RANJENA VENERA

Moja venera je u kvadratu sa saturnom u sedmoj kući, šta reći...inače,vladar sedme mi je venera u blizancima, e sad ona kao daje mlađe partnere, a opet ovaj kvadrat koji ima sa
saturnom ukazuje na starije partnere, pa mi tu ništa nije jasno..:?a i nisam baš nešto
happy u ljubavi..

Sanja nadam se da se nećeš ljutiti što ću te ovo pitati ovaj aspekt sam proučo na više žena i Dupor ima slično mišljenje koje sam potvrdio u praksi.

Žene sa venera kvadrat saturn često jako teško postižu orgazam.
Ako to nije slučaj onda je situacija da imaju jako veliku potrebu za ljubavi više nego ostali ljudi.
 
Sanja nadam se da se nećeš ljutiti što ću te ovo pitati ovaj aspekt sam proučo na više žena i Dupor ima slično mišljenje koje sam potvrdio u praksi.

Žene sa venera kvadrat saturn često jako teško postižu orgazam.
Ako to nije slučaj onda je situacija da imaju jako veliku potrebu za ljubavi više nego ostali ljudi.

:p:p:p

Pa to ti je "zenska impotencija". to je jasno
 
Sanja nadam se da se nećeš ljutiti što ću te ovo pitati ovaj aspekt sam proučo na više žena i Dupor ima slično mišljenje koje sam potvrdio u praksi.

Žene sa venera kvadrat saturn često jako teško postižu orgazam.
Ako to nije slučaj onda je situacija da imaju jako veliku potrebu za ljubavi više nego ostali ljudi.

Ne ljutim se, zašto bih? Inače, ima istine u tome što si rekao, taj aspekt verovatno da može da donosi tako nešto, ali sa druge strane mislim da je važno da sam opuštena sa
dečkom i da imam poverenja, i da stvarno volim,onda orgazam ne izostane:D U ostalom zna se da žene teže doživljavaju orgazam.A što se tiče ovog drugog i to je tačno..Uvek mi je malo ljubavi, tj.ponekad mislim da nisam dovoljno voljena..Šta ću,to sam ja!
 
Vindex,kako bi tumacio moju 'ranjenu Veneru'prvo u Skorpiji u konjukciji sa Juznim karmickim cvorom u 2 polju i konjukcijom(ako je to joss konjukcija 10 stepeni orbisa)sa Saturnom. iz 1.polja.Obzirom da sam dupla Vaga Venera mi je dupli vladalac. Druge aspekte ne pravi sem trigona sa MC-om 1.st.Lava.Hvaaaaaala
 
Vindex,kako bi tumacio moju 'ranjenu Veneru'prvo u Skorpiji u konjukciji sa Juznim karmickim cvorom u 2 polju i konjukcijom(ako je to joss konjukcija 10 stepeni orbisa)sa Saturnom. iz 1.polja.Obzirom da sam dupla Vaga Venera mi je dupli vladalac. Druge aspekte ne pravi sem trigona sa MC-om 1.st.Lava.Hvaaaaaala

...nema konjukcije sa Saturnom; obzirom da je bez uticaja drugih planeta, venera je vrlo naglashena; pozicija u shkorpiji - malo je reci strastvena Venera, ovde je sex od presudnog znachaja za ljubav; ako izostane ˝ljubavi˝, ova Venera se lako prepushta potrazi za njom na drugom mestu(sam je kriv kad je doveo do toga)...
...ova Venera nije nimalo stidljiva, lako manipulishe svojim seksipilom ne bi li postigla zheljeni cilj;...
...a sad malo Dupor: odstustvo samokontrole, jake zhelje, putenost, fetishizam, ljubomora, malo gracioznosti a vishe podmukle strasti, eros vrlo vazhan....
...ukratko, Venera u shkorpiji cheshce ranjava, nego biva ranjena....:wink:
 
Kako se odredjuje koji aspekt ima jaci uticaj? Jer moja Venera ima i ok aspekte, ali i katastrofalne, a sudeci po onome sto sam citala na ovoj temi, rekla bih da je prilicno "ranjena"...
Venera u 9. u Vodoliji, u konj. sa Suncem i Mesecom (Vodolija, 8.), trigon Jupiter (Blizanci, 12.), sekstil Neptun (Strelac, 6.), trigon Pluton (Vaga, 4.), pa onda opozicija Saturn (Lav, 3.), kvadrat Uran (Skorpija, 5.).
 
Sve zavisi, dosta faktora može uticati. Ti u stvari pitaš koji će uticaj prevagnuti ? Mora se gledati u svakom slučaju ceo horoskop. Uvek se polazi od toga čime vladaju planete koje su u aspektu, jer npr.aspekti vladara Asc-a su prvenstveno oni koji određuju šta se natusu dešava, itd. Sa druge strane, opet zavisi kog su orbisa aspekti, da li je aplikacija/separacija itd itd ...
Ovo sve je čista teorija, mora se pogledati natal i videti šta je primarno.
 
