada jos uvek nema pomoci pa je pitanje koliko produzavamo zivot a koliko produzavamo necije muke.Da me neko ne bi pogresno razumeo,naravno da se treba boriti do samog kraja ali kada je tumor uocen u kasnom stadijumu,kada klasicna terapija tu ostaje potpuno nemocna onda takvoj osobi treba pruziti kvalitetan ostatak zivota.

Početnik
    Učlanjen
    08.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Imam HASHIMOTO.Kakve su prognoze ove bolesti ?Hvala

AREDIA I FEMARA
    Guest

Podrazumevano

Ne mogu da verujem da jedan DR kaze jednostavno..nema ti vise zivota, umreces ubrzo....NIJE TACNO I NIJE FER I ODVRATNO JE, takvim recima se obratiti nekom kome je potrebna pomoc i uteha, savet...da li bi bilo koji DR voleo tako nesto za sebe da cuje?!
    Femara(hormonske tablete) i Aredia( kombinaciji) su odlicno sredstvo za usporavanje metastaza(provereno vise puta sa poznanicima tj pacijentima), pored toga vazna je ishrana i nacin zivota, vitamini , minerali itd.
    Nije sve bas tako ruzno i tragicno, bori se i bice dobro!
    Pozdrav i SRECNO !!!

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

Taman posla da sam rekla da neko treba da se preda,ali ja govorim o terminalnom stadijumu raka.Molim vas nemojte mi stavljati u usta ono sto nisam rekla.
    Na zalost u krugu najblize porodice imala sam obolele od raka,treba se boriti ali ja sam govorila i o kvalitetu zivota.

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

Citat Original postavio Vesna Romano
    Imam HASHIMOTO.Kakve su prognoze ove bolesti ?Hvala
    Verovatno znate da je to vid autoimunog oboljenja,sad ne znam u kom stadijumu bolesti je vama dijagnostikovana ali ako je pocetni stadijum onda je prognoza dobra.Hiruskoj intervenciji se pristupa ukoliko dodje do znakova kompresije.

Guest

Podrazumevano

"To znaci da je doslo do metastaza i da je pacijentu ostalo kratko da zivi,od tipa raka zavisi da li ce to biti par nedelje,par meseci ili godina dana".

To su vase reci a ja cu vam reci da ja vec dve godine zivim s tim metastazama na kostima, pokretna sam i nemam jake bolove, redovno uzimam Femara tablete i svake cetiri nedelje primam IV Aredia (intravenozno), pozitivno uvek razmisljam i uz promenu ishrane i nacina zivota, mislim da se moze ziveti s tim..ne znam koliko jer niko ne moze to tacno reci !
    U okruzenju sam pozitivno raspolozenih osoba, sto je vrlo vazno, tako da meni a , verujem i svakoj bolesnoj osobi, dobro dodje kad neko kaze nesto utesno i od pomoci a ne , kao ono gore napisano, ni u kom slucaju.
    Ne bih da se Dr ljuti zbog ovoga sto sam mozda zestoko reagovala, medjutim, mozete li da zamislite kako je to delovalo obeshrabrujuce na mene, da ne kazem na sve ostale koji se bore sa ovom opakom bolesti?!
    Hvala i pozdrav ...i naravno...Srecno svima i uspesno lecenje!!!

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano

Nemojte se ljutiti.Nisam imala nameru da vas oneraspolozim,vi ste jedan slucaj ,za sebe a ja sam videla mnogo takvih slucajeva...znaci ono sto sam rekla odnosi se na veliki procenat ljudi...volela bih da nije tako.
    Zelim vam sve najbolje,nadam se da cete imati uspesno lecenje ali ja mislim da pacijent prvo mora znati protiv cega se bori.Moj zadatak kao lekara je da pacijentu pruzim informaciju o bolesti,kako je leciti i pomoci mu da se suoci sa problemom i lecenjem na pravi nacin.Od porodice i prijatelja treba da dobije utehu a od lekara informacije pomocu kojih ce svoje stanje shvatiti na pravi nacin.
    A opet vrsta tumora odredjuje i prognozu...
    Ja znam da nada umire poslednja ,i dobro je sto je tako ali sa novim preparatima odnosno njihovom reklamom se nekad preteruje pa se ljudi hvataju kao davljenici za to a nekada takva terapija ima gora nezeljena dejstva nego sam tumor.

Guest

Podrazumevano

Sve je u redu..sto se mene tice, pozdrav

Nov član
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: ZA DOKTORKU

Dr,

Meni bliska osoba boluje od osteoporoze. Proredjenost kostiju je oko 50%. Lekar je preporucio lek Aredia, jednom mesecno, pa kasnije na jednom u tri meseca. Napomenuli ste nezeljene efekte leka. Da li mozete da objasnite (Srpskim jezikom) koja su nezeljena dejstva, sastav leka i sta ocekivati od njega... Hvala!

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    139

Podrazumevano Re: ZA DOKTORKU

Kao i svaki drugi lek moze dati citav niz razlicitih nezeljenih efekata, niko ne moze da zna sta ce se i da li ce se nesto od tih efekata javiti kod pacijenta.
    Najcesce su povisena temperatura, crvenilo,otok i bol na mestu davanja injekcije, bolovi u stomaku, mucnina, gubitak apetita, opstipacija, bolovi u kostima, tahikardija, malaksalost...
    Lek inace pripada grupi bisfosfonata, ciji zadatak je da zaustave proces razgradnje kostiju.

Slične teme

1. za doktorku
    Autor ramzes022 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.06.2004., 22:30
  2. ZA DOKTORKU
    Autor gost99999 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.03.2004., 20:46
  3. ZA DOKTORKU
    Autor Telefoncica u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2