To za aplikaciju i separaciju ne kapiram ... koliko sam ja shvatila citajuci znacenje ovih mojih aspekata, meni svi oni deluju ali povremeno... tj. verovatno zavisno od tranzita, kad se sta aktivira. Ali ovaj Venera opozicija Saurn i Venera kvadrat Uran... mislim da uvek preovladaju.
Posto sam Vodolija/Rak, sa 4 planete u Vodoliji, trebalo bi da Mesec, Uran i Saturn budu bitniji (mada su veci orbisi, kon. 5, opozicija i kvadrat po 6).
 
Postavi kartu ako hoćeš, ovako je nezgodno sve napamet.

Ne kapiraš tj. ne znaš šta je aplikacija/separacija ? Aplikacioni aspekat je kada se jedna planeta približava drugoj (znači, brža ide ka sporijoj), a separacioni je kada se udaljava. Aplikacioni aspekti su generalno jači. Znači, ako ti je npr. Venera na 25. stepenu a Saturn na 27., onda je to aplikacioni aspekat; ako je Saturn na 25. a Venera na 27. onda je separacioni.

Ono da svi aspekti deluju povremeno u globalu važi za svaki aspekat i svaki položaj, ukratko, da sad ne detaljišem mnogo oko toga.
 
Ako hocemo da posmatramo odnos prema umetnosti, umetniski razvoj i dostignuca, na sta sve pored Venere treba da obratimo paznju? Jasno mi je da treba objasniti paznju na sve aspekte, ali koji bi apekti bili primarni? Jer me buni jedna stvar, da li moze da se kaze da, onakvi kakvi smo u ljubavi, takvi smo i u umetnosti, odnosno, kako volimo- tako i stvaramo ? I ako je na primer ranjena Venera, da li smo 'ranjivi' samo u ljubavi ili i umetnosti?
 
Krinka, kako je to kad se uci astrologija od Vindexa."Puno se nauci" vidi se po tvojem znanju.

Ti bi mala od krinke mogla puno da naucis ,a i od vipcurlic,elle,neptunijenke,angelsrain i ostalih(izvinjavam se koga sam preskocila).Bolje stavi flaster na usta,tj prste i pomeraj nosicem misa pa citaj i uci....
Posalji i adresu da ti dostavim knjigu o bontonu...ako znas sta to znaci,ako neznas potrazi u Vujakliji.
Eto znala sam da cu nekoga preskociti...i od Sevilje,Djure..(da ucis).
 
Meni je Venera vladar ascendenta. Nalazi se u Strelcu u trećoj kući. Ve0Me - volim reči i veoma sam osetljiva na njih. Ve0Ne - imam problem sa idealizacijom partnera i sagledavanjem pravog stanja stvari. Kvadrat sa Jupiterom za koji su već rekli da nije toliko problematičan (mada i to ume da zasmeta) ali zato imam Ve90Mo, a Mesec mi je u Devici u 12. kući, u konjunkciji sa Saturnom i kvadratu sa Neptunom. Eto, imam izgovor za svoje probleme u vezama...:p
 
Sta znaci venera u lavu, mesec u raku, devica u podznaku, vaga u horoskopu? Ja mislim da to znaci sve najgore, posto ne da nemam srece u ljubavi nego sam mu j.... kevu! Extra mi se svide pogresni, normalni se ne lepe za mene, ti koji se zalepe mi se ne svidjaju. I uvek se razocaram posle svake veze :dash:
 
Sta znaci venera u lavu, mesec u raku, devica u podznaku, vaga u horoskopu? Ja mislim da to znaci sve najgore, posto ne da nemam srece u ljubavi nego sam mu j.... kevu! Extra mi se svide pogresni, normalni se ne lepe za mene, ti koji se zalepe mi se ne svidjaju. I uvek se razocaram posle svake veze :dash:

Imas uputstvo kako postaviti natalnu kartu na temi "uputstvo za lakse snalazenje.
Postavi kartu pa ce ti neko mozda odgovoriti.
 
Mene zanima sta znaci ta Venera u Devici?Da li je normalno da se osecam tako hladno,da li je to zbog nje ili neceg drugog?Bar mi kazu da sam hladna...ja bas mislim da je suprotno...

Vidim da ti Venera ima dosta aspekata, znaci biti ce i dosta ljubavi.

Da si ti hladna osoba, jer imas Veneru u Devici? Mislim da te opisuje tvoj aspekt: Venera kvadrat Neptun. Ti u stvari neznas sta hoces. Ne znaju ni oni, koji imaju dobar aspekt: Venera - Neptun. Zive u oblacima, mastaju o nekom, a onaj drugi nema pojma o tome.

Bez brige, nece ti manjkati ljubavi u zivotu.

LP
 

Slične teme


Back
Top